Nováčci platili daň i s úroky.

28. února 2011 v 21:49 | SG
V neděli 27.02.2011 od 18.30 se na základě v sobotu zaslaných horkých esmesek sešla na UMT stará garda a to opět ve slušné síle rovných 16-ti jedinců. Omluvili se Vinopal pro nemoc, Berka rodinná rekreace apod., ale většinou chyběli ti, kteří utrpěli posledně debakl nemající na umělce obdoby.
Je jasné, že losování náčelníkových kostiček bylo zkouškou psychiky srovnatelnou minimálně se zkouškou z dospělosti či bobříkem odvahy.
Červení začali velice svižně a během několika málo minut se dostali i zásluhou dvou rychlých branek střelecky disponovaného Rudy "Kovandy" Špotáka do třígólového vedení, načež direktoriát zápasu reagoval jeho okamžitým předraftováním do týmu žlutých tak, aby posílil v jeho osobě jejich útok a na druhé straně tuto dominantu otupil. Výsledek se bohužel nedostavil a červení i s jedním hráčem v poli méně pokračovali ve spanilé jízdě nedělním večerem až k hrozivému skóre 8:2!!! Svůj podíl na tom měl i jmenovaný draftovaný kanonýr, který jaksi ještě nevědomky tíhl k původnímu kolektivu a několikrát asi omylem vykopl balén ze soupeřovy brankové čáry! V závěru tým pozdějších vítězů polevil a umožnil tak týmu se třemi nováčky na palubě zkorigovat konečný výsledek na přijatelných 9:6!

Červení vs. Žlutí 9:6
Červení:
Ivan Major - Venca Šťastný, Bery Bočan, Zdenda Karas, Zdenda Kruml, Petr Polák, Míra Rejthar
Žlutí:
Pišta Sculák - Tonda Vlček, Jarda Rubáš, Kamil Teršl, Ruda Špoták, Petr Kuželka, Jarda Pavlíček, Jirka Palovič

Poté se borci odebrali ke sledování hokejového zápasu s (ne)šťastným koncem. Na prvním snímku naděje ještě žila, druhý snímek však bohužel po nečekaném rozuzlení prodloužení nestihl fotoreportér agentury Reuters po napadení rozvášněným davem realizovat!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------