Březen 2011

Hlavně nepodcenit SG z Lohbergu...

29. března 2011 v 20:53 | SG
Ano, hlavně nepodcenit SG z Lohbergu...

Každého jistě hned napadne, jak by se mužstvo staříků, které převálcuje II. třídu, Kreisklasse a s I.B třídou hraje rovinu do posledních chvil, mohlo obávat staříků z nějaké vesnice z druhé strany hranice? Ale pozor! Generace seniorů Lohbergu hrála v dobách své největší slávy, a ne špatně, bavorskou Bezirksligu!
Na jaře minulého roku převálcovala Na střelnici domácí 2:1 a v odvedě jen těsně podlehla 2:3, když v hektickém závěru mohutně dotahovala náskok Jiskry a před konečnou dělbou bodů zachránil hosty z Chodska i tehdy výborný Pavel Rybár!
Tehdejší sestava byla:
Pavel Rybár - Zdeněk Karas, Ivan Major, Pavel Smazal, Hynek Berka - Tonda Vlček, Láďa Brichcín, Venca Šťastný, Míra Rejthar - Ivan Rybár, Láďa Foldyna

Příští měření sil se už kvapem blíží a bude:
Kde: na UMT Domažlice
Kdy: pátek, 1. 4. 2011 od 19.30
Kdo: SG Jiskra Domažlice vs. AH (Alte Herren) Lohberg
S čím: s následným posezením "U Kubrta"!
Píská: Rudolf Špoták

Předtím se týž den od 17.45 v Karpem Aréně odehraje hokejový zápas jara mezi CSKA Domažlice a vítězi NHL Devils!!!
Předem děkujeme za podporu, neboť to hrajeme pro vás!

SG

Staříci z Domažlic vyučovali mladíky z Bavorska nefalšovaný španělský Ťukes-fotbal!!!

26. března 2011 v 19:02 | SG
Staříci z Domažlic vyučovali mladíky z Bavorska nefalšovaný španělský Ťukes-fotbal!!!
Ano, v pátek, 25.3. 2011 se děly opět a jak také jinak, když na umělohmotný pažit vyběhla "squadra seniora", věci přímo nevídané. Jak je pilným čtenářům, mimo jiné Pídymu, kterého tímto zdravíme, známo, nastoupilo na místo rimbašských seniorů narychlo povolané mužstvo usilující o postup do čtvrté nejnižší ligy v Bavorsku, SV Atzenzell/Sattelbogen! Toto ambiciózní mužstvo se snažilo z počátku praktikovat nefalšováný vilzingský fotbal s křížením a častou změnou místa, neboť jejich trenér Gunter Zistler je kovaný "Vilziňák" a hraje i za jeho starou gardu, kterou staříci z Domažlic mimo jiné dvakrát porazili!
Stará garda převzala hned zpočátku taktovku do svých rukou, resp. nohou a nechala v první čtvrthodince balón a chlapce ze sousedství řádně proběhnout a tuto zahřívací část zakončila brankou v sítě hostujícího gólmana!
Nutno podotknout, že si hosté vytvořili také několik šancí, ale když se jim podařilo přece jen proniknout skálopevnou a říznou obranou, ztroskotávali na vynikajícím a nestárnoucím Pavlovi Rybárovi!
Do půle vsítili staříci pojišťovací branku a hosté se mohli odebrat do kabiny na povinný "výplach mozků", který jim ale ani do druhého poločasu příliš fotbalovosti nepřidal. Poté, co domácí přidali třetí gól a občas nechali nešťasné chlapce několik minut "v bagu", začali bavorští plejeři málem propadat trudomyslnosti, z níž je naštěstí vytrhl osvobozující hvizd píšťalky přesného sudího Rudy Špotáka a také pozvánka na společnou večeři!!!
Na společném pozápasovém posezení se rozplynuly chmury na tvářích hostů, poté co hostinský Kubrt začal servírovat kuřecí stehýnka s hranolky.
Domácím jako vítězům pak připadly výborné kuřecí řízky. Ještě než hosté odjeli shlédli společně se SG nešťastný zápas českého národního mužstva, pozvali staříky na oplátku k nim na "grilfest" a vyslechli si motivační doporučení od náčelníka staré gardy:
"Trénujte hoši, vyhrávejte a taky budou řízečky!"
Na posezení také dorazil, jak uvedl opět náčelník, nejstarší hrající obránce Západního Německa Milda Vinopalů a mohlo se začít naplno oslavovat narození malé Vladěnky Motorkové!!!
Všichni hráči podali výborný výkon, ale čtyři z nich přece jenom vyčnívali a to mladý tatínek Láďa Foldyna, bojující Jirka Palovič, neúnavný Jirka Koza a na hrotu se bijící Štefan Sculák!
Ovšem i nad těmito borci tentokrát čněl svým výkonem Pavel Rybár a byl po právu vyhodnocen první hvězdou zápasu! Blahopřejeme!
SG Jiskra Domažlice vs. A-mužstvo SV Atzenzell/Sattelbogen 3:0 (2:0)

Branky: Láďa Foldyna, Jirka Koza, Štefan Sculák

SG: Pavel Rybár - Zdeněk Karas, Ivan Major, Hynek Berka, Jirka Koza - Jirka Palovič, Zdeněk Kruml, Venca Šťastný, Tonda Vlček - Štefan Sculák, Láďa Foldyna a hokejově střídali Ivan Rybár, Pavel Kruml, Petr Polák

Pozn.: Bohužel se těsně před zápasem zranil Libor Bočan, který se nerozcvičil a pokoušel se o prapodivný kop z voleje! Žáci, jestli to čtete, tak se vždy před zápasem zahřejte, protáhněte, proběhněte a teprve pak hurá za mičudou!!!

SG


Pozor zmena!!!

24. března 2011 v 17:47 | SG
Zdar borci,
pozor zmena soupere! Misto SG Rimbachu dorazi A-muzstvo ambiciozniho celku Kreisklasse, tedy treti nejnizsi ligy v Bavorsku, SV Atzenzell/Sattelbogen!!!
Jednatel Rimbachu, Herr Kurt Furtmustahl, si zadal do prekladace clanek o jizde SG Jiskry proti Koutu a pote, co mu google vyplivl preklad, odstrihl pocitac od site, zahodil mobil a dela mrtveho brouka!
Museli jsme tedy behem jednoho dne najit nahradu a nasli!
Muzstvem SV A/S vede vyrazna ceska stopa. V minulosti jej trenovali Jiri Sperl, Ivan Major a hrali za nej Tomas Krutina, Tomas Reznicek, Mira Rezacek, Petr Novak, Radek Hlad, Lada Foldyna, Ruda Matthauser a take Martin "Mana" Sot. V soucasne dobe jeho barvy stale haji, uz 12 let, drazenovsky Milan Vesely!
Zapas zacina v 19.30 a piska ho neuprosny sudi Ruda Spotak!
Posezeni po zapase "U Kubrta" plati!
Od 17.45 v Karpem Arene je nutne podporit nase borce v boji proti silnemu becku Rakonu!!!
Vice info na cskadomazlice.blog.cz
SG

Zimní příprava, základ úspěchu....

23. března 2011 v 21:31 | SG

Ano, pomalu všem mužstvům i v nižších soutěžích končí náročná zimní příprava a pohledy všech směřují k nadcházejícím bojům o první důležité body.
Pravděpodobně úspěšný recept na to, jak se dobře připravit na jarní boje měli pravidelným čtenářům velmi dobře známí míčoví kouzelníci od břehu jedné nejmenované říčky, neboť následně dokázali naplnit sen všech trenérů a sice naplno bodovat v následujících deseti soutěžních zápasech!
Připomeňme si jejich úspěšný návod, který pravděpodobně spočíval zejména v důkladném tréninkovém kempu v samém srdci Chodska!

SG přeje všem oddílům taktéž veleúspěšný start do jarní části soutěží!

Výběr z části úspěšné zimní přípravy 2009/2010:

Kouzelníci s kulatým nesmyslem od břehů řeky Regen nezklamali...aneb návod na úspěšný tréninkový kemp!!!

Kouzelníci s kulatým nesmyslem od břehů řeky Regen nezklamali, ale asi do 22-té hodiny ani nijak výrazně neoslnili, pak už to však byla jiná opravdu silná káva. Jak již bylo vícekrát zmiňováno, pokoušeli se rodingští borci prošlapat trnitou cestičku ostatním fotbalovým oddílům na druhé straně hranice ve smyslu možnosti konání kvalitní zimní fotbalové přípravy s možností využití již velice známe tréninkové plochy s umělým povrchem. Vždy mi bylo tak nějak líto, když jsem sledoval příjezdy milovníků míče kopaného z Bavorska, kteří hned po zápase co nejrychleji opouští naše překrásné město. Nejmarkantnějším příkladem byl Koetzting, který si objednal ca 20 tréninkových hodin a zbytek trávil na cestě Domažlice Koetzting. Proč tady nezůstanou, copak je ta věčná jízda sem a tam a obráceně nějak vnitřně uspokojuje. S mužstvem Rodingu jsem si však už řekl dost! Je čas ukázat všem škarohlídům, ža i v překrásném městě na březích Zubřiny se dá nejen kvalitně trénovat, ale také dobře relaxovat, dobře najíst a napít a také zažít nemálo zajímavých dobrodružství.
Soustředění mladých, tedy kromě mě, sportovců bylo zaměřeno na tři základní oblasti a to kondiční, k níž jsme se bohužel tak nějak nedostali, herní, ta byla střídavě oblačná a společenská zaměřená na utužení kolektiva, která proběhla tak nějak o dost více, než jsme si vůbec dokázali představit, neboť utužování kolektivu zašlo až tak daleko, že v neděli při snídani náš středopolař z Nepomuku požádal svého bavorského spolubydlícího o ruku a předmanželskou smlouvu pro registrované partnerství roztrhal teprve ve chvíli, když mu přišla MMS-ka od jeho dlouholeté přítelkyně. Toto samozřejmě nebylo cílem naší výpravy. Stěžejním cílem bylo sehrání kvalitních přípravných utkání s neméně kvalitními soupeři. Toto se nám podařilo zejména v utkání proti dorostu Jiskry, kdy bylo ještě před sobotní nocí sil na rozdávání a kdy se podařilo přehrát silného, běhavého, dobře kombinujícího soupeře již v prvním poločase a ve druhém vícemené střídající hráči druhého sledu hru jen kontrolovali. Podrobnější zprávu s názvem "Nejsme kapela, abychom stále vyhrávali" zveřejnil na výběrovém webu trenér domácích pod heslem "Každý den není posvícení", doufejme, že nyní již o něco veselejší než těsně po skončení zápasu Láďa Brichcín. Zlé jazyky tvrdí, že jinak vyhlášený bavič společnosti proseděl sobotní večer v restauraci U kocoura hledíc do svého jediného malého černého piva a neustále opakujíc "Das ist nicht moeglich!". Je patrné, že takovouto fotbalovou senzaci levý břeh říčky Zubřiny v dalších nejméně 100 letech už asi nezažije. O nedělních přípravném utkání bych se z určitých důvodů raději ani nerozepisoval, ale zájemce o informaci bych odkázal na web Rodingu a na jeho výběrový pokec zvaný Geheimgaestebuch, kde si může komentář k zápasu pod výstižným názvem "Dreimal Scheise" přečíst.
Nejlépe zvládla skupinka kouzelníků od břehů řeky Regenu část společensko relaxační. Zde však musíme udělat malou odmlku. Kontrolní oddělení UEFA, které sleduje veškerou mediální prezentaci týkající se fotbalu, tedy i pokeci tajné i veřejné, se pozastavilo nad výše uvedeným tvrzením o kouzelnících z břehů řeky Regenu s tvrzením, že není možné, aby se na jednom místě narodilo tolik výborných fotbalistů a vyzvala kartografický ústav v čele s jeho řiditelem Péťou Světošlápkem, kandidátem zvěd, o prošetření a ten nás neprodleně vyzval k okamžitému vysvětlení, což tímto milerádi činíme. Kádrové oddělení fotbalového oddílu Roding zahájilo okamžitě pátrání a došlo k následujícím šokujícím zjištěním. Název minulého článku byl mylný neboť jeden s fotbalistů se narodil na březích řeky Úhlavy, druhý na březích řeky Úslavy, třetí dokonce ve městě na březích tří řek Mže, Úhlavy a Úslavy. Jeden mimoň se dokonce nenarodil na břehu žádné řeky a tím si patrně vyřkl sám ortel nad dalším setrváním v rodingské kopané!!! Kdo by měl zájem o takovéhoto míčového kouzelníka? Další se udájně nenarodil také na břehu, ale za záhadných okolností přímo v řece a asi proto se mu dodnes říká Plaváček! Doplním, že moje maličkost se narodila na břehu říčky Běly, ano skutečným znalcům kopané už pomalu svítá a jasní se jim líce, ano stejně jako Josef Masopust a to dokonce na stejném břehu tedy levém, ale myslím si, že to na úspěch našeho soustředění mělo pramalý vliv!
Relaxační část začala návštěvou sauny, i když mi mnozí nevěřili, že nevstupujeme do objektu určenému k demolici a musím připustit, že i mě se honily hlavou tóny a rýmy písně Aleše Brychty "Tenhle barák na odstřel..." a i interiér ve mně vyvolal vzpomínky na filmy pro pamětníky, ale musím jedním dechem přidat, že personál byl velice ochotný v sauně bylo teplo a nejenom míčoví kouzelníci předvedli zmizení obsahu láhví basy zlatých bažantů v čase, za něž by se nemusel stydět ani sám David Coperfield.
Po večeri se šlo na bowling, kde bylo zjevné, že hra přítomné nijak neoslnila, ale poté, co se objevil v rukou vedoucího mikrofon ke karaoke, borci ožili a náhodní příchozí žasli jen nad tím, že na tak kvalitní zábavu se nemusí vybírat vstupné. Myslím si, že ani samotný Ein Kessel Buntes nedosahoval ani v dobách své největší slávy takovýchto kvalit. Posuďte sami. Na repertoáru byly šlágry Neny, Kraftwerku, Tria apod. Zejména Oesis v podání Plzeňského tria zvedalo přítomné ze sedadel, tedy jen těch, co už se neváleli po zemi. K půlnoci přišly na řadu české písně zpívané Bavoráky a to už nezůstalo jedno oko muzikálních fajnšmekrů suché. Po půlnoci přišly na řadu pecky, které by dle mého názoru neměly chybět na žádné pořádné diskošce. No uznejte sami německy zpívaná "Kaťuša" či "Dobrý den majore Gagarine" nenechávala v koutě stát už vůbec nikoho!
Bohužel se po této kulturní vložce borci neodebrali na krásně vybavené pokoje penziónu Kryštof Kolumbus, ale táhli směr Fontána a noční Domažlice a i tomu odpovídala kvalita druhého přípravného utkaní a tak si čistě povlečených postelí moc neužili vzhledem k tomu, že se na pezion vrátili v šest ráno a v osm byl budíček.
Celkový dojem byl výborný, skvělá příprava, skvělé jídlo i ubytování a dobří lidé a tak se borci od řeky Rodingu v neděli večer vydali směr Heimat a svorně všichni tvrdili co nejdříve Auf Wiedersehen!!!
SG

Grandiózní závěr zimní přípravy!

20. března 2011 v 22:04 | SG
Stará garda Jiskry Domažlice dnešním závěrečným nominačním tréninkem vedeným formou hodinového zápasu úspěšně uzavřela letošní zimní přípravu a od nastávajícího pátku, kdy na ni čeká velice silné mužstvo z Rimbachu, které letos ještě neokusilo hořkost porážky, nastupují již ostrá utkání a účast na několika zájezdech, viz menu našeho webu.
Na UMT se sešlo 19 borců, aby náčelníkovi SG předvedli svou výkonnost, psychickou a fyzickou odolnost a hlavně odhodlání odevzdat pro barvy SG jen to nejlepší.
Týmy si v zájmu objektivity nalosovali brankáři obou mužstev a na základě toho vypadalo rozvržení nemalých sil SG následovně:
Žlutí účastníci zájezdu:
Zbyňďa Weber - Václav Dufek, Ivan Major, Hynek Berka - Zdeněk Karas, Petr Kuželka, Libor Bočan, Petr Polák - Štefan Sculák
Barevní peciválové:
Pavel Rybár - Pavel Volf, Míra Rejthar, Jirka Koza - Ruda Špoták, Ivan Rybár, Zdeněk Kruml, Tonda Vlček - Jirka Palovič, Láďa Foldyna
Žlutí vs. Barevní 3:5 na branky, což bylo Barevným pramálo platné, neboť na závěrečný gól vyhráli Žlutí, neboť si na finálovou a rozhodující část utkání dokázali lépe rozložit síly!
Branky:
Libor Bočan, Štefan Sculák, Václav Dufek - Míra Rejthar, Ivan Rybár, Zdenda Kruml, Láďa Foldyna a Jirka Koza
Nejkrásnější akce utkání:
Souhra Foldyny a Ivana Rybára, kdy prvně jmenovaný sklepl proti noze míč druhému jmenovanému a ten polovysokou tvrdou střelou halfvolejem z hranice velkého vápna umístil kulatý nesmysl k pravé tyči Zbyňkovy svatyně!
První hvězdou utkání byl po zásluze vyhlášen jiskrácký všeuměl Libor Bočan , který měl opravdu perný víkend. V sobotu vedl své svěřence tedy mladší žáky v bojí o mistrovské body, v neděli odpoledne zaskočil v barvách marodkou a zraněním sužované Benfiky, kdy předtím musel ještě absolvovat jako komparzista nejmenované televize (viz článek Alice Bendová....) poslední dotáčky a po té se ještě dokázal zapsat do střelecké listiny ve velice těžkém nominačním utkání SG proti silné obraně Barevných v čele s po dlouhé pauze namotivovaným Pavlem Rybárem!!!
Na základě tohoto husarského kousku mu byla povolena náčelníkem jedna velká "zrzavá limonáda"!


Účast na zápas s Rimbachem potvrzuji, ale má účast na nedělním tréninku je nejistá.

18. března 2011 v 12:34 | Šťastňák
Přátelé, kamarádi.

Účast na zápas s Rimbachem potvrzuji, ale má účast na nedělním tréninku je nejistá.
Po ostudné prohře Kouta s naším skvělým týmem, se nejužší vedení Koutského fotbalového oddílu rozhodlo, že týden před zahájením mistrovských utkání je nutné vnést do týmu opět optimismus, vítězného ducha, sebevědomí a "jiskru". Tudíž zdecimovaný mančaft odjíždí v pátek nikoli na bázu, které je velkým zastáncem a propagátorem člen CSKA Ivan Major, ale na ozdravně takticko stmelovací pobyt do Sušice. Zde vedení Koutského týmu naordinuje svým ovečkám třídenní studii tajně pořízeného videozáznamu nejen z inkriminovaného zápasu, ale i z dynamicky vedených tréninků SG Jiskra.
Byl jsem pověřen vedením Koutského fotbalu o podrobný rozbor a vštěpení stylu hry SG Koutským borcům.
Jelikož je tento pobyt sponzorován Koutským pivovarem, Mikulovskými vinnými sklepy, domácí palírnou výborné jemné moravské slivovice "Šťastný a syn" (poz.autora:..můj tata pálí a já piju..) a k dispozici bude spoustu slevových kuponů do Sušických hospod a barů, netuším, v jakém stavu se v neděli vrátím a zda budu moc absolvovat naplno a s nasazením jako vždy náš trénink.
S pozdravem Šťastňák:-)

SG v roce 2009

16. března 2011 v 19:41 | SG
Ano, již jsme ve věku, kdy nám neustále ten Němec, jak se jen jmenuje, schovává věci po bytě a jo Alzheimer to je a často už ani nevíme, co bylo včera. Když se však někdo zeptá na rok 2009 a seniorskou kopanou, většinou už ani nevíme, že nějaký takový rok kdy vůbec byl! A přece byl a hrál se dokonce i fotbal staříků! Nevěříte? Tady je důkaz a máte-li čas a chuť, můžete zavzpomínat.

Jaký tedy byl ten rok 2009?

Stará garda Jiskry Domažlice skolila fotbalové vyslance z patronátního města Furth im Waldu, ke kterému skolení, ale draka, patří již od nepaměti
Senioři z Domažlic dostali od počátku utkání hraném ve kvapíkovém tempu hosty z druhé strany hranice pod tlak, z kterého se Furtští po naprázdno sklapnuvší ofsajdové pasti a proměnění první větší šance na chvíli vymanili. Domácí srovnali a do poločasu si vypracovali jednobrankový náskok 4:3, který se podařilo hostům korigovat ve vyrovnání, které bylo však již pouze labutí písní zástupců z města, kde se píchají i draci! Zbytek zápasu byl ve znamení vystupňování tempa domácími borci a naprosté převzetí iniciativy a zúžil se na střelecký souboj dvou generací. Zástupce generace tzv. Husákových dětí, benjamínek v týmu seniorů, čarostřelec Zdeněk Kruml, trumfoval u něj obvyklým hattrikem, načež zástupce generace chodících fosílií z dob prezidentování Antonína Novotného tento jeho kousek oflekoval a pro jistotu zopakoval hned dvakrát. Výše uvedené probíhalo samozřejmě za podpory všech hráčů mužstva domácích, kdy na sebe upozorňoval zejména jako vždy agilně hrající a obranu soupeře svými rychlými průniky naleptávající Láďa Foldyna. Konečné skóre se pak zastavilo na hodnotě 9:4 pro Jiskru.
Při pozápasové analýze nad dobrým guláškem v Maštali v podhradí se všichni shodli na tom, že zvítězil hlavně sport a že se nejednalo o poslední klání těchto dvou partnerských měst. Aby pozvedl náladu hostí při loučení se s nimi v časných ranních hodinách, pronesl náčelník Brichcín vševypovídající moudrost: "Zu wenig Training, zu viel Gegentore!" Doufejme jen, že si uvedené vezmou Furtští k srdci a začnou brát fotbal a přípravu na něj stejně tak vážně jako borci Jiskry!
Dalším soupeřem rozjeté staré gardy Jiskry Domažlice bude v pátek 13. 3. !!! velmi silný tým Nýrska, který nad ní vyhrál v listopadu minulého roku 7:1!

SG Jiskra Domažlice : AH Furt im Wald 9:4 (4:3)
Sestava Jiskry: Jahn - Volf, Štauber, Pavlíček, Kubica - Major, Vlček, Brichcín, Kůgel - Foldyna, Sculák
Střídali: Kruml, Palovič, Karas
Branky: Zdeněk Kruml 3x, Ivan Major 6x
Branky za hosty: Reif, Pongratz, Christof, Franz
Rozhodčí: Pavel RybárSenioři Nýrska přibrzdili jarní rozlet staré gardy Jiskry Domažlice
V pátek 13.3.09 se odehrálo přátelské utkání starých gard Nýrska a domácí Jiskry, které po vyrovnaném průběhu a mnoha nevyužitých šancí Domažlických pro sebe v závěru rozhodlo hostující mužstvo a zvítězilo nejtěsnějším možným rozdílem 3:2 (2:1). Neomluvená účast benjamínka Krumla a zahozená penalta Tondy Vlčka byly radou starších posouzeny jako hrubá nekázeň a takto budou také potrestány!

SG Jiskra Domažlice : SG Nýrsko 2:3(1:2)
Branky Jiskry: Bočan, Vlček
Neproměněná penalta: Vlček
Rozhodčí : Skala, jako vždy bezchybný
Příští soupeř je stará garda Willmeringu/Waffenbrunnu v minulosti jako jedna z mála, ne-li jediná, která porazila seniory Bayernu Mnichov a to v poměru 3:0!!!
Pozor! Začátek pátečního zápasu již v 19 hodin!Stará garda Jiskry Domažlice tápe ve tmě
V pátek 20.3.09 v 19.00 hodin odehrála stará garda Domažlic další nepovedené utkání se silným soupeřem z předměstí Chamu, s Willmeringem/Waffenbrunnem. Utkání se neslo ve znamení uzemní a po šestnáctku soupeře i herní převahy domácích, ale na druhou stranu neefektivního zakončení. Naproti tomu hosté udělili Jiskře lekci z produktivity, byli velice nekompromisní v osobních soubojích, měli větší nasazení, pohyb bez míče a před svou brankou vytvořili až na jednu vyjímku neprostupný šestičlenný val, z kterého vyráželi k rychlým smrtícím protiútokům zakončených pohotovou tvrdou střelou ze střední vzdálenosti, kdy se k něčemu podobnému snad až na benjamínka Krumla domácí borci vůbec nedostávali. Od naprostého debaklu zachránil Jiskru několika výtečnými zákroky gólman Jahn. Branku útěchy zaznamenal Míra Hojda důrazným zakončením alá Gerd Mueller. Borci obou mužstev zakončili podařený sportovní večer společnou večeří a pozápasovou analýzou.
SG Jiskra Domažlice : AH Willmering/Waffenbrunn 1 : 4(0 : 3)
Branka domácích: Hojda
sestava Jiskry: Jahn - v obraně se střídali: Sculák, Stauber, Volf, Kubica, Pavlíček - v záloze: Kůgel, Vlček, Brichcín, Karas, Kruml - v útoku: Major, Foldyna, Hojda

Rekordní vítězství staré gardy Jiskry Domažlice
Dne 3.4.2009 sehrála stará garda na "umělce" v Domažlicích opět jedno ze svých lepších utkání a jasně přehrála hosty z Dalkingu a Weidingu hrající pod hlavičkou Chambtalu, a to v poměru 13:3 (5:0), kdy se konečně prosadil i střelecky vždy agilně hrající Láďa Foldyna a to hned 6x!!! Další branky domácích přidali Libor Bočan 3, Tonda Vlček 2, Míra Hojda 1 a jednu si hosté vstřelili sami. Je nutné podotknout, že průměrný věk hostí byl o poznání vyšší a jednalo se také o jejich první letošní utkání. Při následné večeři a výměně informací v restauraci "U kocoura" byla domluvena odveta na pátek 22.5.2009 od 19.00 hodin v Dalkingu.

SG Jiskry nastoupila a hokejově střídala tyto borce:
Pavel Rybár - Pavel Volf, Jarda Pavlíček, Zdeněk Karas, Jirka Palovič, Míra Kůgel, - Libor Bočan, Láďa Brichcín, Tonda Vlček, Ivan Rybár, Zdeněk Kruml - Láďa Foldyna, Míra Hojda a Ivan Major.

Stará garda Jiskry opět při chuti.
V pátek, 17.04. 2009, dorazila na umělku v Domažlicích k sehrání přátelského utkání proti stále se lepšící staré gardě Jiskry stará garda Postřekova. Hrálo se ve svižném tempu a střed hřiště měli z počátku pod kontrolou hosté a velice slušně v něm i kombinovali. Jiskra však tentokrát vsadila na rychlé brejky vedené zejména Láďou Foldynou, který s obranou soupeře hrál svou oblíbenou hru "Chyť mě, jestli to dokážeš!" Jak je znalcům chodské kopané známo, dokáže toto málokdo a málokdy a nejinak tomu bylo i onen fotbalový večer. Ono je možné Láďu polapit, ale chce to mít hodně dlouhé lano a umět s ním zacházet alespoň jako Buffalo Bill! Ačkoliv žádnou branku nevsítil, připravil svým spoluhráčům několik tutovek a ti mohli doklepávat téměř do prázdné branky. Takto to bylo v případě skórujících Karase, Majora, Vlčka i Staubra. Velmi dobrý výkon podala obrana a jmenovitě Štefan Sculák. Konečné skóre se zastavilo na sedmi ku nule ve prospěch domácích. Asi nejsmutnějšími aktéry duelu byli Míra Hojda s Jardou Pavlíčkem v postřekovských barvách, kteří jinak pravidelně nastupují za Jiskru. Jejich smutek se rozplynul a na tvář se vrátil opět lehký smích až po té, co trenér seniorů Jiskry oběma aktérům přislíbil nominaci na další utkání hrané v pátek proti Lamu, ale zatím jenom na lavičku!

SG Jiskra:
Pavel Rybár - Pavel Volf, Pavel Stauber, Hynek Berka, Štefan Sculák - Zdeněk Karas,, Tonda Vlček, Ivan Rybár, Zdeněk Kruml, Míra Kůgel, - Láďa Foldyna, Ivan Major.
Branky: Vlček 2x, Major 2x, Stauber, Karas, Kruml.

Stará garda Jiskry byla střelecky opět při chuti!
SG Jiskra vs. AH Lam 9:5(5:4)
V páteční podvečer dne 24.4.2009 zavítal na domažlickou "umělku" velice obávaný a tradiční soupeř seniorů z Domažlic a sice staří pánové z Lamu, kteří za posledních pět let vždy nad Jiskrou zvítězili. Tentokrát však museli hosté z Bavorska tahat za kratší konec pomyslného provázku! Představili se tvrdou hrou s rychlou kombinací ve středu hřiště, jistým držením míče a velice nebezpečným zakončením. Skóre otevřeli hosté a Jiskra musela dvakrát dotahovat náskok hostí, postupně však převzala otěže zápasu do svých rukou a střelecké hody mohly začít. Poločasových 5 ku 4 pro Jiskru se rozrostlo na konečných 9 ku 5-ti pro domácí borce, z nichž na sebe upozornil zejména obávaný kanonýr Míra Hojda hattrikem, jako vždy Láďa Foldyna vražednými přímočarými průniky, benjamínek Kruml milimetrovými pasy a přehledem ve hře. Zápas s přehledem a citem pro hru řídil hbitý sudí Hlaváč.
Branky za domácí vsítili: Hojda 3x, Vlček 2x, Foldyna, Major, Kruml, Stauber.
Sestava Jiskry: SG Jiskra:
Věneček - Pavel Volf, Pavel Stauber, Zdeněk Karas, Štefan Sculák - Ivan Major., Láďa Brichcín, Zdeněk Kruml, Tonda Vlček, - Míra Hojda, Láďa Foldyna. Střídal Jirka Palovič.
Branky: Vlček 2x, Major 2x, Stauber, Karas, Kruml.
Velkým pozitivem je ta skutečnost, že z pozvaných hráčů Jiskry dorazili až na pět předem řádně omluvených všichni! Příští prvomájový podvečer se utkají borci Jiskry mezi sebou a pak se odeberou na večeři a diskotéku ke "Kolumbovi" a pokusí se své i cizí partnerky roztancovat tak, jako již několikrát v poslední době dokázali "roztancovávat" obrany soupeřů!

Spanilá jízda staré gardy Jiskry se konala, ale bohužel ne na dalkingském pažitu, nýbrž až v klubové společenské místnosti!
V pátek 22. 05. 2009 zajela stará garda Jiskry do nedalekého bavorského Dalkingu za účelem sehrání odvetného přátelského zápasu s tamními seniory. Snad pod dojmem sebeuspokojení, či vědoma si výsledku z utkání na domácím umělohmotném pažitu, kdy se skóre zastavilo na neuvěřitelných 13:3 pro Chody, začala Jiskra pomalu, bez pohybu a bez myšlenky, tedy myšlenka občas i byla, zejména u špílmachra, ale její provedení už se na hony vzdalovalo původní představě, a pomalu a jistě přenechala aktivitu domácím, kteří šli do zápasu s odhodláním neumožnit dvojciferné střelecké hody hostů. Je nutno dodat, že citelně chyběly stálé opory a to zejména dirigent obrany Pavel Stauber, ostrostřelec Kruml a rychlonožka Foldyna, soupeři přezdívaný Láďa Motorka. Na soupeře neplatil ani obávaný "pressing" vedený zcela osamoceným Mírou Hojdou a ke škodě věci často jen verbálně. Po té, co uvedený borec zjistil, že ve svých forčekingových hrátkách nenajde příliš mnoho spolubojovníků, vysvlékl dres, přelezl zábradlí a jal se počítat letadla nad bavorským nebem. "Pressa" se dočkal až při společné večeři. Jediným světlým bodem byla akce po ose Ivan Rybár - Jirka Palovič, kdy prvně jmenovaný vysunul kolmicí rychlonohé útočníka, který svůj životní úprk zakončil střelou k tyči. Domácí srovnali ve druhém poločase a od nečekaného vítězství je odřízl výtečnými zákroky Pavel Rybár. Slušný výkon podal v týmu hostí snad jen Míra Kůgel.
Aktivitu převzali hosté až při večeři, kde se znovu a znovu rozebíralo, jak by se zápas vyvíjel kdyby...Jenže na kdyby se nehraje ani ve fotbale a kdyby se Chodové zcela zbytečně nepouštěli do místně oblíbené pálenky zvané Obstler, nemuseli by se dočkat v ranních hodinách vřelých slov z úst organizátora pana Schlechta, máme vás už plné zuby, už by jste se mohli také vydat na cestu domů, my musíme zítra na rozdíl od vás zítra zase pracovat! Výlet do Dalkingu byl velmi úspěšný pouze na společenské úrovni, neboť zástupci Jiskry přislíbili účast na výroční slavnosti založení klubu na počátku července tohoto roku a pan Schlecht vystupující již 30 let při průvodu historických osobností v rámci nejstarší dívadelní slavnosti v SRN, tedy Skolení draka, jako Jan Žižka z Trocnova "naverboval" do své doprovodné družiny dva zástupce ze staré gardy Jiskry. Je tedy dost možné, že bude-li někdo postrádat při příštím zápase starých pánů ofenzivní "esa" Vlčka s Majorem, jsou tou dobou možná na jezdeckém výcviku někde v okolí Dalkingu.

AH Dalking vs. SG Jiskra Domažlice 1:1(0:1)
Pavel Rybár - Pavel Volf, Míra Kůgel, Jarda Pavlíček, Stefan Sculák - Tonda Vlček, Hynek Berka, Láďa Brichcín, Jirka Palovič - Ivan Major, Míra HojdaOhlasy na kolaps SG Jiskry v zahraničních médiích
Znalcům seniorské kopané je známo, že stará garda Jiskry Domažlice pod vedením náčelníka a špílmachra Ládi Brichcína vzkvétá jako snad nikdy dříve. Proto byla odborná veřejnost doslova šokována zprávou o fiasku tzv. spanilé jízdy předminulý týden na návštěvě v Bavorsku. Mnoho čtenářů nebylo sto uvěřit, že při současné síle a rozmanitosti kádru by se mohlo něco tak nepravděpodobného udát. Vládlo dokonce podezření, že se jedná o fikci a někdo chce dobré jméno chodských seniorů pošpinit! Článek zpravující o "spanilé jízdě" v Dalkingu byl údajně prý plný jevů, událostí a dokonce i osob, které jsou prý na hony vzdáleny veškeré myslitelné realitě. Vždyť už osoba záhadného a tajemného řeznického mistra pana Schlechta alias Jana Žižky z Trocnova vyvolávala podezření ba dokonce i bázeň mnohých pravidelných návštěvníků našich internetových stránek a ne neprávem byla přirovnávána k záhadnému Foglarovu mistru M., Svěrákovu Cimmermanovi či jeho americké obdobě Forrestu Gampovi. Málokdo byl také ochoten uvěřit tak těžko představitelným věcem a jevům jako sprint Jirky Paloviče, pressing Míry Hojdy, přesné přihrávky Ládi Brichcína, požívání alkoholických nápojů hráči Jiskry a dokonce pálenky!!! No fuj! Redakce našich internetových stránek se tak začala dostávat pod opravdu obrovský tlak veřejnosti a o celou věc se začala zajímat i mediální rada státu. Smyčka se začala pomalu ale jistě utahovat. Jako blesk z čistého nebe přišlo vysvobození a potvrzení pravdivosti našich informací, jak jinak opět z druhé strany hranice. Naštěstí i v německých médiích byla zpráva o kolapsu chodské staré gardy po několik dní jedničkou na sportovních přílohách něco znamenajících deníků, takže v jejím stínu téměř zapadly informace o přestupu Gomeze do Bayernu, o zájmu Realu o Rybériho a podobné nezajímavé zvěsti.
V příloze přinášíme jeden z mnohých článků informujících o již zmiňované politováníhodné události a ponecháme laskavě na váženém čtenáři, aby si udělal úsudek sám.
Dále je přiložena pozvánka, jíž jsme obdrželi od Jana Žižky, pardon od pana Schlechta na jubileum dalkingské kopané.

Dramatický závěr roku
Ve čtvrtek 31. 12. 2009 proti sobě nastoupila dvě mužstva starších pánů a jiných příchozích, aby odehrála závěrečné silvestrovské utkání roku. Borci se sešli v hojném počtu dvaadvaceti jedinců, z nichž se pouze dva zápasu nezúčastnili aktivně z důvodu nemoci, resp. hlídání vlastního fotbalového potěru.
Mužstva si vybrali kapitáni tak, aby alespoň jednou v roce byla zaručena jakási objektivita. Kapitán Libor Bočan si vybral hrůzu nahánějící družstvo těchto perspektivních fotbalistů: Vinopal, Foldyna, Dufek, Rejthar, Pavlíček st., Sculák, Forro, Kubica st. aj. Této úderné vozbě se postavila do cesty družina vedená kapitánem Zdeňkem Krumlem, kterou tvořili tito jednotlivci: Brichcín, Rybár, Major st., Major ml., Hutta ml., Pavlíček ml., Wolf, Schlegl a Pejsar.
Bočanovci začali drtivým náporem a přihlížejícím divákům bylo zřejmé, že Krumlova tvrz musí co nevidět povolit! Druzí jmenovaní však vsadili na defenzivní taktiku založenou na osobním hlídání Ládi "Motorky" a dalších klíčových hráčů a využívali každičké možnosti k smrtícím brejkům do otevřené obrany vedených zejména dobře se pohybujícími rtuťovitými hroty Jirkou Schleglem a Majorem mladším. A skutečně, poločasový stav 3 : 0 potvrdil, že zvolená taktika slavila své ovoce. Přestávku strávili Bočanovci s hlavami v dlaních a ve výměnách nechápajících pohledů a zejména jejich létající libero s prvoligovými zkušenosti nemohl dlouho pochopit, jak k něčemu takovému za daného rozložení sil mohlo vůbec dojít. Konečný výsledek 7 : 5 pro mužstvo míčového kouzelníka Zdendy Krumla bylo dílem platonického vzedmutí sil soupeře v závěru utkání a částečného polevení aktivity vítězného mužstva. Jedinou kaňkou bylo nechtěné zranění kapitána poražených v jednom z nesčetných lítých soubojů s říznými zadáky vítězů při většinou marných snaženích ztéci jejich svatyni.
Jak dopadl odpolední zápas výběru staré gardy proti výběru pokecu nám bohužel není známo, víme jen, že jeho pořádáním byl pověřen admin webu a jak je vidno z jeho fotografie na novoročním přání, je možno se obávat i toho nejhoršího, tedy že k tomuto utkání pravděpodobně vůbec nedošlo.
Stará garda Jiskry Domažlice vs. A-tým Kout na Šumavě 7:1(5:0)!!!

13. března 2011 v 11:48 | SG
Alice Bendová zahajovala utkání na "umělce"!
Na UMT na levém břehu říčky Zubřiny se v sobotu děly opět věci doposud nevídané. Populární herečka zahajovala večerní utkání! Hráči staré gardy jako komparzisti televize Barrandov! Část reality show Svatba za 100 000 se točila přímo na "umělce".
Bližší informace na sgjiskra.blog.cz
Výsledky z UMT. Všechny sobotní zápasy byly mezinárodní či mezigenerační!
Starší žáci Jiskry Domažlice vs. Regenbogen 7:0(5:0)!
Mladší žáci Jiskry vs. Willmering/Waffenbrunn. Tento zápas byl již vyrovnanější a konečný výsledek 2:1 pro domácí.
Stará garda Jiskry Domažlice vs. A-tým Kout na Šumavě 7:1(5:0)!!!
Bližší informace na sgjiskra.blog.cz
Sokol Klenčí pod Čerchovem vs. TB 03 Roding 1:1 (0:1).
Sokol Újezd vs. Haselbach 1:4 (0:1).
Stará garda

Stará garda Jiskry Domažlice vs. A-tým Kout na Šumavě 7:1(5:0)!!!
Nebojte se nejedná se o vtip, je to skutečný konečný výsledek ostrého utkání! Stará garda se navíc musela obejít bez stálých řádně omluvených opor! Chyběli mimo jiné Ivan Rybár a Láďa Brichcín, kteří tvořili doprovod Benfiky pří jejím úspěšném výletu do Lub. Benfice touto cestou blahopřejeme k důležitému vítězství! Petr Kuželka, Míra Hojda a Tonda Vlček se vydali do hor. Hynek Berka byl nemocen. Chyběl i Zdeněk Karas a jiní.
Zápas začal ve svižném tempu a hned od počátku bylo znát, že očekávané vítězství SG potvrzené také výsledky ankety, v níž dokonce 66,7 % respondentů věrilo ve vítězství dříve narozených, je více či méně jasné a otázkou zústává pouze počet vstřelených branek. Staříci se rozpoměli na doby, kdy u fotbalu běhávali či dokonce sprintovali a zápas byl najednou plný průniků do otevřené obrany, náběhu do volného prostoru a aktivního presingu. V uvedených činnostech dominovali Libor Bočan, Jirka Koza a Míra Rejthar, ale hlavně Láďa "Motorka" Foldyna se svou známou a populární hrou "Chyť mě, jestli to dokážeš!" a mladíci z Kouta to ve velké většině případů nedokázali a tak se poločasové skóre zastavilo na hrozivých 5:0 pro seniory! A to ještě úzkostlivý sudí Rudolf Špoták neuznal dvě branky pro domnělé postavení mimo hru! Do druhého poločasu nastoupila SG již bez zraněného Štefana Csuláka a tak musela dohrát bez možnosti střídat a tempo hry lehce opadlo, ale domácí nadále kontrolovali hru a i druhou část svého skvostného představení překlopili na svou stranu poměrem branek 2 ku 1! Konečný výsledek byl tedy 7 : 1!!!
První hvězdou zápasu byl vyhlášen zcela po právu hbitý záložník Míra Rejthar , který svůj skvělý výkon korunoval ještě vsřelenou brankou.
K avizované výměně drezu u motoru záložni řady SG Václava Šťastného tedy na základě nemožnosti střídat nedošlo. Sdílíme jeho vnitřní utrpení a rozpolcenost, kdy jeho srdce muselo plesat nad krásnou souhrou SG a na druhé straně s každým vstřeleným gólem zatloukali hráči SG hřebíček po hřebíčku do rakve jeho domovského oddílu! Vendo, je nám to opravdu moc líto!!!
Pozn.: V současné době je Venda na psychiatrickém vyšetření s podezřením na schizofrenii!
Sestava SG: Zbyňďa Weber - Václav Dufek, Pavel Kruml, Ivan Major, Jirka Koza - Libor Bočan, Zdeněk Kruml, Václav Šťastný, Míra Rejthar - Jirka Palovič, Láďa Foldyna a střídající Štefan Csulák
Branky: Štafan Csulák 2, Láďa Foldyna 2, Pavel Kruml, Libor Bočan, Míra Rejthar
Rozhodčí: Ruda Špoták
Stará garda

Luděk Šindelář strká hlavu do chomoutu a Televize Barrandov je u toho!!!

13. března 2011 v 11:37 | Stará garda
Luděk Šindelář strká hlavu do chomoutu a Televize Barrandov je u toho!!!
Večerní dění na UMT bylo plné překvapení. Posuďte sami! Nejprve dorazilo mužstvo Haselbachu, které hledalo partnera na dlouhodobou fotbalovou spolupráci a našlo jej v podobě Sokola Újezd, asi 3 hodiny před výkopem svého utkání a vzhledem k počtu účastníků zájezdu, který opouštěli autokar Setra, se lze domnívat, že dorazila celá vesnice! Samotný zápas začal s lehkým zpožděním, neboť celé jeho zahájení bylo v režii televize Barrandov. Slavnostní předávání upomínkového daru. Čestný výkop provedený populární herečkou Alicí Bendovou, snímání celého prvního poločasu kamerami uvedené televize! Důvod? Opora Sokola Újezd Luděk Šindelář se svou nastávající vyhrál Svatbu za 100.000 a celou show zaznamenává Barrandov pro padesátiminutový pořad, který se odvysílá počátkem dubna.
Touto cestou bychom chtěli Luďkovi Šindelářovi popřát všechno nejlepší na společné pouti životem!
Zápas skončil 4:1 pro hosty z Bavorska a byl zakončen společným posezením téměř do půlnoci. Myslíme si, že uvedené plánované spolupráci byl takto položen velice slušný základ!
V průběhu druhého poločasu projevili tvůrci z Barrandova zájem o zachycení atmosféry klasické fotbalovo-fanouškovské hospůdky a jako komparzisty si vybrali borce staré gardy slavící své předchozí slavné vítězství nad mužstvem z Kouta. Zástupci staříků tedy rychle schovali své nápoje jako limonády, ovocné čaje apodobně a nechali si naoko nanosit na stůl nápoje s obsahem alkoholu a sehráli scénku ála "Pište mi to na lístek hráběma", která tvůrce natolik zaujala, že ještě popřemýšlí o samostatné show na dané téma. Samostatnou kapitolou pro sebe byla one-man-show Petra Wolfa "Jak jsem vařil autobusy", která málem poškodila bránice všech přítomných a při které přihlížející nechtěli uvěřit tomu, že na něco takového nemusel platit vůbec žádné vstupné.
Stará garda

Konečně ostré utkání!

6. března 2011 v 22:00 | SG
V neděli 6. 3. 2011 od 16.00 hodin na umělce v Domažlicích konečně vstoupila SG Jiskry Domažlice do ostrého zápasu, kdy soupeřem jí bylo A-mužstvo Tatranu Chodov. Toto měření sil bylo dohodnuto na poslední chvíli, neboť původně měl nastoupit proti Chodovu již dobře známý výběr kouzelníků od břehů řeky Regen, který však asi zmožen masopustním veselím zápas odřekl, ale až v sobotním podvečeru. Aby nemusel být zápas zrušen, mobilizovala stará garda své prořídlé šiky a nabídla se Chodovu v roli sparingpartnera. Během nedělního dopoledne se podařilo svolat 14 zápasuchtivých borců a dalších asi 10 se řádně omluvilo. (Hojda, Kruml, Rejthar, Berka a další).
Zápas se odehrával na polovině domácích a hosté vyvíjeli víceméně platonický tlak na Špotákovu svatyni. V polovině poločasu se hosté po hrubé chybě v rozehrávce domácích ujali vedení, které srovnal Ivan Rybár v posledních okamžicích prvé půle. Nutno podotknout, že domácí gólman zlikvidoval tři tutové brejkové šance hostů, ale i staříci dostali při několika "trmách vrmách" hostující obránce do úzkých a forvardi ještě teď zpytují své černé svědomí z nepochopitelného neproměnění.
Druhá půle byla ve znamení tří neproměněných tutovek domácích v podání Šťastného, Duchoně a Kubra a potrestání chyb v rozehrávce, kdy byly hostujícím presujícím útočníkům předloženy balóny ke skórování jako na zlatém podnose. Když byla ještě v závěru úzkoprsím sudím Brichcínem upřena domácím jasná penalta, zastavilo se skóre na konečných 3:1 ve prospěch hostí!

SG Jiskra Domažlice vs. A-tým Tatranu Chodov 1:3 (1:1)
Branka za SG : Ivan Rybár

SG :
Ruda Špoták - Ivan Major, Dušan Matulka, Honza Bombala, Jirka Koza - Libor Bočan, Petr Kuželka, Venca Šťastný, Honza Kubr - Láďa Foldyna, Jirka Palovič
Hokejově střídali v obraně Martin Steinbrucker, v záloze Ivan Rybár a v útoku Jarda Duchoň.

Tatran Chodov :
Staviarský - Strincl, Kapic, Vrána, Chmelík, Pfeifer Jindřich, Holar, Kuboušek, Pfeifer Jan, Paidar, Svoboda a střídali Královec, Konop a Hála

Rozhodčím byl Láďa Brichcín.

Na základě konání tohoto mimořádného nedělního utkání se tedy ruší pondělní trénink!

Pozn.:
Je možno se však místo odpadnuvšího tréninku účastnit pondělního podvečerního výběhu na Vavřineček! Organizuje a rád info podá Toni Vlček!