Říjen 2011

Na umělohmotném kolbišti se opět přepisovaly dějiny!

29. října 2011 v 21:44 | SG
Ano, na umělohmotném kolbišti se opět přepisovaly dějiny a redakce blogu staré gardy byla čirou náhodou opět u toho nejdůležitějšího!
Vzhledem k tomu, že v minulém ostrém zápase ikony i snajpři staré gardy, jako např. Hříbek, Bohouš, Rejthárek a další, potvrdil oprávněnost svých nominací a nebylo nutné nadále je prověřovat, dále se někteří omluvili jako např. Hoidong alias Fešák Hubert účastnící se v té době komparzu na Barrandově nebo stříbrský Šťastňák, kterému se nepodařilo včas vyfárat, zapátral nehrající náčelník v depozitáři neomezených možností a v nekonečné paměti svého mobilu vytáhl čísla a kontakty na opory v záloze made in balíček poslední záchrany a ty, zejména když se zhlédly na webu v ilustračním fotu z června tohoto roku, se rozpomněly na doby, kdy se nepohybovaly pouze chůzí a na trénink skrytých rezerv staré gardy také skutečně i dorazily!
Vzhledem k tomu, že, jak již bylo zmíněno, se nominačního tréninku neúčastnili ikony, legendy, modly ani snajpři nechal náčelník nalosovat družstva zelených nosičů vody a oranžových dělníků umělohmotných pažitů!
Dělníci v početním oslabení tahali dlouho za delší konec, avšak pouze do doby, než je "posílil" Rybkyn stále tvrdící, že letos v tréninkovém utkání ještě nikdy neprohrál! Pro své tvrzení však zatím nenašel nikoho, kdo by mu to potvrdil! Rychle se zapojil do hry a soupeř, tedy Nosiči, hned chytil druhý dech!
Dlouho se zdálo, že utkání je rozhodnuté a štěstěna se bude smát přece jen na Dělníky, ale pak přišla chvíle první hvězdy utkání Jirky Schlägela v drezu Nosičů, který na trénink dorazil v jarmilách či toníkách ještě z dob, kdy se účastnil spartakiády ve slavné skladbě "Poupata". Nejprve se řítil k brance soupeře, mysl chtěla, ale tělo už dávno nestíhalo a tak se natáhl, jak široký, tak dlouhý, ale spíše široký, před svatyní obývanou Maiconem! Jeho spoluhráči se snažili ohrožovat výše citovanou branku střelbou ze střední vzdálenosti za provolávání výstražných hesel typu:
"Bacha na šestnáctku, leží tam vyvržený vorvaň!"
"Leží tam člověk, někdo by mu měl pomoci na nohy!"
A podobně. A právě ve chvíli, kdy se obránci snažili nešťastníkovi poskytnout první pomoc, k němu doskákal kulatý nesmysl a ještě se ozvalo!
"Hele, není to tak zlý, vorvaň mrská ploutví!"
Bohužel se nejednalo o ploutev, ale o obávanou pravačku ležícího střelce, která se čirou náhodou opřela šněrováním spartakiádní jarmilky do jaboulaniho a ten se dokutálel za brankovou linii svatyně za zády nešťastného Maicona! A bylo rázem srovnáno!
Poté si částečně obnovil zranění rekonvalescent Karas a byl nucen opustit vřavu bojiště a tak při závěrečné hře na poslední branku se štěstí obrátilo čelem k zeleným Nosičům a mohlo se jít do chladivé sprchy!

Dělníci SG vs. Nosiči SG 9:10

Dělníci SG:
Wolf - Major, Pavlíček, Karas st., I. Rybár

Nosiči SG:
Peleška - Karas ml., Palovič, P. Kruml, Schlägel

Mimořádná událost:
Jirka Schlägel poprvé letos dorazil na trénink a Ivan Rybár prý poprvé prohrál, ale to bohužel tvrdí pouze on sám!

Řětěz ze šestnáctikarátového zlata za první hvězdu utkání si tentokrát domů odnesl Jirka Schlägel! Poupěti tímto srdečně blahopřejeme!

Porada lvů salónů pod vedením "Tanzmeistra" těsně před tím, než se vyrazí do akce! Důležité rady ještě na cestu přidává velezkušený náčelník!

"Vidíš, ta Viktorka to hraje úplně stejně jako my, z nohy na nohu, ale v pořádným pohybu, no a pak to jde!", přemítá Pelé a ještě pro jistotu očima provrtává černočernou tmu nad umělohmotným pažitem, zda se tam ještě někde neválí v brankovišti jeho ofenzivní spoluhráč!

V pátek 4. 11. od 19.30 trénink SG na UMT! Sraz v 19.00!

SG

Bárka jménem SG se opět vydrápala na hladinu!

22. října 2011 v 15:04 | SG
Potápějící se bárka staré gardy pomalu ale jistě se proměňující ve žlutou ponorku po pár pořádných záběrech vyplula opět na hladinu, kde si jako křižník klestila cestu k soupeřově svatyni a hostující staříky z Nýrska přitom roznesla jako bába noviny!!!
Nebývá zvykem, a ani borci z Nýrska na to nejsou moc zvyklí, aby stará garda přehrála tohoto tradičního soupeře takovým rozdílem branek a tříd!
Došlo však k jedné velké změně proti zápasu ve Vilzingu, kdy obrana staré gardy připomínala spíše ementál na výstavě sýrů než obrannou hráz, a to v pojetí obranného systému, kdy defenzíva vyztužená ostříleným a všemi mastmi mazaným borcem Matulkou hrála v lajně a chytala hbité útočníky soupeře do nachystaných ofsajdových pastí jako kdysi chytával legendární Treťjak na svou klec letící šajby do své lapačky! Nebezpečí pro dobře střeženou svatyni borce Rybára tak hrozilo pouze ze solidně zahrávaných standartních situací soupeřem a právě při jedné z nich v průběhu první půle napínavého měření sil udeřilo ze vzduchu a tak tento sportovec bohužel přišel i o velmi ceněnou trofej generála Čapájeva udělovanou blogem SG za neobrženou branku v utkání. Snad se to tomuto mladému borci podaří příště! Nyní se musí spokojit pouze se slovní pochvalou!
A záloha? Ta tentokrát také hýřila nápady a aktivitou a podávala si kulatý nesmysl z nohy na nohu po umělohmotném pažitu, že často soupeř nevěděl, kam dřív skočit!
A klenotem zápasu byl tentokrát útok s broušenými drahokamy v podobě dvou ofenzivních es, snajprů a ikon v jedné osobě, resp. ve dvou osobách a těmi byli po úspěchu lačnící Bočan s Rybárem, které však tentokrát zastínil klenot ještě blištivější a to blížejovský ofenzivní zázrak Pavel "Edin" Královec, který si na pažbu mohl udělat hned dva zářezy za dvojí rozvlnění sítě soupeřovy svatyně, kdy to zakončené hlavou po centru hbité třetitřídní ikony Krumla do vzdálenějšího rohu soupeřovy branky po výskoku, při němž musel strávit ve vzduchu několik dlouhých vteřin ne-li minut, bylo opravdu ozdobou fotbalového večera a možná celé sezóny! Je vidět, že v Manchesteru pouze nelelkoval a od kluků vopálenejch pochytil i něco málo z fotbalového kumštu!
Za svůj výkon byl také vyhlášen první hvězdou zápasu, k čemuž mu tímto také blahopřejeme!

SG Jiskra Domažlice vs. Nýrsko 6:1 (2:1)!!!

Branka SG:
Královec 2x, Bočan, Z. Kruml, Rejthar, I. Rybár
Sestava SG:
Pavel Rybár - Peleška, Major, Matulka, Berka - Palovič, Zdeněk Kruml, Rejthar, Koza - Bočan, Královec
Střídali:
Pavel Kruml, Ivan Rybár
Koučoval:
(Ne)hrající náčelník tentokrát ne z lokálu u Kubrta u UMT pomocí sms-zpráv, ale přímo z UMT a live!
Píšťalku třímal v zájmu objektivity nestranný sudí Šťastný pozvaný až ze Stříbra!

Vzhledem k tomu, že na břehu Zubřiny bylo takové chladno, že už ani digitály nefotily, připojujeme ilustrační foto z červnového utkání v Nýrsku.

Tak dneska jsme opravdu zvedli hlavu v pravý čas, takže Vendo, šoupni nám sem ještě nějaký ty veselý kalíšky!

O náplni dalších pátečních večerů budou borci SG a jejich věrní weboví fanoušci, kterých bylo například ve čtvrtek na našem blogu 146, včas informováni!

SG

Díru, kterou navrtalo milavečské přepadové komando do boku lodi jménem SG se nepodařilo utěsnit ani na vilzingském pažitu a seniorská bárka jde nezadržitelně ke dnu rybníka!!!

16. října 2011 v 12:00 | SG
Ano, lehkonozí kouzelníci s kulatým nesmyslem z periferie nahlodali nalomené sebevědomí staříků od Zubřiny a pevná víra laické i odborné veřejnosti v to, že se po vítězném zápase ve Vilzingu budou servírovat špagety s masem, vyjádřená drtivým míněním 3 ku 1 pomocí naší webové ankety se tak nenaplnila!
Směr Vilzing vyrazilo v páteční podvečer 14 namotivovaných borců ovšem bez svého (ne)hrajícího náčelníka, který se již nevešel ani do zavazadlového prostoru a tak se obětoval a šel raději včas držet místo do klubového lokálu u Kubrta pro případ časnějšího návratu borců SG ze zahraničí.
Stará garda Vilzingu není zvyklá prohrávat a také letos se jí to podařilo pouze dvakrát a to s Miltachem a 10. 6. na UMT právě s Domažlicemi. Vzhledem k tomu, že se jednalo o třetí prohru v řadě od borců z chodské metropole, se borci z Bavorska na tento zápas náležitě připravili a kádr doplnili o několik mladíků a k zápasu přistoupili téměř profesionálně, o čemž svědčila i intenzita rozcvičení a předzápasová příprava.
Na mač si našly cestu v mrazivý podvečer ca dvě desítky fotbaluchtivých diváků!

AH Vilzing vs. SG Jiskra Domažlice 4:1 (1:1)

Branka SG:
Bočan
Sestava SG:
Pavel Rybár - Peleška, Major, Červený, Berka - Dufek, Zdeněk Kruml, Váchal, Koza - Hojda, Bočan
Střídali:
Pavlíček, Vlček, Ivan Rybár
Koučoval:
Obětujíc se (ne)hrající náčelník z lokálu u Kubrta u UMT a to pomocí sms-zpráv, které však nikdo nečetl a tak i proto se asi prohrálo!

Před zápasem byli zejména mladičcí krajní obránci Jiskry upozorňování na přítomnost legendy vilzingské kopané a bývalého hráče první maďarské ligy Sandora Majora a vybízeni k osobní obraně a včasnému přistupování k tomuto obrovitému borci, ale tito si vzhledem ke svému mládí tato slova příliš k srdci nebrali a to se také defenzivě Jiskry v průběhu zápasu několikrát vymstilo!
Začátek první půle byl v režii hostů, kterým se Bočanem také podařilo jít záhy do vedení. Hra se odehrávala po pokutové území na půli soupeře a pokusy o kolmé přihrávky na útočníky byly zachytávány do té doby dobře fungující defenzivou. Jiskra pak začala přenechávat stále více "životní prostor" svým západním sousedům a její ofenzivní eso téměř bez dozoru a to se jí brzy vymstilo!
Sandor převzal kolmici na hranici velkého vápna, pohrál si s levým obráncem a obstřelem vyběhnuvšího stopera vyhnal pavouky z pravého rohu svatyně jejího překvapeného strážce!
Poločasových jedna k jedné vydrželo pouze do chvíle zbytečného zahrávání malé domů pravým bekem hostů, nikoliv však na kopačky vlastního gólmana, ale přímo do běhu útočníka soupeře a hned bylo zle, tedy 1:2!
Jiskra pak vyklidila střed pole, při ztrátách míče ve snahách ohrozit soupeřovu branku, se její ofenzivní hráči nevraceli za balón a následným smrtícím kontrům do rozvrácené defenzívy nebylo možno trvale odolávat a tak opět zákonitě přicházely chvíle maďarského internacionála!
Při kontru tří proti jednomu přihrával za patami domažlického stopera na spoluhráče, jenž uklízel balón do prázné branky zcela bezmocného Rybára!
Tečku učinil opět Sandor sám křižnou střelou z voleje k levé tyči branky hostů po centru z pravého křídelního prostoru!
V průběhu druhého dějství ještě zazvonila třikrát konstrukce hostující svatyně, a to dvakrát tyč a jedenkrát břevno!
Nutno dodat, že za stavu jedna ku jedné sudí jaksi "přehlédl" jasnou ruku v pokutovém území domácínch!
Soupeř byl v tomto složení nad síly hostů a druhou polovinu druhého dějství na vilzingském pažitu dominoval zcela jasně herně i kondičně!
Ve fotbalovém lokále nakonec nebyly špagety ani z masem a ani bez masa, ale zato se podávala lahodná jemná bavorská sekaná dvou barev, preclíky, selský chléb, bavorské pivo a i pivo kvasnicové! Soupeř po zápase uznal nesporné kvality borců z východu a jako bonus jim věnoval 30 litrů piva! Tak tomu se už dá říkat kamarádčaft!

Řekli po utkání:
Piha:
"Bílá sekená, červená sekaná, selskej chleba, preclíky, bavorský pivo, kvasnicový pivo! Hm, hm. To budou zase prdíky!!!"
No a vo tom to tak nějak asi je v té seniorské kopané!

Hele, Kristiáne, šoupni nám sem ještě nějakýho bíra, ta sekaná je jako kachnička a měla by taky plavat! A kolik že jsme to vlastně hráli?

Příštím soupeřem je silné Nýrsko, posledně nás u nich vyprovodilo 3 ku 5, ale klobásky tam taky nebyly špatný!

Zápas 17. 6. t. r. v Nýrsku vypadal tehdy následovně:

Nyrsko vs. SG 5:3(3:2)
Branky SG: Stastny, Koza, I. Rybar
Sestava SG: P. Rybar - Wolf, Major, Rejthar, Peleska - Kuzelka, Stastny, Z. Kruml, Palovic - I. Rybar, Koza
Stridal: Schlägel
Nehrajici nacelnik: Brichcin

Příští zápas se koná:

V pátek 21. 10. od 19.30 zápas na UMT proti Nýrsku. Sraz 18.45!

SG

Trvrdý konkurenční boj v řadách SG nemilosrdně kosí její početní stavy!

8. října 2011 v 19:48 | SG
Ano, podzim je tady a opět se blíží výlet do Vilzingu s přátelským zápasem na tamním pěkném stadiónu a následnou večeří s výbornými špagetami s kečupem pro jedny a s masem pro ty druhé, co si o něj umějí říci a opět jsme svědky krutého konkurenčního boje o místo v základu!
Nejinak tomu bylo poslední páteční večer na UMT na levém břehu pravidelným čtenářům jistě velice známé říčky, neboť zejména mladičký Bohouš, který teprve před nedávnem zazimoval svou chatu a naplánoval si svou pravidelnou účast na spanilých jízdách SG zejména do zahraničí s úlekem zjistil, že během jeho nepřítomnosti vlak jménem SG uhání plnou parou vpřed a nastoupit do něj, nebude tak jednoduché a najít místo v základu při konkurenci Maicona a dalších již téměř nemožné!
A to navíc někteří mladičcí, psychicky slabší jedinci tomuto konkurenčnímu boji nebyli schopni dlouhodobě odolávat vůbec a tak raději zvolili útěk do klidnějších vod nedaleké periferie (Hříbek, Červík).
Před tréninkem náčelník nalosoval mužstvo zelených a oranžových. Zelené Žabičky se dostaly náhodnými slepenými brankami do několikagólového vedení a málem započala jejich oslava, kterou jim však oranžoví Cestáři začali rychlým umazáváním náskoku kazit! A pak to přišlo! Mladičký obránce Bohouš nedokázal odolávat stále se zvyšujícímu tlaku na svou psychiku a začal brát osud do svých rukou resp. loktů a nabuzem pravděpodobně sledováním na videu všech dílů o Rockym těsně před svým odchodem na trénink SG létal do osobních soubojů jako buldozer do papirnictví a tak to pomalu začaly odnášet orgány, svaly a tkáně protihráčů a ne jistě náhodou zejména přímých konkurentů v základu defenzivy pro blížící se výlet do Západního Německa. Nejprve byl knokautován kapitán SG a poté byl natažen sval jejímu trubači a tanečníkovi! Tito i přesto, že v už i brance oranžových stál do ní na začátku boje odnesený neschopen samostatného pohybu strážce svatyně Pišta a se dvěma těžce zraněnými borci v poli dokázali smazat brankové manko až ke konečné remíze, s níž nakonec byli spokojenější zelení, neboť jim bylo jasné, že hrát o několik sekund déle, museli by jít pod chladivou sprchu se slzami v očích!
Vzhledem k tomu, že pravděpodobným vzorem a přímým nadřízeným mladičkého Bohouše je ministr financí, který jak známo nejde pro ránu daleko, nebylo s ním zatím zahájeno kárné řízení a na výlet do Vilzingu bude nominován na lavici, ale jenom na zkoušku!

Zelení vs. Oranžoví 10:10
Zelení: Pejsar - Steinbrucker, Rybár, Palovič, Berka
Oranžoví: Czulák - Major, Vlček, Kruml P., Bočan
Palec dolů: Bohouš za brutální až likvidační vedení boje!
Palec nahoru: všichni oranžoví za to, že až na pár těžkých zranění svůj boj s Terminátorem Bohoušem přežili!

Tak mrknem na to, jak přejedem Španěly! Chce si někdo vsadit? Hlaste své tipy! 0:3, 0:4, 0:5.

Na to se fakt nedá koukat! Dej tam Krause!

Zranění naštěstí není tak vážné, jak zprvu vypadalo, takže třikrát denně prášek cukru, ráno skáče z postele a v pátek hurá na Vilzing!

Příště se jede na fotbal a na špagety do Vilzingu! Pátek 14. 10. 2011 od 19-ti hodin ve Vilzingu!
P.S.: A buďte k sobě fakt ohleduplnější!
Vaše SG