Duben 2011

Sport není jenom fotbal, ale i hokej!!!

27. dubna 2011 v 16:48 | SG
Sport není jenom fotbal, ale i hokej!!! Držme tedy palce kmenovým hráčům SG Jiskry v barvách hokejového oddílu CSKA v boji o ruský samovar!!!


SG

Alles Gute s Herr Brichcou

26. dubna 2011 v 21:18 | SG
Blíží se opět doba výletů za hranice všedních dnů, což jsou v případě staré gardy pravidelné výlety do sousedního Bavorska, kde číhají mužstva jako Dalking, Furth, WiWa, Lohberg a další.
Jsou na to hráči SG připraveni?
O sportovní stránce borců SG není nutno pochybovat! Stačí se jen podívat do komentářů z letošní sezóny, ale jak jsou na tom staříci jazykově?
Budou si umět říci o pivo, o větší řízek nebo budou umět pozvat sličnou servírku na kafe?
Naštěstí i v těchto záležitostech šel příkladem náčelník a připravil si kvalitní jazykový kurs Alles Gute s Herr Brichcou! Zde je první lekce, takže Alles Gute!
SG

Výsledková vlajková loď Jiskry opět nezklamala

23. dubna 2011 v 8:20 | SG


Výsledková vlajková loď Jiskry opět nezklamala

SG Jiskra Domažlice vs. SG Stříbro 11:1 (5:0)!!!

Borci SG se scházeli, sledovali trénink A a B-mužstva a hlavou se jim honilo, zda by to mohlo být právě Stříbro, které by jim mohlo dát pocítit trpkou pachuť prohraného utkání?


Před zápasem ještě zkoušel pan Hendrych borce SG přesvědčit, aby si zahráli na hlavním hřišti, ale SG je v myslích fanoušků spojována s umělohmotným pažitem a ani proti Stříbru nechtěli staříci z Domažlic tuto tradici měnit! Inu plast je přece jenom plast.


Levý břeh Zubřiny, UMT a SG a stačí prosté konstatování: To tu ještě nebylo!!! A skutečně nebylo! SG Jiskry nasázela 11 branek a inkasovala pouze jednou! A to ještě dala k dispozici Stříbrským, kterým se někde ztratil i s osádkou jeden automobil, zlý jazykové tvrdí, že ho na draženovském kruháči ještě viděli a pak upaloval směr Kubice, takže asi Pyramida, k dispozici "rodinné stříbro" v podobě dvou es, defenzivního a středopolařského, tedy alespoň jsme si to do tohoto utkání o nich mysleli a sice libera Hojdu a špílmachra Šťastného.
Jak už to v zápasech SG bývá, určovali domácí tempo a průběh hry a skóre narůstalo až na poločasových 5:0 pro domácí


a po změně stran rostlo vesele dál až na konečný počet 11-ti vstřelených branek. Stříbrští kontrovali jedenkrát nechytatelnou, alespoň to tvrdil domácí brankář, pumelicí z dobrých 30-ti metrů a to právě zapůjčeným špílmachrem z řad domácích, Vencou Šťastným.

Pozor! Jen pro bystré hlavy! Fotografie nejsou totožné! Najdeš rozdíl?
Našels ho?
Tak seš fakt dobrej!

První hvězdou utkání v řadách domácích byl určen střelec dvou branek, který měl nakročeno dokonce na hattrick, Jirka Palovič a u hostí vypůjčený špílmacher Venca Šťastný, který ač ne právě nadšen ze zapůjčení soupeři, bojoval, rozdával kvalitní balóny, ale na precizní defenzivu domácích to tentokrát nestačilo!


Branky SG: Palovič 2x, Bočan 2x, Rybár 2x, Foldyna 2x, Sculák, Koza a Major


Sestava Jiskry: Zbyňda Weber - Pavel Wolf, Ivan Major, Pavel Kruml, Zdeněk Karas - Libor Bočan, Jirka Palovič, Zdeněk Kruml, Jirka Koza - Štefan Sculák, Láďa Foldyna

Střídal: Ivan Rybár

Do píšťalky s přehledem dul Zdeněk Karas ml.

Večer u Kubrta se podívali, jak to válí Sparta a dlouho do noci se pak diskutovalo, kdy se konečně objeví soupeř, který by SG mohl vážněji prověřit! Ale kdo ví, třeba i takový soupeř skutečně existuje, je to však velmi nepravděpodobné.
Defenzivní eso relaxuje po vykonané práci.
11 branek, tak to tu fakt ještě nebylo a mělo by se to řádně oslavit! Paní, co je s tou arsikolou?
Příštím soupeřem je opět v pátek od 19.15 velice silné mužstvo z Tachova!

To, co nesvedl Bayern, zařídila až SG z Domažlic!!!

16. dubna 2011 v 14:35 | SG
SG Jiskra Domažlice vs. AH Willmering/Waffenbrunn 3:1 (0:0)

Spojení slov stará garda a levý břeh říčky Zubřiny a skutečného fotbalového znalce napadne jenom jedno jediné slovní spojení a to, že se musely dít opět věci vskutku nevídané a ono to v páteční večer 15. 4. 2011 také tak skutečně bylo, neboť to, co v minulosti nedokázali ani hráči jako Gerd Muller, Uli Honnes a Franz Beckenbauer v barvách SG Bayernu Mnichov, tedy dostat starou gardu Willmeringu/Waffenbrunnu do kolen, se konečně zdařilo až veleúspěšné partičce kolem bratří Rybárů, Ládi Motorky a dalších dnes již kultovních postaviček mnohých světových sportovních médií! SG však nezůstala jen u pouhého faktu dostat někoho do kolen, ale můžeme bez nadsázky prohlásit, že s Wiwou prováděla starý oblíbený gumácký cvik "k zemi, vztyk" a to hned na několik dob!


První poločas začal z obou stran opatrně, neboť obě strany si byly velice dobře vědomy síly soupeře a tak se nikdo nechtěl dopustit osudové chyby a pustit tak protivníka do pověstného sedla. Wiwa nastoupila s několika hráči , kteří doposud vypomáhají jejímu A-mužstvu v boji o postup do bavorské bezirksligy např. Stefanem Servem. V sestavě se objevil i v chamském okrese známý hráč Gust Schneider hrající v A-mužstvu Atzenzellu/Sattelbogenu.

První poločas skončil bez branek a tak hosté udeřili hned v prvních minutách následujícího dějství, kdy po nedorozumění obrany se dostal k balónu právě jmenovaný Schneider a technickou střelou překonal do šibenice bezmocného vyběhnuvšího gólmana Pavla Rybára. Domácí se pak pokoušeli trpělivě dostat na dostřel soupeřovi svatyně, což se jim začalo dařit až od poloviny druhého poločasu, kdy vzhledem k akumulující se únavě hostí začali stále více přebírat otěže utkání do svých rukou, resp. nohou.
Vyrovnání obstaral skromný a neustále se v útoku bijící forvard Štefan "Pišta" Sculák, kdy hlavou usměrnil balón do sítě soupeře po na vzdálenější tyč perfektně provedeném rohovém kopu a to Zdeňkem Karasem.
Pak přišla chvíle pro smrtící levačku jednoho z nejtalentovanějších hráčů Jiskry celé její historie, to když Zdenda Kruml napřáhl z 25-ti metrů a nechal zaplachtit "jabulaniho" noční tmou a brankář hostí nestačil ani vzpažit a hned bylo o trochu veseleji! 2:1.
Pak se domácí borci rozpoměli na "ťukes fotbal ala Barca, který provozovali proti mladíkům z Atzenzellu a rozehráli kombinaci ve velkém vápně po ose Rybár - Foldyna - Sculák, kdy posledně jmenovaný uklízel míč do prázdné branky totálně vyšachované obrany a bylo to 3:1 pro domácí!
První hvězda utkání: Opět Štefan Sculák, autor dvou branek!


SG:
Pavel Rybár - Jirka Koza, Ivan Major, Jarda Pavlíček, Hynek Berka - Jirka Palovič, Zdeněk Kruml, Tonda Vlček, Zdeněk Karas - Štefan Sculák, Láďa Foldyna
Střídali:
Pavel Volf, Pavel Červený, Ivan Rybár, Pavel Kruml
Branky: Sculák 2x, Kruml
Sudí: Zdeněk Karas ml.

Chmury z tváří bavorských plejerů se nakonec při pivečku a výborném guláši přece jenom rozplynuly!


Takže jsme to zase zvládli a o to nám tak nějak šlo! Teď mrknem na bednu, jak to válí mladej Slaďoch a fotřík snad něco "šoupne"! Děkujem!


Příštím soupeřem je na UMT opět v pátek Stříbro!

1. FCN téměř za humny!!!

13. dubna 2011 v 17:29 | Ivan Major
1. FC Norimberk rozbije svůj tréninkový camp v arerálu partnerského fotbalového oddílu Jiskry Domažlice na mládežnické úrovni, tedy ve Waffenbrunnu/Willmeringu, a tento oddíl i touto cestou nabízí mladým zájemcům z druhé strany hranice účast na něm!

Termín: Úterý 2. 8. 2011 - čtvrtka 4. 8. 2011 vždy od 10-ti do 16-ti hodin.

Místo: Willmering, Am Sportplatz 2, 93497 Willmering, SRN (Předměstí Chamu).

Cena: 125,- Euro.

1. FCN nabízí zájemcům od 6-ti do 14-ti let:
Tři dny fotbalové zábavy.
Kvalifikovaný trénink profesionálními trenéry mládeže z 1. FCN
Oběd, ovoce a nápoje v době přestávek.
Každý účastník obdrží tričko addidas, fotbalový míč a nádobu na pití.
V průběhu campu je možno vyhrát další zajímavé ceny jako lístek na utkání budesligy apod.
Mnoho dalších překvapení.

Náplň campu:
Rozvoj technických fotbalových dovedností.
Napínavá herní cvičení.
Atraktivní herní formy.
Zábava při kopané.

Camp bude veden v němčině a angličtině. V případě více zájemců z České republiky bude zajištěn česky hovořící trenér.

V současnosti je závazně přihlášeno 50 zájemců a maximum je 80! Proto neváhejte.

Bližší informace, popřípadě oficiální letáky je možno poptat na imajor@centrum.cz

Opět jedna povedená spanilá jízda do bavorského příhraničí!

10. dubna 2011 v 21:49 | SG
Opět jedna povedená spanilá jízda do bavorského příhraničí!
Jan Žižka z Trocnova a jeho souputníci by se za své následovníky, kteří vyrazili v sobotu 9.4.2011 do partnerského města Furthu asi nemuseli vůbec stydět, neboť přesně v duchu husitských spanilých jízd rozvraceli, plenili a brali, co se dalo. Ve srovnání s předchůdci staré gardy Jiskry Domažlice, kteří loupili, zapalovali kostely, znásilňovali, však zůstalo pouze u pouhého rozvracení obrany soupeře, plenění středu hřiště, uloupení všech tří bodů a jako poděkování za hezky strávený podvečer ještě udělení "tenisového" kanára!!!

AH Furth im Wald vs. SG Jiskry Domažlice 0:6 (0:1)

Branky:
Jirka Koza 2x, Libor Bočan 2x, Tonda Vlček a Míra Rejthar

Sestava SG:
Pavel Rybár - Venca Dufek, Pavel Červený, Ivan Major, Jarda Pavlíček - Tonda Vlček, Míra Rejthar, Zdeněk Kruml, Jirka Koza - Jirka Palovič, Libor Bočan
Střídal Pavel Wolf

Na vzhledem k přetrvávajícím interním problémům furtského fotbalového oddílu, kdy předseda klubu údajně zpronevěřil sponzorské dary v hodnotě 178 000,- eur a teď odpočívá v bavorské obdobě Běhařova, hraje to na hlavu a čeká na netrpělivě na výpisy chodící ze švýcarských bank, se hrálo na velice nekvalitně připraveném hlavním hřišti, což spolu s jeho velikostí činilo SG z Chodska na počátku utkání nemalé starosti a tak mohli hosté hrozit brejkovými situacemi, které neskončily brankou jen díky nepřesnostem v zakončení a skvělému výkonu kvalitu neztrácejícího gólmana Pavla Rybára!
I hosté se postupně osmělovali a dostávali do zakončení v prostoru velkého vápna a k dalekonosným pokusům ztéci svatyni soupeře a to zejména v osobě Zdeňka Krumla. Prvně jmenovaný způsob se zdařil ofenzivně naladěnému záložníkovi Tondovi Vlčkovi a ten také proměněním své šance stanovil účet prvního dějství teplým počasím ovlivněného měření sil staříků z obou stran hranice!
Do druhého poločasu došlo u SG k přeskupení sil a to zejména po zranění střelce úvodního gólu a to tak, že se Pavel Červený vytáhl téměř na pozici defenzivního záložníka a vzhledem k tomu, že na sebe nevázal většinou protihráče, mohl začít zakládat postupný kombinační útok po ose Červený- Kruml - Rejthar -Koza nebo na druhé straně Bočan. Tímto hosté totálně převzali iniciativu, stali se pány středu pole a domácí již téměř nepustili na dostřel Rybárovi svatyně. Velice aktivně hráli hráči seniorské mladší přípravky Koza, Dufek, ale ani starší přípravka kádru staříků Kruml, Rejthar a Bočan nezůstávala moc pozadu a když se k tomu přidá i bojovný výkon seniorského dorostence Paloviče, neměli domácí tentokrát pramalou šanci vyhrát!
První hvězda utkání se neurčovala, neboť nikdo z jedinců nevynikal nad celkově dobrým kolektivním výkonem v rámci již popsaných podmínek!
Milou pozorností bylo pozvání na společné posezení a sledování přímého přenosu Bundesligy mezi Stuttgartem a Kaiserslauternem za účasti českých hráčů, pozvání na turnaj v malé kopané, který se uskuteční 8. 5. 2011 a také předání pozornosti pro našeho nepřítomného nacelnika, který byl s B-mužstvem v Chlumčanech a to Markusem Breuem, mimochodem synem asistenta trenéra u A-mužstva v Domažlicích a sice krabičkou šňupacího tabáku se slovy, že náš náčelník ho musí mít opravdu moc rád, neboť při poslední návštěvě ho nejenom šňupal, ale údajně i přidával do svého piva!

Příštím soupeřem je nebezpečná "WiWa", s níž jako s jedním z mála má SG negativní bilanci a která má údajně i skalp Bayernu Mnichov!!!
Připoměňme si poslední měření sil na UMT ze dne 20.3.09:
SG Jiskra Domažlice : AH Willmering/Waffenbrunn 1 : 4(0 : 3)
Branka domácích: Hojda
Sestava Jiskry: Jahn - v obraně se střídali: Sculák, Stauber, Volf, Kubica, Pavlíček - v záloze: Kůgel, Vlček, Brichcín, Karas, Kruml - v útoku: Major, Foldyna, Hojda

Přátelé, kamarádi.

7. dubna 2011 v 16:59 | Šťastňák
Přátelé, kamarádi.

Jak jsem již avizoval posunky a znakovou řečí minulý pátek v hospodě našemu velkému náčelníkovi, utkání ve Furthu bohužel nestíhám.
Zároveň se musím s politováním omluvit i z utkání , které se hraje příští týden. (Jedu na rodnou hroudu sázet "erteple" a ošetřit švestkový sad).

Doufám, že má citelná absence neotřese rozjetou "Špaňelskou" mašinou a oba soupeře vyšachujete fantastickým "ťukes fotbalem".

S pozdravem vždy klidný Šťastňák.

SG: "No konecne poradna omluva! Citelnou ztratu ve stredu hriste jeste nejak zalepime, vezmeme s sebou pro jistotu kuzel, ale nahradit te na pozapasovem posezeni bude opravdu tezke!!!"

Rosťa zraje jako víno...

5. dubna 2011 v 21:14 | SG
Ano, Rosťa nestárne, jenom je stále zralejší a kvalitnější, ale čas ten opravdu asi nezastaví ani on.
Klikni na komentář a trochu si zatipuj!!!

Alice Bendová opět čestný výkop na UMT....

2. dubna 2011 v 10:48 | SG
SG Jiskry Domazlice vs. SG Lohberg 4:4 (3:1)
Branky Jiskry:
Zdenek Kruml, vlastni, Tonda Vlcek, Stefan Sculak z penalty
SG Jiskry Domazlice:
Zbynek Weber - Jaroslav Pavlicek, Ivan Major, Mira Rejthar, Zdenek Karas - Petr Kuzelka, Zdenek Kruml, Vaclav Stastny, Tonda Vlcek - Libor Bocan, Stefan Sculak

Alice Bendová opět čestný výkop na UMT....
tentokrát neprováděla, ale zato ji nahradila jiná velká osobnost šoubyznysu s téměř stejně sličnou tváří a podobnou kopací technikou a to samotný sportovní manager Jíří Pojar!!!
Ještě před tímto aktem, kterého si stará garda velice váží a cení si zejména toho, že na ni výše jmenovaný nezahořkl, poté co nemohl z bezpečnostních důvodů jet také na slavnou výpravu do Ceseny, viz článek v archívu "Senioři Jiskry v zemi komisaře Cataniho nezklamali!!! ", proběhlo focení obou starých gard a blahopřání dlouholeté opoře SG Jiskry Rosťovi Hlaváčovi k jeho kulatým narozeninám!


Rosťo, ještě jednou ti srdečně blahopřejeme!!!


Po těchto oficialitách mohl sudí Víťa Kohout poprvé "mohutně" fouknout do píšťalky a mohlo se začít naplňovat očekávaní odborné i laické veřejnosti zachycené ve webové anketě o tom, že body zůstanou, jak je poslední dobou pravidlem na levém břehu říčky Zubřiny!
Toto očekávání došlo k naplnění pouze v prvním poločase, který domácí vyhráli 3:1, i když do vedení šli nejprve po zaváhání domácí obrany nejprve hosté!
O půli se Jiskráci domnívali, že druhý poločas bude už jen otázkou navýšení skóre. Bohužel v něm však měli navrh hosté a jejich kombinační hra s jistým držením míče na domácí platila. Musíme také uznat, že věkový průměr byl u hráčů soupeře vyšší a zejména šedovlasý tvůrce hry, přes něhož chodily téměř všechny akce, jistě už jezdí nejméně šesté gumy!!! Domácí totálně opustili taktiku slavící úspěch v prvním dějství a upnuli se na individuální akce s nakopáváním míču na většinou dobře pokryté útočníky a po ztrátě míče se pokoušeli někteří jedinci o fyzicky náročný ale ostatními nepodpořené napadání, z čehož těžili hosté lehce kombinačně přecházející střed hřiště a tak se na svatyni domácích valil útok ta útokem. Po sérii nebezpečných standartnínch situací došlo dokonce k vyrovnání a tak i k zasloužené dělbě bodů. Jeden gól padl po rohovém kopu, druhý po úniku podél pomezní čáry po pravé ruce z pohledu domácího gólmana a následném ostrém centru do velkého vápna a další opět po standartce a následném pokutovém kopu!
Oba týmy uznali podáním ruky kvalitu soupeře a už se spěchalo na zasloužené občerstvení!Řekli po utkání a několika pivech:
Míra Rejthar šalamounsky poté, co Standa Svoboda navrhl konfrontační dvojzápas CSKA Domažlice a SG Jiskra Domažlice v hokeji a fotbale, na otázku, za koho bude hrát.
"Fotbal za fotbalisty a hokej za hokejisty!!!"
Tonda Vlček, mimo jiné manager CSKA Domažlice, sebekriticky na otázku, proč se nezúčastnil slavného hokejového klání proti HC Devils předcházejícího fotbalovému utkání starých gard:
"Já kdybych dneska hrál i hokej, tak sme prohráli hokej i fotbal!"

Závěrem je nutno konstatovat následující:
Je smutné, ža na domácí duel dorazilo pouhopouhých jedenáct borců, ačkoliv je v širším kádru navštěvujícím tréninky nebo jiné zápasy 26 fotbalistů!!! Tvrzení, že si alespoň "lépe zahrajeme", je neopodstatnělé, neboť s únavou klesá i kvalita naší hry! Je reálné, aby hrálo vždy 16 borců a každý si zahraje dvě třetiny čistého času, tedy jednu celou hodinu, což odpovídá i jedné tréninkové jednotce SG. Není důstojné, aby squadra jako SG Jiskra nastupovala k utkáním doma či venku s nedostatečným počtem hráčů!!!
Na webu sgjiskra.blog.cz je v menu seznam plánovaných potvrzených akcí, na úvodní straně je následující akce aktualizovaná pro daný týden a kromě toho budou všichní obesláni sms-kou či mailem náčelníkem a vyrozumněni o příštím zápase, srazu a podobně!
Každý potvrdí svou účast a nebo se nejpozději do čtvrtka večera řádně omluví!!!!
Příští mač je ve Furthu. O času utkání, srazu, odjezdu apod. budou všichni nominovaní hráči náčelníkem včas vyrozumnění!
SG