Únor 2011

Nováčci platili daň i s úroky.

28. února 2011 v 21:49 | SG
Nováčci platili daň i s úroky.
V neděli 27.02.2011 od 18.30 se na základě v sobotu zaslaných horkých esmesek sešla na UMT stará garda a to opět ve slušné síle rovných 16-ti jedinců. Omluvili se Vinopal pro nemoc, Berka rodinná rekreace apod., ale většinou chyběli ti, kteří utrpěli posledně debakl nemající na umělce obdoby.
Je jasné, že losování náčelníkových kostiček bylo zkouškou psychiky srovnatelnou minimálně se zkouškou z dospělosti či bobříkem odvahy.
Červení začali velice svižně a během několika málo minut se dostali i zásluhou dvou rychlých branek střelecky disponovaného Rudy "Kovandy" Špotáka do třígólového vedení, načež direktoriát zápasu reagoval jeho okamžitým předraftováním do týmu žlutých tak, aby posílil v jeho osobě jejich útok a na druhé straně tuto dominantu otupil. Výsledek se bohužel nedostavil a červení i s jedním hráčem v poli méně pokračovali ve spanilé jízdě nedělním večerem až k hrozivému skóre 8:2!!! Svůj podíl na tom měl i jmenovaný draftovaný kanonýr, který jaksi ještě nevědomky tíhl k původnímu kolektivu a několikrát asi omylem vykopl balén ze soupeřovy brankové čáry! V závěru tým pozdějších vítězů polevil a umožnil tak týmu se třemi nováčky na palubě zkorigovat konečný výsledek na přijatelných 9:6!

Červení vs. Žlutí 9:6
Červení:
Ivan Major - Venca Šťastný, Bery Bočan, Zdenda Karas, Zdenda Kruml, Petr Polák, Míra Rejthar
Žlutí:
Pišta Sculák - Tonda Vlček, Jarda Rubáš, Kamil Teršl, Ruda Špoták, Petr Kuželka, Jarda Pavlíček, Jirka Palovič

Poté se borci odebrali ke sledování hokejového zápasu s (ne)šťastným koncem. Na prvním snímku naděje ještě žila, druhý snímek však bohužel po nečekaném rozuzlení prodloužení nestihl fotoreportér agentury Reuters po napadení rozvášněným davem realizovat!------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámka pod čarou:
Nevíte co s volným časem???
Sledujte stránky www.hokej-litvinov.cz

Zapas proti Postrekovu se odklada na neurcito

28. února 2011 v 12:51 | Rada starsich SG
Trener Postrekova pan Kapic prostudoval materialy volne pristupne na internetu o tvrde priprave stare gardy z Domazlic a zacal pochybovat o tom, zda by se svym A-muzstvem byl dustojnym souperem a pote se mu jeste dostaly do rukou obrazky ze Sibrinek, kde nekteri jedinci doslova excelovali a to ho donutilo k rozhodnuti, odlozit zapas na neurcito a radeji se plne venovat pripravam na masopustni rej a veseli a tim dotahnout treninkove a spolecenske manko na starou gardu. O pripadnem utkani bude podana vcasna informace!!!
SG

Včera, dnes a zítra či v sobotu večer a v neděli ráno???

25. února 2011 v 12:59 | Nehrající náčelnik
Pozor změna!!!
Trénink SG již v neděli od 18.30 na UMT. Sraz v 18.15!
Bri

Svátek pro opravdové hokejové fajnšmekry

24. února 2011 v 21:23 | Odbor sportu Domažlické gubernie v pověření KHL
Zdar borci,
zítra, tedy v pátek 25. 2. 2011 od 17.45 v Karpem aréně, bude svátek pro opravdové hokejové fajnšmekry, neboť proti sobě nastoupí CSKA Domažlice a Spartak Chodská oblast, tedy "Rusáci" proti okresnímu výběru tělocvikářů.
V drezu CSKA by se měli objevit, budou-li nominováni, i opory naší slavné staré gardy Jiskry Toni Vlček, Hynek Berka, Míra Rejthar, Zdenda Kruml, Petr Polák, Ivan Major a Martin Steinbrucker.
V drezu tělocvikářů taktéž osvedcene opory SG Ivan Rybár a Petr Kuželka.
Přejeme dopředu skvělý sportovní zážitek!
Po zápase se koná společná tiskovka v "mixzóně u Kocoura".
Info na: cskadomazlice.blog.cz!
Odbor sportu Domažlické gubernie v pověření KHL

Tak to tu opravdu ještě nebylo...

20. února 2011 v 21:02 | Rada starších SG
Dnes v neděli 20. 02.  2011 se od 16.30 děly věci na levém břehu říčky Zubřiny zcela nevídané, neboť se zde udál debakl nemající v novodobé historii UMT  obdoby!!!
Napětí borců bylo znát již při losování náčelníkových kostiček určujících přináležitost k jednomu či druhémo týmu a to zejména u mladíků, kteří, jak známo, v minulém utkání těžce narazili!!!
Nelítostný los určil žluté a červené a šlo se na věc! Dnes bylo od prvních okamžiků nade vše jasné, kdo je na place pánem a celkové skóre se zastavilo až na hrozivých 14:3 pro žlutý celek, v němž exceloval a pětkrát neomylně cílil do soupeřovy svatyně Štefan Pišta Czulák a byl po právu vyhlášen první hvězdou zápasu!!!
Zajímavé je, že borci byli svoláni k tréninkovému zápasu vzhledem k neustálým "šachům" s obsazením UMT asi 150 minut před jeho konáním a přesto dorazili v počtu 15 kousků!!! Nedorazil mírně společensky unavený Šťastňák a několik mladíků, kteří se ještě nedokázali vzpamatovat z minulé "horské dráhy".  Přítomné diváky zklamal výkon konečně dorazivšího a očekávaného van Hoidonka, který se ale proti dobře zkonzolidované obraně žlutých téměř neprosadil!
Plno borců si hlasitě řeklo o nominaci na první oficiální zápasy proti A-mužstva Kouta a SG  z Rimbachu!

Žlutí vs. Červení 14 : 3
Žlutí:
Ivan Major - Štefan Czulák, Petr Polák, Petr Kuželka, Jirka Koza, Libor Bočan, Ivan Rybár
Červení:
Láďa Foldyna - Ivča Major, Hynek Berka, Jarda Pavlíček, Toni Vlček, Míra Hojda, Zdeněk Karas

Slibuji, co jsem slíbil....

20. února 2011 v 13:51 | Rada starších SG
Pozor, pozor, pozor!!!
Jiskrácká klasika alá "Slibuji, co jsem slíbil a odvolávám, co jsem odvolal!"
Trénink SG nakonec  dnes, tedy v neděli, od 16.30 a sraz od 16.10!!!
Pondělní termín tedy odpadá!!!
Doufejme, že se to během 120 minut nezmění!!!
Rada starších staré gardy 

Pozor!!! V sobotu večer je na UMT volno!!!

18. února 2011 v 21:24 | redakce časopisu France Futbool
Vzhledem k obsazenosti umělky se fotbálek koná až v pondělí od 19,30, sraz v 19,00.
Pondělí tedy platí, ale během pátku večera odřekl Vilzing svůj sobotní zápas a následující zápas Arnschwangu byl posunut. Od 19.30 by bylo na UMT teoreticky volno. Byl by tedy zájem o trénink sg i v uvedeném termínu? Dík za názor!

Trenink stariku

18. února 2011 v 12:45 | Nacelnik
Vzhledem k obsazenosti umělky se fotbálek koná až v pondělí od 19,30, sraz v 19,00.
Každý buď potvrdí nebo se omluví!!! Bri

Trenink ci utkani?

17. února 2011 v 12:41 | SG
Zdar borci,
dle nacelnika se asi o vikendu trenovat nebude, nebot je vse plne! Predbezne je zamluven termin v pondeli od 19.30! Vse je bez zaruky, nebot situace na bojisti se meni kazdym okamzikem. V pripade zmeny budete promtne informovani.
Rada starsich stare gardy

Mladíci zaplatili daň z nekoncentrovanosti a nezkušenosti...

13. února 2011 v 21:15 | Odbor pro styk s veřejností sg Jiskra Domažlice
V neděli dne 13.2.2011 od 17.45 se děly na UMT na levém břehu říčky Zubřiny věci, jimž by se lajk možná divil, ale pro skutečného fotbalového odborníka znalých poměrů nebyl fakt, že staříci sg porazili mladíky sg rozdílem čtyř branek a nejméně třídy žádným velkým překvapením. 
14 borců se dostavilo včas, takže tentokrát nehrající náčelník nemusel dorazivší ani pokutovat! Vzhledem k tomu, že nebyly k dispozici losovací kostičky, rozdělila se mužstva dle data narození v OP, tedy klasicky staří vs. mladí. 
Mladíci začali tentokrát svižně a dostali se až do čtyřbrankového vedení. Divácké oko často nadchly kombinace po osách Krumlové, Bočan, Major jr. a Míra Rejthar. Mladíkům však brzy zvlhl střelný prach, kombinace začaly být na štíru s přesností a také původní lehkonohost byla rázem tatam! A právě na tento okamžik čekali velezkušení  senioři a začali pomalu koncertovat a postupně otočili skóre na čtyřbrankový rozdíl ve svůj prospěch. Poslední jiskřička naděje svitla mladíkům, když si vymodlili  v závěru hry rozhodnutí na poslední branku. Bohužel i tato poslední naděje jim proklouzla mezi prsty! Když k tomu přidáme informaci, že neproměnili ani penaltu za tři rohy je všem jasné, že dnešní neděle nebyla právě jejich nejšťastnějším dnem!!! Doufejme, že příště jim to vyjde, i když je to velmi nepravděpodobné.

Staří vs. mladí, staří vyhráli o čtyři branky!

Staří:
Ivan Major sr. - Petr Kuželka, Venca Šťastný, Pišta Sculák, Jirka Palovič, Tonda Vlček, Zdeněk Karas

Mladí:
Míra Rejthar, Pavel Kruml, Zdeněk Kruml, Hynek Berka, Ivča Major jr., Jirka Koza, Libor Bočan

První hvězdou zápasu byl vyhlášen rtuťovitý forvard Jirka Palovič!

Trénink SG

10. února 2011 v 18:01 | Brichca
Fotbálek v neděli 13.2.2011 od 17,45, sraz v 17,30. Brichca

SG Jiskra Domažlice

9. února 2011 v 20:31 | Odbor pro styk s veřejností sg Jiskra Domažlice


Opět debakl

9. února 2011 v 13:42 | Odbor pro styk s veřejností sg Jiskra Domažlice
V neděli 5. 2. 2011 od 12.30 se konal letos již pátý trénink kádru staré gardy Jiskry Domažlice na UMT. Včas dorazilo 9 borců a jeden se zpožděním. Pár jedinců bylo lehce handikepováno účastí na sobotních úspěšných šibřinkách fotbalového oddílu. Velmi odhodlaně nastoupil do utkání Zbyňďa, který jako jediný nedokázal v tomto roce bodovat. Na začátku mu svitla naděje, neboť jeho mužstvo se dostalo do slibného vedení 4:1! Jeho sen o prvních bodech se rozplynul jako pověstný dým nad vodou ve chvíli, kdy se ze zatáčky u plaveckého bazénu vyřítila laguna s Láďou "Motorkou", kterého nadraftoval hrající náčelník Láďa Brichca do svého v danou chvíli vítězného mužstva za Ivču. Karta se začala divoce obracet a červení obdrželi opět debakl, z kterého se budou asi vzpamatovávat do příštího víkendu. V konečném účtování dosáhli žlutí o šest branek více než červení!

Červení:
Zbyňďa - Brichca, Motorka, Kozlík, Pišta
Žlutí:
Ivan - Vlčák, Rejthárek, Bery, Ivča                                                                                                                                     

Stará garda přeje všechno nejlepší...

9. února 2011 v 8:53 | Odbor pro styk s veřejností sg Jiskra Domažlice

Stará garda přeje všechno nejlepší...

sg pf


Stará garda Jiskry Domažlice přeje všem hráčům, funktionářům a fanouškům vše nejlepší do nového s velikými očekáváními spjatého roku 2011! 

Na závěr letošní sezóny došlo k závěrečnému tréninkovému utkání seniorů mezi žlutými, tvořenými vesměs účastníky sportovního zájezdu do Itálie a barevnými pecivály. 

Zápas sám byl plný nasazení, emocí a divadelních gest, jak také jinak a hra se přelévala ze strany na stranu, hbití útočníci se těžko prosazovali přes soustředěné obrany. V závěru však právě tito hbití útočníci na straně žlutých, jmenovitě Ivan Rybárů a Milda Vinopalů vydřeli zaslouženou dělbu bodů. Poté se obě mužstva odebrala k pozápasové analýze do nedaleké nálevny a tento rozbor pak trval do brzkých ranních hodin. Jeho závěry nebyly do uzávěrky bohužel známy.  

SG Jiskra Domažlice


Senioři Jiskry v zemi komisaře Cataniho nezklamali!!!

9. února 2011 v 8:40 | Odbor pro styk s veřejností sg Jiskra Domažlice
Senioři Jiskry v zemi komisaře Cataniho nezklamali!!!
Sobotní brzké ráno na parkovišti u hřiště na Střelnici, na místě odkud nesčetněkrát vyráželi domažličtí fotbalisté všech věkových kategorií k přetěžkým a mnohdy nelítostným bojům se soupeři, s nepřízní osudu, s arogancí rozhodčích, ale hlavně k soubojům o cenné body, se pomalu scházejí jako švábi na pivo, i když v daném případě by měl platit směr obrácený, tedy od piva, hrdinové následujících okamžiků, zasvěcenému čtenáři již svítá, ano to jsou oni! Hráči staré gardy Jiskry! El Kapitano, Vlčák, Hojdonk, Motorka a mnozí další, bratru čtrnáct míčových ekvilibristů od břehů říčky Zubřiny. Ale pozor, ze tmy se noří další postava, to přece nebylo v plánu. Kdo je to, takhle brzo ráno, kdy slušný člověk, který právě nejede hrát kopanou do Itálie, ještě spí? Nechápavé pohledy všech. Co že? Ze tmy vystupuje sám správce stadiónu a přináší další metr čtvereční domažlického trávníku.
"Chlapci, posledně o mě tak krásně psali v novinách, takže zde přijměte další kus greenu ze Střelnice a přivezte vzorky hrací plochy Série A a to do obou pokutových území, naše hřiště si to opravdu zaslouží a tady máte plnou igelitku čerstvě vyhrabaných granulí z umělky a nebojte se, vykopal jsem je u rohového praporku a tak jak známo, se moc nehraje!"
Ještě basu Plzní a ta tvoří, jak všichni dobří řidiči vědí, nedílnou součást povinné základní výbavy každého správného motoristy a ani my nejsme vyjímkou. A už je tady i sportovní manager, takže přestříhnout pásku a můžeme vyrazit za vůní Jaderského moře. Ale co to? Kde je jeho plavá kštice, kvůli kterě byl původně vyloučen z výpravy, aby nebyla ohrožena jeho bezpečnost. Pozdě však bycha honit, El Kapitáno zůstává neoblomný! Následuje tedy pouze původně povolené střihnutí nůžek, pád startovní pásky a kvílení rychlých kol a takto odjíždí chodští senioři a doufejme, že ne alkohol!
Za tónu tklivých kantilénovch písní původně italské provenience přepracované do nám srozumitelnější podoby skupinou "Triky a pověry" vzhůru za novou tentokrát italskou výzvou vyrážejí, vzhledem k nepřízni počasí, zprvu zcela nesměle dva minibusy.
"Tak tohle je netypíčo sněhulo, řekl by pravděpodobně seňor Marcelini" podotýká smutně jeden z "účastníků zájezdu" a málem propadá trudomyslnosti tak jako slavná výprava k severnímu pólu, do ní ho však nepouští skvělé písně, které si postupně broukají téměř všichni. Pecky jako"Víno, pizza, makaróny", "Ital nezná ten zázrak" a hlavně "Parmazán, parmazán na chleba je namazán" nás nenechávají v klidu ani tohoto nepřívětivého sobotního rána, řveme z plných hrdel a držíme palce soustředěným řidičům při překonávání překážek v podobě zmrazků, sněhových jazyků a návějí. Když se blížíme k téměř nepřekonatelné sněhové bariéře, dodáváme odvahu sobě, ale hlavně šoférům sborovým popěvkem "Italia, Itália".
Zkrátíme nezáživnou a téměř nekonečnou odysseu k branám našeho vytouženého, krásného a starobylého města. Vidět Neapol a zemřít, pravil by klasik, my si klasika malinko upravíme na vidět Cesenu, sérii A, porazit United a zemřít. A skutečně, kocháme se nepopsatelnou krásou pamětihodností starého města, v rychlosti se ubytováváme v hotelu Florián a jdeme na ni!!! Na naši vysněnou sérii A!!! A skutečně, stejně jako v té písni o víně, pizze a makaronách! Jásající stadióny! Itália, Itália. Chorály fanoušků obou mužstev, potyčky, Carabinieri, jízdní policie, rachejtle, bengálské ohně! To je ono! Takhle jsme o tom vždy snili a teď jsme celého toho divadla nedílnou součástí, my malý, nicotní, dělníci fotbalových trávníků, chce se nám řvát radostí a štěstím, ale asi by nám tady nikdo nerozumněl! Ale co se to děje? Kde je Martin, který toužil být v kotli soupeřových fanoušků, doposavad jsme to považovali jen za jakousi jeho resesi, ale těsně před stadiónem se rozechvěl jako dravec čekající na kořist, z batohu opravdu vytáhl své triko s oním hanlivým nápisem na adresu domácího týmu a navíc ještě basebolovou hůl a zmizel v davu cagliarských tifosi.
"Tak toho můžeme škrtnout ze seznamu! Alespoň bude víc místa na pokoji a hlavně při zpáteční cestě, ale vždyť on je řidič!!! Martine! Martínečku!!! Tak to bychom měli", konstatuje El kapitáno.
Zápas sám je plný nasazení, emocí a divadelních gest. Hra se přelévá ze strany na stranu, hbití útočníci se těžko prosazují přes soustředěné obrany, ale domácím se to přece jen jednou jedinkrát podaří a to jim vynáší hubené a nejtěsnější možné vítězství. Ale co to? Fanoušci soupeře neuráží soupeřící mužstvo, nespílají rozhodčímu a ani nedemolují zařízení stadiónu, tak jak je to obvyklé, ale naopak oslavují za prospěvování nových bojových popěvků v jim neznámém nářečí jako "Bij a bij chlapce z pevniny do hlavy" nebo "Tuty udachmáme na tuty" apod. volbu svého nového hlavního "kotelníka" mávajícího basebolkou nad hlavou v tričku s nápisem Smrt Cesene. Dav fanatických tifosi s novým vůdcem nad hlavami se blíží do přístavu a hodlá odplout a připravovat se na další líté boje v italské nejvyšší soutěži. Využíváme zmatku zfanatizovanému davu a dostáváme se až do centra dění:
"Martine čeká na tebe práce!", ale on jen kroutí hlavou na znamení záporu a nezájmu.
"Rodina a kamarádi!" opět to samé.
"Čekají na tebe dorostenci Jiskry Domažlice!" řveme ve chvíli, kdy náš kolega již vstupuje na lávku lodi a my máme pocit, že se blíží poslední okamžik našeho alespoň vizuálního kontaktu s naší doufejme, že ne, bývalou oporou. Při zaslechnutí sousloví "dorostenci Jiskry" Martin jihne, vrací se zpět z nám neznámého tifosiánskému ostrovního tranzu a odhazuje pálku do kalných vod řeky Savio a už je opět s námi!!! Na naše otázky, jak se mohl stát za tak krátkou chvíli šéfem nejagresivnějších fanoušků naznačuje se sklopeným zrakem, že to odneslo pouze pár podpálených aut, něco málo vytlučených výkladních skříní a asi půl tuctu zbitých Carabinierů! Inu účel světí prostředky!
Ale teď už tradáááá do noční Ceseny.....
Tuto partii z jistých důvodů raději vynecháme, neboť nám redakce Deníku nebyla schopná zaručit, že se toto vydání nedostane do rukou mladistvým a že bude čteno pouze po 22-té hodině.
Předzápasová příprava proti borcům United neprobíhá právě dle představ vedení výpravy. Ploužení se přikrčených přízraků nepřipomíná partu toužící po prvních bodech ze země fotbalu opravdu zaslíbené. Snad jen Hája ji bere opravdu vážně a přítomní tifosi si myslí, že se jedná o Emila Zátopka přípravujícího se na překonání světového rekordu v maratónském běhu. Také Láďa Motorka jim bere dech a při svých startech, kdy za ním létá unitedsko-cesenská tráva do výšky někalikapatrového činžovního domu vzbudí v jednom z přítomných takový zájem o svou osobu, že mu pan Ducati o přestávce navrhuje spolupráci při zlepšování startů jím vyráběných a tuningovaných jednostopých vozidel. Další zajímavostí je to, že kapitán United Nnam Chibuiken znající z pokecu Jiskry dění celého fotbalovbého oddílu a projevuje přání dostat možnost zahrát si v ofenzivě alespoň domažlické rezervy a to nejlépe se samotným hvězdným Krakym. V tomto případě jej odkázujeme na pokec Jiskry a na bílý dres mu píšeme webovou adresu a přístupové heslo na tajný pokec a vše přenecháváme osudu.
Zápas sám je plný nasazení, emocí a divadelních gest. Hra se přelévá ze strany na stranu, hbití útočníci se těžko prosazují přes soustředěné obrany, až najednou přichází kolmice právě na Láďu Motorku, my znalí věci se začínáme radovat, neboť víme, že je nemožné ho v tento moment zastavit jakýmkoliv povoleným způsobem a jedinou možností je natažení sítě k odchytu zajíců a nebo dobře hozené laso alespoň rukou samotného Buffalo Bila a ten, jak známo již nežije. Žádná síť se nezvedá a ani laso nesviští vzduchem, Motorka s míčem u nohou se blíží k soupeřově svatyni, tmavý gólman hostí, viz foto v minulém vydání, má v očích děs a na čele mu vystupují první krůpěje potu. Síť nevylétá, zato však ruka pomezního ano a s ní se nám současně do ušních bubínků zařezává odporný pískot falešně znějící píšťalky úplatného sudího nejspíše vzdáleného příbuzného samotné noční můry všech pravověrných českých fotbalových příznivců, tedy pana Coliny. Zvuk píšťalky je stále silnější, trvá neskutečně dlouho a má velmi divné až zlověstné zabarvení. Ten zvuk odněkud znám, co mi jen připomíná? Tápám zmateně v paměti a otevírám oči není to nenáviděný nástroj sudího, ale obyčejný budík. Vypínám ho, oblékám se a s písní na rtu "Víno, pizza, makaróny...Itália, Itália, Itália! Jásající stadióny... Itália, Itália, Itália!" jdu odhrabávat čerstvě napadanou nadílku prachového sněhu. Koukám na oblohu a říkám si:
"Co by na dnešní modré nebe řekl asi pan Marcelini?" A také si za něho hned sám odpovídám:
"Typíčo azůro." No a vo tom to je!!!
V pověření staré gardy zpracoval Odbor pro styk s veřejností sg Jiskra Domažlice
Pozn.: Máme v digitálu spoustu fotografií z obou zápasů, ale ten je bohužel zastaven u barmana Biagia Solizeho v nočním baru hotelu Florian v Ceseně.

Italská horečka stoupá...

9. února 2011 v 8:33 | Odbor pro styk s veřejností sg Jiskra Domažlice

Italská horečka stoupá...

Dobrý den,
na webu Jiskry jsme se dočetli o výjezdu staré gardy do Itálie. Už jsme to dali do novin jako zajímavost. V této souvislosti bychom ale rádi napsali něco o staré gardě. Proto vás prosíme o odpovědi na níže přiložené otázky. Předem děkujeme za váš čas a vstřícnost.
Redakce Deníku.

Zdravíme Deník. Těší nás váš zájem o fotbalové vysloužilce a rádi se pokusíme zodpovědět dotazy vašeho oblíbeného listu.

1. Píšete, že stará garda až na dva zápasy nepoznala hořkost porážky. Hrajete tedy nějakou soutěž a případně jak jste dopadli?
Soutěž nehrajeme, neboť se snažíme hrát kopanou již pouze pro radost a bez stresu z honby za body. V létě se účastníme turnaje v Nýrsku, kde je pravidelným hostem i stará garda Viktorie Plzeň. Jinak hrajeme přátelské zápasy se soupeři z Plzeňského kraje a Bavorska. Tedy jmenovitě např.: Luby, Klatovy, Holýšov, Klenčí, Vilzing, Lam, Furth, Lohberg apod.

2. S jakými soupeři jste se utkali - můžete případně prozradit i některá ze známých jmen soupeřů a jak jednotlivé utkání dopadla?
Asi nejobtížnějším soupeřem byl letos DJK Vilzing ve své nejsilnější sestavě se současným trenérem jeho A-mužstva Franzem Kollerem a internacionály Szándorem Majorem a Arpádem Szylagyim hrajícími dříve nejvyšší maďarskou ligu. Těžkým soupeřem byly i omlazené Luby s ještě aktivnim hráčem bavorské landesligy Hofmanem. Kapitolou samou pro sebe a svátkem pro nás bývají zápasy proti Viktorce a hráčům jako jsou Sloup, Homola, Vágner, Skála, Vašák, Krs apod.
3. V jakém složení SG Jiskry Domažlice hraje?
Máme velice široký kádr, takže sestava závisí na tom, jak se sejdeme, ale téměř pravidelně se v ní objevují jména, která hrávala za Jiskru v dobách krajského přeboru jako Rybárové, Foldyna, Rejtar, Berka, Bočan, Kruml. K hráčům s nejvíce starty patří Karas, Brichcín, Csulák, Wolf, Pavlíček, Palovič, Šťastný, Hojda, Kuželka, Kubica aj. Nerad bych na někoho zapomenul.
4. Kdo nový se v sestavě letos objevil a na jakém postu?
V několika zápasech nastoupil v bráně a celkem mile překvapil Ruda Špoták, dobře se jevil i novic Jirka Koza v záloze.

5. Jak na vás vlastně Italové přišli, že vás pozvali?
Je jasné, že Série A, tak jako např. NHL, má propracovanou síť skautů sledujících fotbalové dění a hlavně talenty na všech úrovních, ale zejména od divize výše. Toto provádí také pomocí sledování tiskových zpráv, webových stránek fotbalových oddílů apod. V minulých letech jsme téměř pravidelně informovali čtenářskou obec o činnosti a zápasech staré gardy na stránkách klubového webu, ale zejména na jeho tajném "pokecu". Pravděpodobně i vzhledem k jazykové bariéře, či vinou nepřesnosti překladů uvedených článků došlo k záměně článků o mužstvech staré gardy a A-mužstva. Bossové s Ceseny se na základě takto mylně získaných informací vzhlédli v Láďovi "Motorkovi" Foldynovi, který tehdy celkem pravidelně zatěžoval konta soupeřů čistými hattriky a rozhodli se ho kontaktovat a pozvat na tréninkový kemp. Láďa byl tehdy při obvyklé práci na zahradě, myslím, že zrovna zcela vyjímečně něco betonoval, velice překvapen, když se ze žlutého Lamborgini s italskou poznavací značkou vystoupivší pán poptával po jeho vnoučkovi, kterého by ho chtěl pozvat na soustředění do své slunné domoviny. Po delší rozmluvě však vyšlo najevo, že vysněný rychlonohý forvard je vlastně onen domnělý "dědeček"! Nemusím tedy dlouze popisovat nezměrné zklamání cesenských činovníků, ale aby pan Marcelini neodjel úplně s nepořízenou, přislíbil při sklence sangrie, že domluví zápas staré gardě se soupeřem z nižší soutěže a to také, jak známo, dodržel.

6. Už jste někdy absolvovali podobný výjezd za hranice nebo je to premiéra?
Do Bavorska jezdíme, jak již bylo uvedeno, celkem pravidelně, asi tak desetkrát do roka.

7. Italské kopané si užijete nejprve coby diváci. Těšíte se na zápas série A a na co nejvíc?
Série A nemá v současnosti ten lesk jako španělská, či anglická liga, ale pořád je to mimořádná soutěž a my se na zápas velmi těšíme. Já osobně si vzpomínam na osmdesátá léta, kdy jsem měl možnost shlédnout v Praze utkání PMEZ, tedy dnešní LM, mezi Spartou a Juventusem s Boniekem a Platinim a to byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Také se těšíme, jak dopadne milovník adrenalinových sportů Martin Steinbrucker, který vždy toužil už od dětsví zažít zápas Serie A v kotli hostujících fanoušků. Už si nechal udělat překrásný dres Cagliari s nápisem "smrt Ceseně" a to dokonce v sardinijském nářečí. Moc se na ten zápas těšíme a Martinovi předem držíme palce.

8.Cesena, na jejíž zápas jste pozváni, už letos šokovala výhrou nad AC Milán, remizovala s AS Řím a porazila do té doby vedoucí Lazio, přesto jí hrozí sestup. Nemáte obavy, že vám z týmu vezmou nějaké posily pro boj o záchranu? J
Samozřejmě, že jsme hráčům doporučili, aby nic nepodepisovali a to ani pod nátlakem, ale myslím si, že například s Krumlem a Bočanem by se pohyboval tento klub v daleko klidnějších vodách!

9.Druhý den se utkáte s lídrem druhé nejnižší italské soutěže. K jaké soutěži u nás lze tuto soutěž přirovnat a jaké šance proti rezervě prvoligového italského týmu podle vás máte?
Bude se jednat o velice silnou soutěž, neboť již v této lize se pohybuje řada cizinců a to zejména z afrického kontinentu. Pokuď se zápas neobjeví v nabídce místních sázkařských kanceláří, jsou naše šance hodně vysoké a my si jedeme na jih minimálně pro bod!

10. Povezete s sebou nějaké dárky pro hostitele?
Povezeme knihu o kopané v Domažlicích, basu Prazdroje a hrst granulí z domažlické "uměllky". Na oplátku bychom si rádi přivezli alespoň metr čtvereční trávníku, na němž se hraje Série A a uložili jej na hřiště Na Střelnici a to nejlépe někde v prostoru malého "vápna" všem domažlickým mužstvům pro štěstí v jární časti jejich soutěží. Nad tímto záměrem si vzal patronát, krumpáč a lopatu nezjištně zapůjčil sám pan Hendrych, za což mu touto cestou srdečně děkujeme. Myslíme, že cenným suvenírem bude také vzorek vody z řeky Savio, který bude při silvestrovském klání staré gardy slavnostně vložen do říčky Zubřiny! Pravidelní čtenáři pokecu ví, jakou nesmírnou hodnotu tato symbolika má!

11. Máte informace, jaké je tam počasí a kolik stupňů?
V posledním mailu z počátku tohoto týdne od pana Marceliniho stálo, že počasí je pěkné a obloha je typicky modrá, tedy "typíčo azuro", jak říkají Italové.
12. Kdy přesně odjíždíte a kdy se vrátíte?
Odjíždíme v sobotu časně ráno a vracíme se v neděli po půlnoci, takže vlastně v pondělí ráno. Z výpravy jsme bohužel museli vyloučit tři členy. Dva z disciplinárních a jednoho z bezpečnostních důvodů. Jeden zpochybňoval úroveň Série A, druhý opovrhoval mužstvem United Cesena a Pompiho necháme doma, neboť se v Itálii, jak známo, ztrácí blondýny a takový rozezlený tifosi s láhví sangrie, či metaxy v hlavě nemusí rozpoznat, že se nejedná o sličnou Seveřanku, ale o seriózního sportovního manažera. Jako malou satisfakci jsme mu však nabídli možnost přestřižení startovní pásky před naším odjezdem.
13. Nemáte v archivu nějakou společnou fotku mančaftu, kterou bych mohl použít k článku?
Samozřejmě dodám.

Za kádr staré gardy Ivan Major