SG v roce 2009

16. března 2011 v 19:41 | SG
Ano, již jsme ve věku, kdy nám neustále ten Němec, jak se jen jmenuje, schovává věci po bytě a jo Alzheimer to je a často už ani nevíme, co bylo včera. Když se však někdo zeptá na rok 2009 a seniorskou kopanou, většinou už ani nevíme, že nějaký takový rok kdy vůbec byl! A přece byl a hrál se dokonce i fotbal staříků! Nevěříte? Tady je důkaz a máte-li čas a chuť, můžete zavzpomínat.

Jaký tedy byl ten rok 2009?

Stará garda Jiskry Domažlice skolila fotbalové vyslance z patronátního města Furth im Waldu, ke kterému skolení, ale draka, patří již od nepaměti
Senioři z Domažlic dostali od počátku utkání hraném ve kvapíkovém tempu hosty z druhé strany hranice pod tlak, z kterého se Furtští po naprázdno sklapnuvší ofsajdové pasti a proměnění první větší šance na chvíli vymanili. Domácí srovnali a do poločasu si vypracovali jednobrankový náskok 4:3, který se podařilo hostům korigovat ve vyrovnání, které bylo však již pouze labutí písní zástupců z města, kde se píchají i draci! Zbytek zápasu byl ve znamení vystupňování tempa domácími borci a naprosté převzetí iniciativy a zúžil se na střelecký souboj dvou generací. Zástupce generace tzv. Husákových dětí, benjamínek v týmu seniorů, čarostřelec Zdeněk Kruml, trumfoval u něj obvyklým hattrikem, načež zástupce generace chodících fosílií z dob prezidentování Antonína Novotného tento jeho kousek oflekoval a pro jistotu zopakoval hned dvakrát. Výše uvedené probíhalo samozřejmě za podpory všech hráčů mužstva domácích, kdy na sebe upozorňoval zejména jako vždy agilně hrající a obranu soupeře svými rychlými průniky naleptávající Láďa Foldyna. Konečné skóre se pak zastavilo na hodnotě 9:4 pro Jiskru.
Při pozápasové analýze nad dobrým guláškem v Maštali v podhradí se všichni shodli na tom, že zvítězil hlavně sport a že se nejednalo o poslední klání těchto dvou partnerských měst. Aby pozvedl náladu hostí při loučení se s nimi v časných ranních hodinách, pronesl náčelník Brichcín vševypovídající moudrost: "Zu wenig Training, zu viel Gegentore!" Doufejme jen, že si uvedené vezmou Furtští k srdci a začnou brát fotbal a přípravu na něj stejně tak vážně jako borci Jiskry!
Dalším soupeřem rozjeté staré gardy Jiskry Domažlice bude v pátek 13. 3. !!! velmi silný tým Nýrska, který nad ní vyhrál v listopadu minulého roku 7:1!

SG Jiskra Domažlice : AH Furt im Wald 9:4 (4:3)
Sestava Jiskry: Jahn - Volf, Štauber, Pavlíček, Kubica - Major, Vlček, Brichcín, Kůgel - Foldyna, Sculák
Střídali: Kruml, Palovič, Karas
Branky: Zdeněk Kruml 3x, Ivan Major 6x
Branky za hosty: Reif, Pongratz, Christof, Franz
Rozhodčí: Pavel RybárSenioři Nýrska přibrzdili jarní rozlet staré gardy Jiskry Domažlice
V pátek 13.3.09 se odehrálo přátelské utkání starých gard Nýrska a domácí Jiskry, které po vyrovnaném průběhu a mnoha nevyužitých šancí Domažlických pro sebe v závěru rozhodlo hostující mužstvo a zvítězilo nejtěsnějším možným rozdílem 3:2 (2:1). Neomluvená účast benjamínka Krumla a zahozená penalta Tondy Vlčka byly radou starších posouzeny jako hrubá nekázeň a takto budou také potrestány!

SG Jiskra Domažlice : SG Nýrsko 2:3(1:2)
Branky Jiskry: Bočan, Vlček
Neproměněná penalta: Vlček
Rozhodčí : Skala, jako vždy bezchybný
Příští soupeř je stará garda Willmeringu/Waffenbrunnu v minulosti jako jedna z mála, ne-li jediná, která porazila seniory Bayernu Mnichov a to v poměru 3:0!!!
Pozor! Začátek pátečního zápasu již v 19 hodin!Stará garda Jiskry Domažlice tápe ve tmě
V pátek 20.3.09 v 19.00 hodin odehrála stará garda Domažlic další nepovedené utkání se silným soupeřem z předměstí Chamu, s Willmeringem/Waffenbrunnem. Utkání se neslo ve znamení uzemní a po šestnáctku soupeře i herní převahy domácích, ale na druhou stranu neefektivního zakončení. Naproti tomu hosté udělili Jiskře lekci z produktivity, byli velice nekompromisní v osobních soubojích, měli větší nasazení, pohyb bez míče a před svou brankou vytvořili až na jednu vyjímku neprostupný šestičlenný val, z kterého vyráželi k rychlým smrtícím protiútokům zakončených pohotovou tvrdou střelou ze střední vzdálenosti, kdy se k něčemu podobnému snad až na benjamínka Krumla domácí borci vůbec nedostávali. Od naprostého debaklu zachránil Jiskru několika výtečnými zákroky gólman Jahn. Branku útěchy zaznamenal Míra Hojda důrazným zakončením alá Gerd Mueller. Borci obou mužstev zakončili podařený sportovní večer společnou večeří a pozápasovou analýzou.
SG Jiskra Domažlice : AH Willmering/Waffenbrunn 1 : 4(0 : 3)
Branka domácích: Hojda
sestava Jiskry: Jahn - v obraně se střídali: Sculák, Stauber, Volf, Kubica, Pavlíček - v záloze: Kůgel, Vlček, Brichcín, Karas, Kruml - v útoku: Major, Foldyna, Hojda

Rekordní vítězství staré gardy Jiskry Domažlice
Dne 3.4.2009 sehrála stará garda na "umělce" v Domažlicích opět jedno ze svých lepších utkání a jasně přehrála hosty z Dalkingu a Weidingu hrající pod hlavičkou Chambtalu, a to v poměru 13:3 (5:0), kdy se konečně prosadil i střelecky vždy agilně hrající Láďa Foldyna a to hned 6x!!! Další branky domácích přidali Libor Bočan 3, Tonda Vlček 2, Míra Hojda 1 a jednu si hosté vstřelili sami. Je nutné podotknout, že průměrný věk hostí byl o poznání vyšší a jednalo se také o jejich první letošní utkání. Při následné večeři a výměně informací v restauraci "U kocoura" byla domluvena odveta na pátek 22.5.2009 od 19.00 hodin v Dalkingu.

SG Jiskry nastoupila a hokejově střídala tyto borce:
Pavel Rybár - Pavel Volf, Jarda Pavlíček, Zdeněk Karas, Jirka Palovič, Míra Kůgel, - Libor Bočan, Láďa Brichcín, Tonda Vlček, Ivan Rybár, Zdeněk Kruml - Láďa Foldyna, Míra Hojda a Ivan Major.

Stará garda Jiskry opět při chuti.
V pátek, 17.04. 2009, dorazila na umělku v Domažlicích k sehrání přátelského utkání proti stále se lepšící staré gardě Jiskry stará garda Postřekova. Hrálo se ve svižném tempu a střed hřiště měli z počátku pod kontrolou hosté a velice slušně v něm i kombinovali. Jiskra však tentokrát vsadila na rychlé brejky vedené zejména Láďou Foldynou, který s obranou soupeře hrál svou oblíbenou hru "Chyť mě, jestli to dokážeš!" Jak je znalcům chodské kopané známo, dokáže toto málokdo a málokdy a nejinak tomu bylo i onen fotbalový večer. Ono je možné Láďu polapit, ale chce to mít hodně dlouhé lano a umět s ním zacházet alespoň jako Buffalo Bill! Ačkoliv žádnou branku nevsítil, připravil svým spoluhráčům několik tutovek a ti mohli doklepávat téměř do prázdné branky. Takto to bylo v případě skórujících Karase, Majora, Vlčka i Staubra. Velmi dobrý výkon podala obrana a jmenovitě Štefan Sculák. Konečné skóre se zastavilo na sedmi ku nule ve prospěch domácích. Asi nejsmutnějšími aktéry duelu byli Míra Hojda s Jardou Pavlíčkem v postřekovských barvách, kteří jinak pravidelně nastupují za Jiskru. Jejich smutek se rozplynul a na tvář se vrátil opět lehký smích až po té, co trenér seniorů Jiskry oběma aktérům přislíbil nominaci na další utkání hrané v pátek proti Lamu, ale zatím jenom na lavičku!

SG Jiskra:
Pavel Rybár - Pavel Volf, Pavel Stauber, Hynek Berka, Štefan Sculák - Zdeněk Karas,, Tonda Vlček, Ivan Rybár, Zdeněk Kruml, Míra Kůgel, - Láďa Foldyna, Ivan Major.
Branky: Vlček 2x, Major 2x, Stauber, Karas, Kruml.

Stará garda Jiskry byla střelecky opět při chuti!
SG Jiskra vs. AH Lam 9:5(5:4)
V páteční podvečer dne 24.4.2009 zavítal na domažlickou "umělku" velice obávaný a tradiční soupeř seniorů z Domažlic a sice staří pánové z Lamu, kteří za posledních pět let vždy nad Jiskrou zvítězili. Tentokrát však museli hosté z Bavorska tahat za kratší konec pomyslného provázku! Představili se tvrdou hrou s rychlou kombinací ve středu hřiště, jistým držením míče a velice nebezpečným zakončením. Skóre otevřeli hosté a Jiskra musela dvakrát dotahovat náskok hostí, postupně však převzala otěže zápasu do svých rukou a střelecké hody mohly začít. Poločasových 5 ku 4 pro Jiskru se rozrostlo na konečných 9 ku 5-ti pro domácí borce, z nichž na sebe upozornil zejména obávaný kanonýr Míra Hojda hattrikem, jako vždy Láďa Foldyna vražednými přímočarými průniky, benjamínek Kruml milimetrovými pasy a přehledem ve hře. Zápas s přehledem a citem pro hru řídil hbitý sudí Hlaváč.
Branky za domácí vsítili: Hojda 3x, Vlček 2x, Foldyna, Major, Kruml, Stauber.
Sestava Jiskry: SG Jiskra:
Věneček - Pavel Volf, Pavel Stauber, Zdeněk Karas, Štefan Sculák - Ivan Major., Láďa Brichcín, Zdeněk Kruml, Tonda Vlček, - Míra Hojda, Láďa Foldyna. Střídal Jirka Palovič.
Branky: Vlček 2x, Major 2x, Stauber, Karas, Kruml.
Velkým pozitivem je ta skutečnost, že z pozvaných hráčů Jiskry dorazili až na pět předem řádně omluvených všichni! Příští prvomájový podvečer se utkají borci Jiskry mezi sebou a pak se odeberou na večeři a diskotéku ke "Kolumbovi" a pokusí se své i cizí partnerky roztancovat tak, jako již několikrát v poslední době dokázali "roztancovávat" obrany soupeřů!

Spanilá jízda staré gardy Jiskry se konala, ale bohužel ne na dalkingském pažitu, nýbrž až v klubové společenské místnosti!
V pátek 22. 05. 2009 zajela stará garda Jiskry do nedalekého bavorského Dalkingu za účelem sehrání odvetného přátelského zápasu s tamními seniory. Snad pod dojmem sebeuspokojení, či vědoma si výsledku z utkání na domácím umělohmotném pažitu, kdy se skóre zastavilo na neuvěřitelných 13:3 pro Chody, začala Jiskra pomalu, bez pohybu a bez myšlenky, tedy myšlenka občas i byla, zejména u špílmachra, ale její provedení už se na hony vzdalovalo původní představě, a pomalu a jistě přenechala aktivitu domácím, kteří šli do zápasu s odhodláním neumožnit dvojciferné střelecké hody hostů. Je nutno dodat, že citelně chyběly stálé opory a to zejména dirigent obrany Pavel Stauber, ostrostřelec Kruml a rychlonožka Foldyna, soupeři přezdívaný Láďa Motorka. Na soupeře neplatil ani obávaný "pressing" vedený zcela osamoceným Mírou Hojdou a ke škodě věci často jen verbálně. Po té, co uvedený borec zjistil, že ve svých forčekingových hrátkách nenajde příliš mnoho spolubojovníků, vysvlékl dres, přelezl zábradlí a jal se počítat letadla nad bavorským nebem. "Pressa" se dočkal až při společné večeři. Jediným světlým bodem byla akce po ose Ivan Rybár - Jirka Palovič, kdy prvně jmenovaný vysunul kolmicí rychlonohé útočníka, který svůj životní úprk zakončil střelou k tyči. Domácí srovnali ve druhém poločase a od nečekaného vítězství je odřízl výtečnými zákroky Pavel Rybár. Slušný výkon podal v týmu hostí snad jen Míra Kůgel.
Aktivitu převzali hosté až při večeři, kde se znovu a znovu rozebíralo, jak by se zápas vyvíjel kdyby...Jenže na kdyby se nehraje ani ve fotbale a kdyby se Chodové zcela zbytečně nepouštěli do místně oblíbené pálenky zvané Obstler, nemuseli by se dočkat v ranních hodinách vřelých slov z úst organizátora pana Schlechta, máme vás už plné zuby, už by jste se mohli také vydat na cestu domů, my musíme zítra na rozdíl od vás zítra zase pracovat! Výlet do Dalkingu byl velmi úspěšný pouze na společenské úrovni, neboť zástupci Jiskry přislíbili účast na výroční slavnosti založení klubu na počátku července tohoto roku a pan Schlecht vystupující již 30 let při průvodu historických osobností v rámci nejstarší dívadelní slavnosti v SRN, tedy Skolení draka, jako Jan Žižka z Trocnova "naverboval" do své doprovodné družiny dva zástupce ze staré gardy Jiskry. Je tedy dost možné, že bude-li někdo postrádat při příštím zápase starých pánů ofenzivní "esa" Vlčka s Majorem, jsou tou dobou možná na jezdeckém výcviku někde v okolí Dalkingu.

AH Dalking vs. SG Jiskra Domažlice 1:1(0:1)
Pavel Rybár - Pavel Volf, Míra Kůgel, Jarda Pavlíček, Stefan Sculák - Tonda Vlček, Hynek Berka, Láďa Brichcín, Jirka Palovič - Ivan Major, Míra HojdaOhlasy na kolaps SG Jiskry v zahraničních médiích
Znalcům seniorské kopané je známo, že stará garda Jiskry Domažlice pod vedením náčelníka a špílmachra Ládi Brichcína vzkvétá jako snad nikdy dříve. Proto byla odborná veřejnost doslova šokována zprávou o fiasku tzv. spanilé jízdy předminulý týden na návštěvě v Bavorsku. Mnoho čtenářů nebylo sto uvěřit, že při současné síle a rozmanitosti kádru by se mohlo něco tak nepravděpodobného udát. Vládlo dokonce podezření, že se jedná o fikci a někdo chce dobré jméno chodských seniorů pošpinit! Článek zpravující o "spanilé jízdě" v Dalkingu byl údajně prý plný jevů, událostí a dokonce i osob, které jsou prý na hony vzdáleny veškeré myslitelné realitě. Vždyť už osoba záhadného a tajemného řeznického mistra pana Schlechta alias Jana Žižky z Trocnova vyvolávala podezření ba dokonce i bázeň mnohých pravidelných návštěvníků našich internetových stránek a ne neprávem byla přirovnávána k záhadnému Foglarovu mistru M., Svěrákovu Cimmermanovi či jeho americké obdobě Forrestu Gampovi. Málokdo byl také ochoten uvěřit tak těžko představitelným věcem a jevům jako sprint Jirky Paloviče, pressing Míry Hojdy, přesné přihrávky Ládi Brichcína, požívání alkoholických nápojů hráči Jiskry a dokonce pálenky!!! No fuj! Redakce našich internetových stránek se tak začala dostávat pod opravdu obrovský tlak veřejnosti a o celou věc se začala zajímat i mediální rada státu. Smyčka se začala pomalu ale jistě utahovat. Jako blesk z čistého nebe přišlo vysvobození a potvrzení pravdivosti našich informací, jak jinak opět z druhé strany hranice. Naštěstí i v německých médiích byla zpráva o kolapsu chodské staré gardy po několik dní jedničkou na sportovních přílohách něco znamenajících deníků, takže v jejím stínu téměř zapadly informace o přestupu Gomeze do Bayernu, o zájmu Realu o Rybériho a podobné nezajímavé zvěsti.
V příloze přinášíme jeden z mnohých článků informujících o již zmiňované politováníhodné události a ponecháme laskavě na váženém čtenáři, aby si udělal úsudek sám.
Dále je přiložena pozvánka, jíž jsme obdrželi od Jana Žižky, pardon od pana Schlechta na jubileum dalkingské kopané.

Dramatický závěr roku
Ve čtvrtek 31. 12. 2009 proti sobě nastoupila dvě mužstva starších pánů a jiných příchozích, aby odehrála závěrečné silvestrovské utkání roku. Borci se sešli v hojném počtu dvaadvaceti jedinců, z nichž se pouze dva zápasu nezúčastnili aktivně z důvodu nemoci, resp. hlídání vlastního fotbalového potěru.
Mužstva si vybrali kapitáni tak, aby alespoň jednou v roce byla zaručena jakási objektivita. Kapitán Libor Bočan si vybral hrůzu nahánějící družstvo těchto perspektivních fotbalistů: Vinopal, Foldyna, Dufek, Rejthar, Pavlíček st., Sculák, Forro, Kubica st. aj. Této úderné vozbě se postavila do cesty družina vedená kapitánem Zdeňkem Krumlem, kterou tvořili tito jednotlivci: Brichcín, Rybár, Major st., Major ml., Hutta ml., Pavlíček ml., Wolf, Schlegl a Pejsar.
Bočanovci začali drtivým náporem a přihlížejícím divákům bylo zřejmé, že Krumlova tvrz musí co nevidět povolit! Druzí jmenovaní však vsadili na defenzivní taktiku založenou na osobním hlídání Ládi "Motorky" a dalších klíčových hráčů a využívali každičké možnosti k smrtícím brejkům do otevřené obrany vedených zejména dobře se pohybujícími rtuťovitými hroty Jirkou Schleglem a Majorem mladším. A skutečně, poločasový stav 3 : 0 potvrdil, že zvolená taktika slavila své ovoce. Přestávku strávili Bočanovci s hlavami v dlaních a ve výměnách nechápajících pohledů a zejména jejich létající libero s prvoligovými zkušenosti nemohl dlouho pochopit, jak k něčemu takovému za daného rozložení sil mohlo vůbec dojít. Konečný výsledek 7 : 5 pro mužstvo míčového kouzelníka Zdendy Krumla bylo dílem platonického vzedmutí sil soupeře v závěru utkání a částečného polevení aktivity vítězného mužstva. Jedinou kaňkou bylo nechtěné zranění kapitána poražených v jednom z nesčetných lítých soubojů s říznými zadáky vítězů při většinou marných snaženích ztéci jejich svatyni.
Jak dopadl odpolední zápas výběru staré gardy proti výběru pokecu nám bohužel není známo, víme jen, že jeho pořádáním byl pověřen admin webu a jak je vidno z jeho fotografie na novoročním přání, je možno se obávat i toho nejhoršího, tedy že k tomuto utkání pravděpodobně vůbec nedošlo. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama