Červenec 2011

Dobří holubi a špatní fotbalisté se vracejí!!!

30. července 2011 v 15:16 | SG
Dobří holubi a špatní fotbalisté se vracejí a to zejména v období před ve fotbalových kruzích vysoce ceněnným memoriálem až v dalekém Osvračíně a před "utkáním roku" o vládce nad údolím řeky Zubřiny mezi Jiskrou a Poběžovicemi!
Na páteční trénink se hlásilo pomalu se zotavujícímu nehrajícímu, nyní vlastně již téměř hrajícímu, načelníkovi 14 borců a to se jich ještě mnoho řádně omluvilo!!!
Hrálo se opět "El klasiko", tedy fotbalové ikony proti nosičům vody a jak už to tak bývá a u některých, jako např. u supertalenta Hříbka, se to stalo již nepsaným pravidlem, tahaly hvězdy opět za kratší konec, neboť neodolaly závěrečnému náporu pracantů, i když měly po většinu zápasu optickou územní převahu a udržovaly si minimální náskok! Ale jak tvrdí klasik, fotbal se nehraje na krásu a utkání končí až závěrečným hvizdem rozhodčího!
Ikony vs. Nosiči 12 :14!
Ikony:
Brichcín, Koza, Kruml Z., Matulka, Teršl a Palovič
Nosiči:
Steinbrucker, Rybár I., po dovolené nebývale nabuzený Bočan, Peleška, Csulák a ze Stříbra hostující Šťastný

Ilustrační foto "Nabitá lavice při zápase SG vs. Stříbro"


Nyní musí vedení SG řešit další ožehavý problém, zda podat na sportovní redakci DD trestní oznámení pro podezření z naplnění skutkové podstaty trestných činů pomluvy a šíření poplašné zprávy, neboť v rozporu s tím, co hráčům nakazoval po posledním přátelském utkání ve Willmeringu náčelník, tedy tvrdit všude, že se jedly krvavé steaky, uvedl výše citovaný deník mylnou desinformaci o tom, že by se esa typu Hoidonka či samotného náčelníka cpali sekanou!
Je jasné, že útvar pro odhalování hospodářské kriminality je zahlcen ožehavou kauzou pátého gólmana SG "Rudy Kovanda vs. sud piva" a tak vysvětlení celého připadu v nejbližší době neočekáváme a ani pouhá omluva redakce by nás zcela plně neuspokojila, ale radost by jistě udělala!

Zde je důkazní materiál:

Stará garda Jiskry padla!
Cham - Dovolenými decimovaná Stará garda Jiskry Domažlice padla na předměstí bavorského Chamu! Ani narychlo povolané zálohy na páteční přátelák se zkušenými borci v dresech výběru Willmeringu a Waffenbrunnu nepomohly gardě Jiskry uplatnit osvědčenou taktiku ať běhá balon a soupeř. Výsledek 6:2 je krutý. Domažličané srovnali se soupeřem krok až v hospůdce po zápase, kde byli coby poražení za předvedený výkon odměněni řádnou porcí sekané.

Další akcí je:

Memoriál v Osvračíně bude hrát šest týmů

Osvračín - V sobotu 6. srpna se v Osvračíně koná tradiční Memoriál Josefa a Václava Rohly. Letos se jej zúčastní šest fotbalových mužstev. Kromě domácích Osvračín A a Osvračín B se do něj zapojí aspirant na postup ze III. třídy okresního přeboru Sokol Hlohová, nový účastník II. třídy okresního přeboru Staňkov B a nováček v I. B třídě Koloveč B. Tyto týmy doplní postrach soupeřů na obou stranách hranice, Stará garda Jiskry Domažlice. Hraje se 1 x 25 minut každý s každým. Zahájení v 9.15 hodin.
SG

Dovolenými decimovaná stará garda deklasována borci z předměstí Chamu!!!

23. července 2011 v 20:56 | SG
Ve Willmeringu to bylo jako na staveništi. Není divu, neboť fotbalový oddíl WiWy nechal strhnout staré kabiny a buduje zcela nové zázemí. Tak se podíváme, jak to válí jejich omladina a pak na ně vlítnem hned od začátku jako na ty poslední kouzelníky! Takže borci, rychle do kabin, vlastně do kontajneru!

Rychle jeden společný snímeček před zápasem! Cože? Před zápasem, to prý nosí smůlu, alespoň Kubrt to vždycky tvrdil!

Takže rychle se promíchat a ptáček vyletí ještě jednou! To jim snad zamotá hlavu!

WiWa vs. SG 6:2(2:1)
Branky SG: Schlägel,Hojda
Sestava SG: Rybár P. - Wolf, Major, Váchal Petr, Pavlíček - Kruml P., Hojda, Brichcín, Rejthar - Schlägel, Palovič
Mužstvo domácích doplněné o tři mladší útočníky přehrávalo hostující borce rychlostí při řešení brejkových situací a proměňováním šancí! Hosté měli platonickou převahu v držení míče, ale pouze k hranici vápna a byli málo produktivní v koncovce a když už se do koncovky dostali, neměli tu potřebnou dávku šťestíčka a i se srdíčkem byli někteří borci na štíru, tedy alespoň na zeleném pažitu, v oddílovém "lokálu" už to bylo o poznání lepší!
Došlo dokonce i k nejhoršímu a své, tedy vypůjčené kopačky, musel obout i nehrající náčelník! Překvapil však svým nasazením ve středu pole a to po celou dobu utkání, takže doufáme, že už na pátečním tréninku nastoupí v plné zbroji a zaměstná protivníky svým typickým vířivým pohybem!
Svou pohyblivostí a důrazem platil na obranu soupeře "Mittelfeldsuperturbodieselmotor" van Hoidong, ale zůstával často proti obranné přesile přiliš osamocen!

Po zápase se ale opět navrátil úsměv na tvář po zápase skleslým borcům staré gardy, aby také ne! Dostali jsme řádně do hrbu, to zase jo, ale nikdo se nezranil a Frau Kellnerin nosila a nosila a to bavorské pivo přece jen tu kvalitu má! Takže na zdraví!

Takže kopnem to do sebe a tradá domů! Počkej, vždyť ještě není ani půlnoc, takže ke Kubrtovi!

Jungs, heute seid ihr einfach besser gewesen aber wartet ab, wenn ihr wieder mal bei uns spielt, dann sind Bery, Ziege, Steinpilz und andere wieder dabei!!!

A jako bonus jedno malé video do mobilu pro krácení dlouhé chvíle bez kopané!

Příštími akcemi jsou trénink na UMT v pátek 29. 7. od 19.30 a pak memoriál v Osvračíně v sobotu 6.8. již od 9.00!
SG

Memoriál v Osvračíně bude hrát šest týmů

17. července 2011 v 21:13 | Domažlický deník

Memoriál v Osvračíně bude hrát šest týmů

Osvračín - V sobotu 6. srpna se v Osvračíně koná tradiční Memoriál Josefa a Václava Rohly. Letos se jej zúčastní šest fotbalových mužstev. Kromě domácích Osvračín A a Osvračín B se do něj zapojí aspirant na postup ze III. třídy okresního přeboru Sokol Hlohová, nový účastník II. třídy okresního přeboru Staňkov B a nováček v I. B třídě Koloveč B. Tyto týmy doplní postrach soupeřů na obou stranách hranice, Stará garda Jiskry Domažlice. Hraje se 1 x 25 minut každý s každým. Zahájení v 9.15 hodin.


Bulvarni tisk u nasich zapadnich sousedu v soku!

16. července 2011 v 11:48 | SG
Ano, jeste nestacila nemecka bulvarni i verejnopravni media stravit horkou pilulku v podobe vyrazeni reprezentace SRN ve ctvrtfinale MS v kopane zen na vlastni pude s Japonkami a uz je tady dalsi, ale mnohem tezsi uder!
Spanila jizda stare gardy vyplenila tradicni kouzelnickou fotbalovou lihen, Roding, a to temer do zakladu. Sokovana media si ani nedokazala pripustit, ze je neco takoveho vubec mozne a tak radeji "omylem" pise o utkani dvou starych gard tak, aby ctenari meli vubec moznost tuto informaci vstrebat!!!
Ale pojdme radeji s chuti do precteni clanku samotneho! Nezapomente si vsak zopakovat lekci Alles Gute s Herr Brichcou, bude se vam to louskat mnohem lepe!
(http://www.youtube.com/watch?v=xSe7LcxaIBU)

Pozn.:
Prelozeny text posilejte na adresu redakce a tento pak bude zabavnou formou vyhodnocen! Za kazdou chybu bude udelen jeden vybeh na Vavrinecek! Autor bezchybneho textu by pak mohl vybehnout proti Wiwe v zakladu a s desitkou na zadech!
SG

Trenink pod dozorem celni spravy

16. července 2011 v 10:22 | SG
Vzhledem k vysokemu vitezstvi s prvnim muzstvem Rodingu a v ocekavani masivnich nakupu hracu z kadru stare gardy naordinovalo vedeni stariku spolecny "naoko" trenink borcu SG a celni spravy!
Hlavnim duvodem pak asi bylo kontrolovani financnich toku na zaklade ocekavanych transferu!
Vlastni treninkovy zapas probehl ve slusnem tempu, ale "ikony" Jiskry opet nedokazaly potvrdit roli favorita, takze poctiva kopana "pracantu" slavila dalsi, kolikate jiz vitezstvi!

Zapotili jsme se, to jo, ale od nekterych ikon SG jsme cekali opravdu mnohem vic, alespon to srdicko tam mohly dat!
Tak chlapci, proti Wiwe je treba zaradit vyssi rychlostni stupen, takovy vykon by nam na grilfestu nemusel stacit! Pozn.: V pozadi se mihl nepolapitelny Kubrt!

Pristim zapasem je pratelske utkani ve Willmeringu proti Wiwe s nasledujicim grilfestem!
SG

Skutečný zázrak na levém břehu řeky Regenu!!!!

11. července 2011 v 12:55 | SG
Míčoví kouzelníci z levého břehu říčky Regenu nestačili svými triky a kouzly na černou magii chodských staříků doplněných třemi borci z kádru Benfiky!!!
TB 03 Roding vs. SG Jiskra Domažlice 0:5 (0:3)
Branky: Bočan 2x, Hartl, Hošek a Rejthar
SG: Nosek - Hošek, Major, Kubica R., Berka - Koza, Vlček, Hartl, Rejthar - Bočan, Kubica M.
Střídali: Rybár I., Csulák
SG

Tak borci, jdeme na ně a rozjedem jim sandál!
Neblbni, Bery, nevěš hlavu, je to jenom kreisliga!
Tak tady se "kouzelníci" ještě smáli! Legenda mezi tyčemi, Ben Bergien, však už asi tušil, žo to dnes s nulou asi nebude!
Tak hrr na ně! Dejte mi to do nohy a jděte se radovat!
Hrála se opět starogardovská klasika, ať běhá balón a soupeř a opět to fungovalo!
A je dobojováno! Borci z Rodingu vzali "nášup" se vztyčenou hlavou, ale teď rychle do stanu, kvůli tomu jsme vlastně tady!
A kdo je nejlepší? Starááááá gardaaaaa...
Ein Prosit, ein Prosit....
A jedna ředitelská objednávka:
Ehm, co jsem to jen chtěl? Ehm, jo, něco na zub! Nebo snad úplně něco jiného?
Dneska to bylo, Bery, fakt mnohem lepší než v tom Augsburgu a ten gól do šibenice byl fakt parádní, tam už se pavouci asi nikdy nevrátí!!!
"Pouťová královna" s kapitánem SG těsně po společném dirigování bavorské dechovky.
Pozn.:
To byl fakt dobrej nápad, náčelníku, poslat tenhle obrázek MMS-kou mé ženě s textem "Dnes přijdu později"! Teď mi laskavě zařiď teplý večeře asi tak na čtrnáct dní!!!
Tak a teď si vychutnáme dechovku hranou jen a jen pro nás!
Achtung! Vichřice, evakuace a všichni prchají, všichni až na starou gardu, neboť od rozpitého tupláku se přece neutíká!
Tak si dáme trochu do trumpety a tradá domů!
Komu píseň schází, zaplatí dva mázy a Vlčák tři!!!
Anton aus Tirol to vodtroubí na alpskej roh a jedeme!
Ještě je všechny pochytat a to bude problém! Naštěstí je tu rodingská služba pro chytání toulavejch psů! No konečně! Už je mám v autě a schnell nach Hause. Vlček se tedy nažral a Koza zůstala, vlastně zůstal celej, alespoň v době, kdy jsem ho vyhazoval před domem!


Borci z kádru mužstva staré gardy z Domažlic to dotáhli až na mistrovství světa!

5. července 2011 v 22:24 | SG
Borci z kádru mužstva staré gardy z Domažlic to dotáhli až na mistrovství světa! Bohužel jenom jako diváci, i když výkonostně by na to určitě měli, ale asi by neprošli zkouškou pohlaví a tak se o nominaci raději ani nepokoušeli a vzali zavděk rolí "statistů"!

Tak a už jsme před stadiónem! Rychle vypilovat popěvky a hrrrr na ně! Heja, Heja Korea! To by mohlo na tři korunky platit!
No fakt se na to netváří moc nadšeně!
Ještě mrknem na tanečnice a rychle na svá místa! Představení může začít!
Pětku mě lístek stál, tak se vokažte, dobrý den, sportu zdar, fotbalu zvláště!
Ten plácek není vůbec špatnej! Sem budem jezdit na Bayern a na Norimberk!
Tak Bery, ty holky tam dóle mají fakt kliku, že nejsme baby! Ještě bysme to rozjeli ve velkým!
Chtěli jsme podpořit holky ze Severní Koreje, ale nic nám nebylo platný, že jsme při jejich hymně zpívali Kim Ir Sen, Kim Čong Il, Buffalo Bill, Kung Fu a Kung Pao, tedy námi horkou jehlou zkomponovaný text, marně jsme vysílali antivlny proti té oficiální mexické, marná byla naše skandování "Pome, Korea, pome do toho a pome do toho!" a nezabralo ani jinak vždy tutové "Kdo neskáče, není Severokorejec, hop, hop, hop!" Zůstali jsme v tom sami dva proti šestadvaceti tisícům. Škoda, že nebyl pan Šíma s náma, to by byla docela jiná písnička! Snad to klapne jindy.

Turnaj v Dalkingu

5. července 2011 v 21:55 | SG
Ohlasy zahraničních médií na sebe nenechaly dlouho čekat a ocenily zejména skvělé druhé místo "B - mužstva" staré gardy z centra Chodů na druhé straně hranice!
Než se pustíte do zapeklitého textu v Goetheho jazyce, zopakujte si základní lekci "Alles Gute"!
Tak tedy s chutí do toho:
SG

V Dalkingu stáli staříci z Chodska na stupni vítězů za skvělé druhé místo!!!

4. července 2011 v 22:05 | SG
Část borců staré gardy, která se nevydala na slavný zájezd s mladšími a staršími žáky do Augsburgu, se pustila do lítého boje o body a o celkovou finanční prémii 300,- Euro na turnaji v Dalkingu. Turnaj byl organizovám k 30-tému výročí založení tamního oddílu, ale byl součastně i jeho labutí písní, neboť tamní stará garda ukončuje svou činnost a byla vlastně posledním nositelem slavného jména oddílu, v němž působili mimo jiné jako trenér současný prezident Jiskry pan Ticháček a jako hráči Kruml, Palacký, Kořínek, Štorc, tedy současný trenér futsalové reprezentace a řada dalších jmen!
Turnaje se účastnilo pět mužstev a hrálo se systémem každy s každým.
SG Jiskry změřila postupně své síly s Dalkingem 0:0, s Furthem 0:2, s Thenriedem 3:0 brankami Steinbrückera 2x a Pelešky, Windischbergerdorfem opět 0:0 a vybojovala druhé místo a finanční prémii 80,- euro!
Pořadí bylo tedy následující:
1. Furth im Wald, 2. SG Jiskra Domažlice, 3. Windischbergerdorf, 4. Thenried, 5. Dalking.
První hvězdou Jiskry byl tedy střelec dvou branek Martin "Kotelník" Steinbrücker, ale velice pěkný výkon podal navrátilec, houževnatý, talentovaný a pro SG tedy velmi perspektivní borec Josef Hlavenka! Ostatní hráči podali klasicky výborný výkon a patří jim velký dík za skvělou reprezentaci chodské fotbalové školy v zahraničí!
Tým vedl jako nehrající náčelník a tlumočník Láďa Brichcín.

Pozor! Příštím souperěm je první mužstvo Rodingu!
(mrkni na: http://www.fotbal.domazlice.cz/?module=dokument&action=display_dokument&id=2911)
Zápas je v rámci "BÜRGERFESTU", tedy slavností občanů města s následnou návštěvou bavorského pivního stanu!
Utkání se koná v neděli 10. 7. 2011 od 17.00.
Odjezd od UMT v 15.30!!!

Hektický víkend!

3. července 2011 v 22:51 | SG
Ano, opravdu hektický víkend mají za sebou hráči širšího kádru staré gardy, neboť museli bojovat hned na několika frontách a to na turnaji v Dalkingu (2.místo,), přetěžký zápas v Augsburgu (9:1!!!), návštěva zápasu MS žen Korea vs. Švédsko, účast na několika turnajích mládeže jako doprovod atd., apod. Materiálu je na minimálně jeden celovečerní film a bližší informace dodá redakce v průběhu týdne!
Příští akcí je "pouťové" utkání v rámci slavností města Rodingu tedy SG Jiskry proti 1. mužstvu Rodingu v neděli od 17-ti hodin v Rodingu!!!
SG