Květen 2011

Výsledková vlajková loď Jiskry tedy stará garda tvrdě narazila na úpatí Ostrého na mělčinu!!!

28. května 2011 v 14:50 | SG

Výsledková vlajková loď Jiskry tedy stará garda tvrdě narazila na úpatí Ostrého na mělčinu!!!
AH Lohberg vs. SG Jiskra 5:0 (3:0)
SG: Pavel Rybár - Pavel Wolf, Jarda Pavlíček, Ivan Major, Jirka Koza - Petr Polák, Venca Šťastný, Ivan Rybár, Tonda Vlček - Štefan Sculák, Láďa Foldyna
Střídal: Jirka Palovič
SG v Lohbergu bohužel narazila na velmi silné a technicky zdatné mužstvo, které Jiskru přehrávalo ve všech směrech a bylo hlavně důslednější a mnohem šťastnější v koncovce, naproti tomu Jiskře zcela zvlhl v trvalém dešti pod Ostrým střelný prach a tak jí nebylo dáno proměnit ani nejtutovější šance!
Soupeř si po zápase pochvaloval kvalitní a hlavně ohleduplnopu hru ze strany hostí a okamžitě vyslovil zájem na dalším setkání po letních prázdninách.
Stinnou stránkou bylo to, že se až na malé vyjímky nezúčastnili uvedeného zápasu hráči přípravky SG!
Nedobrý trend už se ukazoval týden před výletem do Lohbergu, kdy na páteční trénink dorazilo pouhopouhých pět borců kádru SG!!! a na něm hráli opět Staří: Major, Rybár I., Karas st proti Mladým: Karas ml., Koza, Sculák a zápas skončil 17 ku 11! Ano hádali jste opět dobře, pro Staré!
Na potréninkové poradě se hledaly příčiny stávajícího stavu!


Mít Mirdu za zády, nevěští nic dobrého!První hvězdou zápasu v Lohbergu byl vyhlášen borec, který nezářil ani tak na promoklém pažitu, ale jeho hvězda šla strmě nahoru při oslavě jeho kulatých narozenin ve večerním Lucky Baru.Ne nejedná se o Vladimíra Iliiče Lenina, který by na popud svého parťáka zahájil tažení proti alkoholizmu!Jedná se o hbitého štírka záložní řady staré gardy Jiskry Domažlice Ivana Rybára, kterému tímto srdečně blahopřejeme!!!

Příštími akcemi jsou:
Ve středu 1. 6. 2011 od 19-ti hodin v rámci dne dětí jsou zváni hráči přípravky staré gardy na beach volejbal na Střelnici, kde budou instruováni zkušenými borci, aby nedopadli jako Rejthárek posledně s poraněným kotníkem a pak nám nechyběli na lavici v dalších náročných měřeních sil (Vilzing, Luby, Nýrsko!!!)
V pátek 3. 6. 2011 již od 18-ti hodin!!! trénink SG formou nominačního utkání! Omluvenky a potvrzení účasti je nutno zaslat náčelníkovi!
Nutno dodat domluvené termíny Košutka, Osvračín, Luženice apod., aby se mohly zanést do plánu zápasů!!!
SG

Nech kolmahu kolmahou a prijd na Strelnici!!!

24. května 2011 v 13:12 | Дядя Ваня
Pozor,
ve stredu 25.5.2011 je misto baze beach-volejbal!!
Nech kolmahu kolmahou a prijd na Strelnici!!!
Vyhodnoceni u Kubrta!!!
Дядя Ваня

Štěstěna omámená nešťastným datem se přiklonila na stranu mladíků...

14. května 2011 v 21:38 | SG
V pátek 13. 5. 2011 se konal od 19.30 trénink staré gardy formou přípravného utkání proti B-mužstvu Jiskry, tedy Benfice.
Tentokrát se nechali borci SG přemluvit panem Hendrychem a vyzkoušeli po dlouhé době jim v domácích podmínkách zcela neznámý povrch, přírodní a ne umělou trávu!!!


Hráči SG stačili držet krok s mnohdy až o 25 let mladšími fotbalisty jen asi do dvou třetin času utkání, kdy bylo skóre 5 ku 3 pro mladíky, ti ale v závěru navýšili svůj náskok až na konečných 9:4!
Zadáky potrápila zejména útočná dvojice Hartl a Kubica, která se prosazovala rychlostí a důrazem v boji o odražené balóny v pokutovém území SG.
V řadách SG se blýskl hattrickem kdo jiný než Pišta Sculák vyhlášený první hvězdou tréninku a svou trošku do mlýna přidal i Láďa Foldyna.
V řadách mladíků se usilovně snažil i jejich hlavní trenér Ivan Rybár, což sklem restaurace U Kubrta bedlivě sledoval starší trenér B-mužstva a zároveň náčelník SG spřádající plány na boje s následujícími soupeři obou trénujících kádrů.
Staříci zkoušeli nejprve taktiku "Hup na špek", což se jim jakžtakž podařilo, ale k závěrečnému "zaseknutí" vzhledem k nedostatku času již bohužel nedošlo! Takže snad až příště!
Do tréninku se zapojilo 9 borců kádru staříků v řadách SG, jeden v barvách Benfiky, dva pouze přihlíželi a nezapojili se z nám neznámého důvodu a ostatní se většinou řádně omluvili!

SG vs. Benfika 4:9(2:5)
Branky SG:
Sculák 3x, Foldyna
Sestava SG:
Major - Berka, Šťastný, Pavlíček - Rejthar, Kruml, Koza - Foldyna, Sculák

Příště, tedy v pátek od 19.30 opět trénink, jestli se necháme přemluvit panem Hendrychem, tak asi opět na hlavním hřišti, takže kolíky s sebou!

Hráči přípravky SG Koza a Rejthar bedlivě naslouchají radám náčelníka a první hvězda tréninku Pišta Sculák konfrontuje pomocí televizní obrazovky svůj styl zakončování akcí se svým vzorem Kweukem, který však téhož dne na hattrick nedosáhl!

Už je to za námi, teď už se mohou elitní bek Berka se svým kolegou z obrany stříbrským stoperem, který na tomto postu dnes nijak neoslnil, ale je přesto stále šťastný, jen a jen smát a naslouchat cenným radám náčelníkovým!

Oznámení

11. května 2011 v 9:54 | SG
Zdar borci,

ve stručnosti shrnuji jen pár bodů, které jsme lehce nakousli po turnaji ve Furthu, který jsme k velkému zklamání laické i odborné veřejnosti nevyhráli!

  1. V případě, že se nebude hrát utkání, měl by být normální trénink formou utkání vylosovaných mužstev (nespravedlivá varianta) nebo staří vs. mladí (varianta spravedlivá) a to v pátek od 19.30.
  2. I v případě, že je domluven zápas, počítat s tím, že soupeř nepřijede a to zejména sleduje-li naše výsledky na stránkách staré gardy a proto je nutno nosit s sebou tréninkové oblečení včetně oboustranného rozlišováku. Tento je možno si zakoupit u náčelníka! Cena 200,- Kč.
  3. Má-li někdo možnost, domluvit přáteské utkání, ať ho po konzultaci s náčelníkem domluví a neprodleně mi termín oznámí, aby mohl být zveřejněn na webu! Pozn.: všechny mě známé termíny potvrzené i nepotvrzené je možno naleznout na stránkách sgjiskra.blog.cz v levém sloupku!
  4. Jak to vypadá s termíny, kterými hrozily některé slibotechny, jako např. Děčín, Mikulov apod? Hamburk už se asi nestíhá, neboť bundesliga má už jenom jedno kolo a pan Mock se k realizaci moc nemá! Zato do Ceseny můžeme vyrazit kdykoliv, neboť Toni Casolaro trenér United Cesena zde byl na turnaji CSKA a pozval nás osobně, zatím se však k mé výzvě nikdo z kádru SG nevyjádřil.
  5. Co se týče dotazu k eventuálnímu posunutí tréninku v tento pátek kvůli hokeji, si myslím, že vzhledem k začátku zápasu od 16.15 by se měl trénink od 19.30 stihnout!
  6. Má-li někdo z borců kádru staré gardy něco na duši, nechť se svěří strýci Artuši nebo náčelníkovi a nebo přidá komentář k článku na webu!
Rada starších staré gardy bez pověření, z vlastní iniciativy!

Stará garda neprohrála a ani jednou neinkasovala a přesto neodjížděla s vavřínovým věncem vítězů na hlavě, ale zato s několika tupláky paulaneru v žaludku!!!

8. května 2011 v 15:03 | SG
Stará garda neprohrála a ani jednou neinkasovala a přesto neodjížděla s vavřínovým věncem vítězů na hlavě, ale zato s několika tupláky paulaneru v žaludku!!!
V sobotu, dne 7.5.2011 proběhl v odpoledních hodinách ve Furthu na školním hřišti fotbalový turnaj starých gard za účast Furthu I., Furthu II., SG Jiskra Domažlice, Dalkingu, Katzbachu, Stachesriedu a Raenkamu.
Zápasy se odehrávali na velmi dobře připraveném hřiští a hrálo se každý s každým se 5+1 na jedenkrát 15 minut.
SG Jiskry se prosadila hned v prvním zápase díky trefám Václava Šťastného a Ládi Foldyny 2:0 proti Katzbachu!
Následovalo několik hluhých utkání ze strany Jiskry, v nichž se Jiskře nepodařilo skórovat, ale naštěstí ani inkasovat, neboť většinou dominovaly obrany nad útokem a prosadil-li se soupeř skálopevnou defenzívou Domažlických ztroskotal na výborném Pavlu Rybárovi, který jako jediný z gólmanů neinkasoval na turnaji.
Soupeřem byli v těchto utkání bez koření fotbalu, tedy bez branek, Furth I., Stachesried a Raenkam.
Dalking přehrála Jiskra brankou Ivana Majora po precizním pasu Ládi Foldyny 1:0 a ztracenou mušku a sebevědomí našla až v posledním zápase proti mladíkům z Furthu II., kteří doplnili startovní listinu po odřeknutí Arnschwangu a to 3:0 po dvou brankách Zdeňka Karase a opět Ládi Foldyny.
SG Jiskry ačkoliv nepoznala hořkost porážky a ani neinkasovala obsadila pouhé druhé místo se skórem 6:0 a s 12-ti body, za což přebírala v městské hale fotbalový míč a pošilhávala při tom po pravém jaboulanim, který si převzali domácí za první místo!
SG: Pavel Rybár - Pavel Wolf, Ivan Major, Jarda Pavlíček , Hynek Berka - Láďa Foldyna, Venca Šťastný, Jirka Palovič, Zdenda Karas
Branky: Štastný, Foldyna 2, Karas 2, Major
Pozn.: Účast na turnaji započítána jako jeden zápas, včetně branek!

Soupeř z Tachova nedorazil!

1. května 2011 v 11:10 | SG
Soupeř z Tachova nedorazil!
Webové stránky staré gardy opět prokázaly staříkům medvědí službu, neboť soupeř po jejich pilném prostudování a zvážení svých možností uznal, že se mu nevyplatí vydat se kvúli pravděpodobnému debaklu na tak dalekou cestu a zápas včas odvolal. Tato skutečnost však byla náčelníkem oznámena až při předzápasovém srazu!? Následoval tedy trénink formou utkání Staří proti Mladým, který proběhl podle klasického scénáře, který funguje vždy a všude! Tedy "Hup na špek", "Pojď sem, kam jdeš" a na závěr "Kočka, myš"!
Palec dolu uděluje redakce benjamínku a velkému talentu Hříbkovi, že opustil trénink a tak borci museli hrát v lichém počtu!

Staří vs. Mladí 7:6

Staří:
Major - Wolf, Pavlíček, Palovič, Karas

Mladí :
Koza, Šťastný (hostování ze Stříbra), Sculák, Vlček

Po zápase mladí kvitovali s povděkem, že se opět něco naučili, ale zda to "něco" bude příště stačit na stařeckou rutinu, ukáže až čas!!!

Příští akce je turnaj ve Furthu, který se koná v sobotu odpoledne a kde SG Jiskry obhajuje prvenství z minulého ročníku!

O časech srazu a odjezdu budou hráči kádru SG včas informováni náčelníkem!

Velký hokejový turnaj o putovní samovar vyhrál pořádající CSKA! Bližší info jako vždy na cskadomazlice.blog.cz!


Turnaje se zúčastnil jako divák i vzácný host, účastníkům zájezdu do Ceseny všem dobře známý
L'Allenatore tedy trenér partnerského týmu United Cesena Antonio Casolaro, viz soupiska týmu na
http://www.romagnasport.com/tuttocalcio/squadra.php?id_squadra=2810&anno=2010,


který srdečně zdraví hráče staré gardy a těší se na brzké shledání v provincii Romagna a vzhledem k tomu, že pro United sezóna již skončila a to úspěšnou záchranou ve stávající soutěži, zve tímto SG Jiskry opět do Ceseny k odvetnému přátelskému utkání a to v jakémkoliv termínu! Prosím tímto o návrhy z řad kádru SG! Dík!
SG