Listopad 2011

Ofenzivní eso SG dnes nazulo pátý gumy!

30. listopadu 2011 v 18:12 | SG
Podíváme-li se na ten mladičký kukuč, tělo jako proutek a přečteme si několik článků o senzačních výkonech, ani se nám nechce věřit, že Tonda Vlček má ode dneška na krku čtyřicítku!
Srdečně blahopřejeme!

Časy a barvy se mění....

...parádní bekovky, ty ale zůstávají!

SG

Oznameni!

29. listopadu 2011 v 12:34 | SG
V sobotu 3.12.2011 trénink na umělce od 14,30. Sraz ve 14,00, šatna zajištěna na Střelnici.
V sobotu 10.12.2011 proběhne v Újezdě v kulturním zařízení na hřišti valná hromada ( ta hromada asi tak ve 22,00), s hudbou.
Účast povinná, manželky, přítelkyně (gayové si mohou vzít přítele, do ženských je nebudeme nutit) též účast povinná. Program bude zahájen ve 14,30 fotbálkem, sprchou a následným přesunem do již zmíněného kulturního zařízení.
Žádám všechny účastníky, aby před tímto utkáním nepožívali žádné alkoholické nápoje ani jině návykové látky a šetřili se na dlouhý sobotní večer.
Sraz jako tuto sobotu, tzn. ve 14,00.
Tento mail slouží jako pozvánka a kdo ji dostal nechť potvrdí účast, nebo se omluví, do pátka 2.12.
Podrobnosti se doladí na sobotním fotbálku.
Bri

Opet hra kocky s mysi!

26. listopadu 2011 v 10:09 | SG
Na UMT opet hra kocky s mysi, ale s malym hackem, nebot tentokrat mela mys lehce navrh a to hned o nekolik levelu a tak se Nosici vody se zlou potazali a tahali za kratsi konec!
Nacelnik nalosoval hrace dle neustale se opakujiciho scenare, kdy na jedne strane se objevili ikony, modly, snajpri, prvni hvezdy utkani a to dokonce i nekolikanasobne a na strane druhe mix z delniku umelohmotnych ploch a nosicu vody. Tento nepomer narusovalo snad jen nalosovani multitalentu, ikony, snajpra a modly treti tridy, Hribka, do drezu Nosicu.
Do utkani vletly Ikony ve velkem stylu a od prvnich minut sly nekompromisne za svym cilem a tim byl vybojovani plneho bodoveho zisku!
Nosici nenasli ucinou zbran na presnou a rychlou kombinaci, nebot jim chybel pohyb, nasazeni a organizace hry. Nekteri byli myslenkami uplne mimo UMT, jako napr. Bohous uz byl mysli na rozlehlych chrastavickych planich s celenkou a perem ve vlasech v sedle sveho Hatatitla. Prisnejsi meritko snesl jen Hribek, ale ani jeho nadstandartni individualni vykon na pribrzdeni hvezdneho rozletu Ikon tentokrat nestacil a tak jednostranne utkani skoncilo pomerem vstrelenych branek 14 : 7 ve prospech Ikon!
Nutno podotknout, ze motorem v zaloze Ikon byla dve hostujici esa stribrske kopane neustale cekajici na pretaveni svych hostovani v prestup a ta se mezi sebou domlouvala stribrskym dialektem a tim zmatla rozhozene rady Nosicu, nebot ty vubec nevedely o cem byla ten vecer ve stredu zalohy rec!

Magický večer prožil produkt starogardovské líhně Fešák Hoidong, současné útočné eso I.B - třídy, kterému se vyplnilo hned několik přání a to, zahrát si se svým celoživotním idolem a vzorem a ofenzivním esem Jirkou Ledničkou, stát se konečně stejně jako on první hvězdou utkání, no a nakonec vožrat si s ním U Kubrta pořádně držku!

Redakce webu SG tohoto borce okamžitě požádala o poskytnutí rozhovoru, který věrným čtenářům také neprodleně nabízíme!

Hledali se příčiny tohoto hrozného a zcela nečekaného propadáku Nosičů a jednou z nich bylo zejména to, že kapitán SG netřímal taktovku tak pevně jako ji třímal na pódiu v pivním stanu, když řídil bavorskou dechovku!

Po zapase pozvalo ofenzivni tanecni eso Ikon Toni "Harapes" Vlcak borce obou tymu na sekacku a spolecne posezeni u prilezitosti jeho zivotniho jubilea, v jehoz ramci sledovali borci soude dle provadeni strelby na branky televizni rugbyove utkani mezi muzstvy Strougalovych deti a Zluteho moru, na coz se opravdu nedalo koukat a tak byli nakonec vsichni stastni, kdyz rezie prenosu prepla na Tomase Berdycha pochutnavajiciho si na Ferreru Rocher!

"Tak ten to vali, jako my dnes na umelohmotnem pazitu", nezapomnely se pochvalit Ikony pri pohledu na prubeh tretiho setu.

Ikony vs. Nosici 14:7

Ikony:
Csulak - Vlcek, Stastny, Hojda, Foldyna, Koza, Schlägel

Nosici:
Rybar P. - Major, Peleska, Berka, Pavlicek, Kruml Z., Karas, Zdrahal

Dalsi akci by meli byt v tomto prechodnem obdobi treninky v hale Obecne Rybkynovy skoly a to v pripade neprizniveho pocasi a v opacnem pripade sraz tamtez za ucelem vyuziti saten a sprch a presun na UMT k odehrani dalsich dilu z nekonecneho serialu klani mezi Ikonami a Nosici!

O programu budou zajemci vcas informovani nehrajicim kasirujicim nacelnikem!!!

SG

Anketa o nejlepší individuální výkon v drezu staré gardy za rok 2011

23. listopadu 2011 v 18:34 | SG
Stará garda hledá ve svých řadách borce, kteří podali nejlepší individuální výkon v uplynulé sezóně a zde nabízí několik z nich i s výčtem mimořádných akcí, jichž se "dopustili" a žádá laickou i odbornou veřejnost o jejich posouzení a udělení hlasu pomocí hlasovací ankety! Tři nejlepší postoupí do "Zlatého finále o mimořádné ceny"!!! Přejeme všem šťastnou ruku při náročném výběru!

Z úspěšného výletu do Ceseny:
(Archiv - únor "Senioři Jiskry v zemi komisaře Cataniho nezklamali!!!")
...A skutečně, stejně jako v té písni o víně, pizze a makaronách! Jásající stadióny! Itália, Itália. Chorály fanoušků obou mužstev, potyčky, Carabinieri, jízdní policie, rachejtle, bengálské ohně! To je ono! Takhle jsme o tom vždy snili a teď jsme celého toho divadla nedílnou součástí, my malý, nicotní, dělníci fotbalových trávníků, chce se nám řvát radostí a štěstím, ale asi by nám tady nikdo nerozumněl! Ale co se to děje? Kde je Martin "kotelník" Steinbrucker, který toužil být v kotli soupeřových fanoušků, doposavad jsme to považovali jen za jakousi jeho resesi, ale těsně před stadiónem se rozechvěl jako dravec čekající na kořist, z batohu opravdu vytáhl své triko s oním hanlivým nápisem na adresu domácího týmu a navíc ještě basebolovou hůl a zmizel v davu cagliarských tifosi.
"Tak toho můžeme škrtnout ze seznamu! Alespoň bude víc místa na pokoji a hlavně při zpáteční cestě, ale vždyť on je řidič!!! Martine! Martínečku!!! Tak to bychom měli", konstatuje El kapitáno.
Zápas sám je plný nasazení, emocí a divadelních gest. Hra se přelévá ze strany na stranu, hbití útočníci se těžko prosazují přes soustředěné obrany, ale domácím se to přece jen jednou jedinkrát podaří a to jim vynáší hubené a nejtěsnější možné vítězství. Ale co to? Fanoušci soupeře neuráží soupeřící mužstvo, nespílají rozhodčímu a ani nedemolují zařízení stadiónu, tak jak je to obvyklé, ale naopak oslavují za prospěvování nových bojových popěvků v jim neznámém nářečí jako "Bij a bij chlapce z pevniny do hlavy" nebo "Tuty udachmáme na tuty" apod. volbu svého nového hlavního "kotelníka" mávajícího basebolkou nad hlavou v tričku s nápisem Smrt Cesene. Dav fanatických tifosi s novým vůdcem nad hlavami se blíží do přístavu a hodlá odplout a připravovat se na další líté boje v italské nejvyšší soutěži. Využíváme zmatku zfanatizovanému davu a dostáváme se až do centra dění:
"Martine čeká na tebe práce!", ale on jen kroutí hlavou na znamení záporu a nezájmu.
"Rodina a kamarádi!" opět to samé.
"Čekají na tebe dorostenci Jiskry Domažlice!" řveme ve chvíli, kdy náš kolega již vstupuje na lávku lodi a my máme pocit, že se blíží poslední okamžik našeho alespoň vizuálního kontaktu s naší doufejme, že ne, bývalou oporou. Při zaslechnutí sousloví "dorostenci Jiskry" Martin jihne, vrací se zpět z nám neznámého tifosiánskému ostrovního tranzu a odhazuje pálku do kalných vod řeky Savio a už je opět s námi!!! Na naše otázky, jak se mohl stát za tak krátkou chvíli šéfem nejagresivnějších fanoušků naznačuje se sklopeným zrakem, že to odneslo pouze pár podpálených aut, něco málo vytlučených výkladních skříní a asi půl tuctu zbitých Carabinierů! Inu účel světí prostředky!
Ale teď už tradáááá do noční Ceseny.....

Ze zápasu proti Vilzingu dne 10. června 2011:
..A pak se do děje vložila legenda! Ano, Pavel "Maicon" Wolf nahradil na pravé obraně zářícího Tondu a patrně ještě rozhicován z předchozího tréninku A-mužstva pelášil po pravé straně jako Franta Veselý v dobách své největší slávy a přihlížející očekávali všechno možné jako to, že padne vysílením, nebo že se zarazí o plot, ale Maicon zvolil své vlastní řešení, kdy se opřel v plném běhu před rohem velkého čtverce šněrováním své sportovní polobotky vší silou do jabulaniho a vyhnal z levého "víka" všechny pavouky a bylo 5:2!

Z memoriálu v Osvračíně:
..Naštěstí vyhrála SG diváckou anketu o nejkrásnější akci turnaje a tou byl profesorsky zahraný přímý kop ředitelem Ivanem "Rybkynem" Rybárem!
Pozn.:
Dodatečně přišel mail z pořádajícího oddílu, aby se exekutor výše citovaného "přímáku" zastavil pro cenu a lopatu a hrábě vzal s sebou! Také lékařská zpráva ošetřovaného hráče ve zdi, jehož holeně si našla uvedená "pumelice" nakonec vyzněla pozitivně! Citujeme:
Přeražení obou holenních a lýtkových kostí zamezily pouze kvalitní chrániče z kevlarových vláken.
Bohužel vše se tenkrát seběhlo tak rychle, že redakce blogu nebyla schopna vše vizuálně zaznamenat, ale o kousek dál se událo něco podobného:


Ze zápasu o mistra Chodska 13. srpna 2011:
...Seniorské utkání skončilo nakonec zaslouženou dělbou bodů, kdy více ze hry měli v prvním poločase hosté a šli do vedení penaltou alá Tonda Panenka, ale taktovku utkání převzali v druhé půli domácí za výborných výkonů obou strážců svatyň a vyrovnávacího sóla alá Masopust z autorské dílny Petra "Háji" Kuželky!

Ze zápasu na Košutce 20. srpna 2011:
...První hvězdu zápasu nebylo tentokrát těžké hledat, neboť čtyři branky dát a další dvě připravit, to už chce mít v sobě trochu té fotbalovosti! Je jasné, že trenér Michálek už má asi jasno a z původně plánovaných několika málo symbolických minut domažlické ikony v pohárovém mači proti "milované" Spartě už Libora "Beryho" Bočana místo v základu nemůže minout!

Ze zápasu proti Lohbergu 3. září 2011:
...Nehrající náčelník Láďa "náčelník" Brichcín, který tentokrát hrál a ještě stačil vyhnat pavouky ze šibenice soupeřovy svatyně dalekonosnou jedovkou alá Roberto Carlos!

Z tréninkového utkání 16. září 2011:
...Na UMT se v páteční podvečer přepisovaly dějiny, neboť multitalent, ikona a snajpr v jedné osobě, Zdenda "Hříbek" Kruml, měl to štěstí, že byl konečně nalosován do mužstva skromných a pracovitých nosičů vody a dělníků umělohmotných pažitů a mohl si konečně plnými doušky vychutnat opojnou radost z vítězství a to byl ještě po právu vyhlášen první hvězdou utkání za sérii proměnění tří po sobě jdoucích penalt za soupeřovy rohy! Běžný standart SG je jedna proměněná za jeden kvartál!

Z nominačního tréninku 7. října 2011:
...Mladičký obránce Hynek "Bohouš"Berka nedokázal odolávat stále se zvyšujícímu tlaku na svou psychiku a začal brát osud do svých rukou resp. loktů a nabuzem pravděpodobně sledováním na videu všech dílů o Rockym těsně před svým odchodem na trénink SG létal do osobních soubojů jako buldozer do papirnictví a tak to pomalu začaly odnášet orgány, svaly a tkáně protihráčů a ne jistě náhodou zejména přímých konkurentů v základu defenzivy pro blížící se výlet do Západního Německa. Nejprve byl knokautován kapitán SG a poté byl natažen sval jejímu trubači a tanečníkovi!

Ze zápasu s Nýrskem z 21. října 2011:
...A klenotem zápasu byl tentokrát útok s broušenými drahokamy v podobě dvou ofenzivních es, snajprů a ikon v jedné osobě, resp. ve dvou osobách a těmi byli po úspěchu lačnící Bočan s Rybárem, které však tentokrát zastínil klenot ještě blištivější a to blížejovský ofenzivní zázrak Pavel "Edin" Královec, který si na pažbu mohl udělat hned dva zářezy za dvojí rozvlnění sítě soupeřovy svatyně, kdy to zakončené hlavou po centru hbité třetitřídní ikony Krumla do vzdálenějšího rohu soupeřovy branky po výskoku, při němž musel strávit ve vzduchu několik dlouhých vteřin ne-li minut, bylo opravdu ozdobou fotbalového večera a možná celé sezóny! Je vidět, že v Manchesteru pouze nelelkoval a od kluků vopálenejch pochytil i něco málo z fotbalového kumštu!

Z tréninkového utkání 28. října 2011:
...Dlouho se zdálo, že utkání je rozhodnuté a štěstěna se bude smát přece jen na Dělníky, ale pak přišla chvíle první hvězdy utkání Jirky Schlägela v drezu Nosičů, který na trénink dorazil v jarmilách či toníkách ještě z dob, kdy se účastnil spartakiády ve slavné skladbě "Poupata". Nejprve se řítil k brance soupeře, mysl chtěla, ale tělo už dávno nestíhalo a tak se natáhl, jak široký, tak dlouhý, ale spíše široký, před svatyní obývanou Maiconem! Jeho spoluhráči se snažili ohrožovat výše citovanou branku střelbou ze střední vzdálenosti za provolávání výstražných hesel typu:
"Bacha na šestnáctku, leží tam vyvržený vorvaň!"
"Leží tam člověk, někdo by mu měl pomoci na nohy!"
A podobně. A právě ve chvíli, kdy se obránci snažili nešťastníkovi poskytnout první pomoc, k němu doskákal kulatý nesmysl a ještě se ozvalo!
"Hele, není to tak zlý, vorvaň mrská ploutví!"
Bohužel se nejednalo o ploutev, ale o obávanou pravačku ležícího střelce, která se čirou náhodou opřela šněrováním spartakiádní jarmilky do jaboulaniho a ten se dokutálel za brankovou linii svatyně za zády nešťastného Maicona! A bylo rázem srovnáno!

SG


Rozloučení ve velkém stylu

23. listopadu 2011 v 9:50 | SG
Honza Mlynářů opouštěl radnici ve velkém stylu!!!
Že vám toto jméno nic neříká?
Dobrá, tak si ho přeložíme! Johannes Müller, do 18. prosince starosta města Furth im Waldu a velký fanoušek domažlické staré gardy! Bohužel nezískal v prvním kole voleb dostatečný počet hlasů pro setrvání v úřadu a tak se pro druhé kolo hlasování řádně připravil a na posledním předvolebním mítinku chtěl získat hlas nějakého toho nerozhodnutého voliče a k tomu si připravil audiovizuální techniku laptop, plátno atd. No a jestli se to podařilo, posuďte sami! Místo informačního snímku o městě, kde se píchá drak, se na plátně objevilo píchání tentokrát ne draka, ale z trochu jiného soudku alá "Slunce, seno, jahody - O mein Gott! O mein Gott!"
Nakonec prohrál stávající starosta se svým vyzyvatelem o ca 20 % hlasů! Byl-li by rozdíl menší čí větší, nebýt nasazení snímku se vzdychající blondýnou, se už asi nedovíme, ale jisté je to, že dík Jendovi se provinční městečko Furth im Wald dostalo konečně na stránky celostátních médií, i když pouze bulvárních! Konečně článek z Bildu si můžete přelouskat sami a nebo se obrátit na tlumočícího náčelníka SG!

Napříště bude předávat pohár s největší pravděpodobností starosta nový, tedy Sandro Bauer! Bude-li se turnaj konat, budeme-li pozváni a vyhrajeme-li! To však ukáže až čas!
SG

Generálka na vánoční nadílku vyšla staré gardě téměř na 100%.

19. listopadu 2011 v 22:48 | SG
Generálka na vánoční nadílku vyšla téměř na 100%.
Neboť až na jednoho borce v drezu hostí na place, vyšel jeden darovaný gól na každého.
SG Jiskry převálcovala soupeře z Horšovského Týna v poměru 10 ku jedné po poločasových 5 ku nule!
Zprvu se nezdálo, že by se tento páteční večer měl na UMT zrodit debakl, neboť soupeř solidně kombinoval, ale pak se jiskrácká mašina rozjela na plné obrátky a začala produkovat svůj oblíbený ťukes - fotbal a na to nedokázali hosté, stejně jako týden před tím Benfika, najít po celý zápas recept a pouze kosmeticky upravili skóre za stavu sedm ku nule! Krásnými akcemi se blýskli staří dobří známý Kruml s Bočanem, kdy prvně jmenovaný našel nadýchaným centrem od poloviny hřiště do vápna naběhnuvšího Bočana, který si ztlumil na prsa balón a druhým dotykem zamířil nekompromisně levou nohou pod břevno nešťastného strážce hostující svatyně!
Druhou lahůdku vymyslel opět Kruml, kdy vystihl špatné postavení gólmana a obsřelem ze 40-ti metrů ho alespoň v ten večer společensky zcela znemožnil!

První hvězdou se však stal levý ofenzivní obránce Koza, který dvakrát vyhnal dalekonosnými pumelenicemi pavouky z rohů branek, jednou z levého v první půli dějství a podruhé z pravého v druhé polovině!

SG Jiskra vs. SG HT 10:1 (5:0)

Branky SG:
Bočan 3x, Koza 2x, Rybár I. 2x, Csulák, Hojda, Kruml

Sestava SG:
Kohel - Palovič, Major, Váchal, Koza -Vlček, Šťastný, Kruml Z., Rejthar - Bočan, Hojda
Střídali:
Csulák, Rybár I.
Nehrající náčelník:
Brichcín
Pomocník nehrajícího náčelníka:
Wolf

Rozhodoval:
Nekompromisní "malý Královec" Jirka Schlägel

Exhibici staré gardy si tentokrát nenechal ujít ani prezident Jiskry pan Ticháček!

Tak dočkáme se nějakého toho důstojného soupeře!

Poznámka:
Zuřivý reportér Hoidonk nafotil ve sprše lechtivé fotografie jednoho nejmenovaného ofenzivního esa a požádal o jeho zveřejnění a jmenování první hvězdou, což však redakce blogu SG rázně odmítla, neboť by mohla být znevážena tato velmi ceněná cena a při pohledu na podpásové partie by mohlo být i zneváženo dobré jméno staré gardy. Za snahu přesto děkujeme!
SG

Benfika má fazónu, že drtí v I. A-třídě jednoho soupeře za druhým. Na starou gardu to však v páteční podvečer nestačilo!

12. listopadu 2011 v 12:46 | SG
Ohromné překvapení ma UMT na levém břehu říčky Zubřiny!
Když se před začátkem tréninku staré gardy přišel zeptat trenér Rybár do kabiny náčelníka Brichcína, zda by si nemohla zahrát SG s Benfikou, neboť by rád mladíkům trochu pozvedl sebevědomí, jistě netušil, jaký bič si na sebe a zejména na ony mladíky upletl!
Slovo dalo slovo a už se mohlo začít hrát. Ještě před tím však došlo ke hráčské výměně srovnatelné snad jen s koňským handlem na arabském trhu. Staříci vyměnili několikanásobnou první hvězdu utkání Míru Rejthara za nadějného gólmana Martina Kubicu a navrch přidali ještě ofenzivní eso Jirku "Jarmilu" Schlägela!
Staříci kombinovali a šli také hned Csulákem do vedení, na což reagovali mladíci dvěma brankami Hartla a Havlíčka. Pak se prosadil Bočan a bylo srovnáno! Nyní, kdy trval stav 2:2 orodoval Rejthárek v drezu Benfiky za ukončení zápasu, neboť tvrdil, že remíza s SG je vynikající výsledek, ale znáte mládí, tomu neporadíš. Rozhodčí Ivan Rybár tedy nastavil nějakou tu minutu a to nedělal dobře, neboť dostal do běhu balón Láďa Motorka a mladíci, kteří ještě ani nebyli na světě, když Láďa končil poprvé s fotbalem, netušili, že tento borec se v takovém případě nedá zastavit! A rázem šli staříci do vedení! Je třeba také uvést, že Láďa tento den prý zcela mimořáděně nebetonoval a tak byly šance defenzivy Benfiky téměř nulové!
Hřebíček do rakve Benfiky zatloukl svou proměněnou penaltou Zdenda Karas mladší a bylo hotovo! Mohlo se jít do chladivé sprchy a fandit borcům nároďáku v baráži!
Jasnou první hvězdou utkání byl mladičký Kubica, který zneškodnil několik slibných šancí Benfiky a z toho tři zcela tutové!

SG Domažlice vs. Benfika 4:2
Branky:
Csulák, Bočan, Foldyna, Karas ml. z p. k. : Hartl, Havlíček
Sestava Staré gardy:
Martin Kubica - Pavlíček, Major, Kruml P., Berka - Bočan, Vlček, Palovič, Karas st. - Foldyna, Csulák
Střídali:
Steinbrucker, Karas ml., Rybár P.
V drezu Benfiky vypomohli Schlägel a Rejthar.
Rozhodoval úzkostlivý sudí Rybár I.

V týdnu se bude pravděpodobně zabývat výbor žádostí na svazu o divokou kartu, nejlépe o eso žaludské, a na jejím základě o přihlášení staré gardy do příští sezóny přímo do krajského přeboru, neboť až na nešťastné zaškobrtnutí proti Milavčím nemá stará garda na okrese a v blízkém okolí vážnějšího soupeře!

Tak nám dneska hold staříci rozjeli sandál, no nevadí! Mrknem, jak naši rozjedou Černohorce!

Ofenzivní eso a ležící střelec Jirka "Jarmila" Schlägel tentokrát, i když se bil, makal a dřel, vyšel naprázdno! No nevadí, každý den přece není posvícení!

Staříci, Benfika a Celní správa si ruku v ruce nenechali ujít napínavé utkání o postup na Euro 2011!

Ale k fotbalu patří i jeho koření a tím jsou branky a i těch jsme se pozdě ale přece jen dočkali!

A jak reagovala bývalá první hvězda utkání a dnes trenér Benfiky na otázku redakce webu staré gardy?


SG

Úspěšnost borců staré gardy v zápasech a v tréninkových utkáních!

9. listopadu 2011 v 16:10 | SG
Je jasné, že i borec jedoucí třetí, čtvrté nebo páté gumy si rád o sobě přečte nějakou tu informaci o tom, jaký byl jeho výkon v zápase, v tréninku či v pivním stanu. Vzhledem k tomu, že řada z borců a zejména ikon v poslední době neustále tvrdila, že vyhrála všechna tréninková utkání, vstřelila sto a více branek, byla v každém utkání první hvězdou apod., zalistovali jsme v našem archívu a sesumarizovali skutečný stav věci!
V následujícím sloupku se muže každý podívat kolikrát byl na tréninku, utkání atd.
Příklad:
Mustermann 99(v99, p0, phu99)/100/200 tedy znamená, že Mustermann byl 99x na tréninku, vyhrál 99 tréninkových zápasů, neprohrál žádné, byl vyhlášen 99x první hvězdou utkání, hrál 100 ostrých utkání a v nich vstřelil 200 branek!

Pozn.: Dvakrát se hrálo s Benfikou a tento trénink je započítán do počtu tréninků a ne do výsledků, ne ze všech tréninkových utkání je komentář k dispozici a proto je součet výsledků nižší než celkový počet tréninků. První hvězda je započítána ze zápasů i tréninkových utkání!

Jméno, počet tréninků (vítězství v tr., remíza v tr., prohra v tr., první hvězda v tr. či zápase)/start v utkání/počet vstřelených branek

Berka 7(v2, r1, p3)/9/0
Bočan 11(v6, r1, p2, phu2)/14/17
Brichcín 6(v1, p5, phu1)/4/1
Czulák 14(v5, r1, p4, phu2)/10/7
Červený 1/2/0
Dufek 1(v1)/3/0 v
Foldyna 8(v2, p5, phu1)/10/11
Hojda 1(p1)/7/3 p
Karas 8(v4, p3)/7/2
Koza 11(v3, p6)/15/8
Královec 0(phu1)/2/2
Kruml Z. 10(v2, p5, phu1)/14/7
Kruml P. 5(v2, r1, p1)/9/1
Kubica 0/4/1
Kuželka 5(v3, p2)/7/1
Major 18(v11, r1, p1)/22/2
Matulka 1(p1)/5/0
Palovič 10(v3, r1, p4, phu1)/15/3
Pavlíček 5(v1, p3)/8/0
Peleška 3(v3)/5/1
Pejsar 3(p1, r1)/1/0
Polák 3(v3)/4/0
Rejthar 8(v2, p5, phu1)/12/7
Rybár I. 12(v6, r1, p2, phu1)/16/9
Rybár P. 2(p1, phu2)/14/0
Schlägel 2(v2, phu1)/2/1
Steinbrucker 3(v1, r1, p1)/3/4
Špoták 2(p2)/2/0
Šťastný 11(v5, p3, phu1)/14/7
Teršl 3(p2, phu1)/1/2
Váchal Petr 0/4/0
Vlček 12(v4, r1, p7, phu1)/12/4
Weber 2(v1, p1)/4/0
Wolf 5(v1, p3, phu1)/13/1

Ilustrační foto: Obrázek před zápasem proti Vilzingu na UMT.

SG

V páteční podvečer na UMT opět jedno El Clásico, tentokrát však se zcela jednoznačným průběhem!

5. listopadu 2011 v 15:34 | SG
V páteční podvečer na UMT opět jedno El Clásico, tentokrát však se zcela jednoznačným průběhem!
Ano, někteří borci si přečetli článek o bilancování staré gardy v tomto roce a to je pravděpodobně vyprovokovalo k tomu, aby se pokusili ještě na poslední chvíli zapsat do starogardovských dějin roku 2011 nesmazatelně zlatým písmem a tak v páteční podvečer dorazilo 15, slovy patnáct, bojechtivých borců k tvrdému nominačnímu tréninku!
Dorazilo i několik prvních hvězd utkání a mezi nimi i ta z posledního tréninkového klání a i s novou obuví s ohromnými špunty a barvou alá tenista floutek, tedy bílou, věnovanou pravděpodobně sponzory na základě přečtení si informace z minulého tréninku. O původní obuv tohoto borce, tedy spartakiádní jarmilky, se intenzivně zajímá Muzeum tělesné výchovy v Praze a měla by být instalována hned vedle Zátopkových běžeckých botek!
Losování plné emocí, které vzhledem k jeho neustálému zpochybňování bude pro příště probíhat pod dohledem notáře, proběhlo tentokrát k úžasu všech a značnému veselí Oranžových, neboť se zcela nepochopitelně na jedné straně objevily ikony typu Krumla, Berky, Vlčka, Šťastného, Karase aj. a na straně druhé si Nosiči vody nalosovali pouze snajpra Bočana srovnatelného kalibru, který jakžtakž narušoval představu, že volba není zcela zmanipulovaná!
Ikona staré gardy, modla třetí třídy a snajpr v jedné osobě Zdenda Kruml si po losování mnul ruce tak vehementně, že se mu z nich začalo až kouřit a ve snu se již viděl s vavřínovým věncem vítězů na hlavě a zlatým řetězem pro první hvězdu utkání na krku! Jenže zkušení borci a pravidelní čtenáří mimoděk podvědomě ihned dodávají, že není radno chválit den před večerem.
Očekával-li by někdo vyrovnaný zápas, hodně by se tento magický večer mýlil, neboť Nosiči vody v zelených kamizolkách měli v tuto chvíli takovou fazónu, že by odnosili vodu z rybníka U tří vrb do Zubřiny během několika málo okamžiků i v igelitovývch taškách! Nesměly by to však být igelitky, v kterých si vozí Piha fotbalovou výstroj na zápasy, tedy bez uší!
Nosiči začali hodně svižně a Ikony nebyly sto reagovat jakýmkoliv způsobem a tak hrozivě narůstalo skóre až na neuvěřitelných 13:1 a to ten jeden gól, který padl jako vyrovnávací na 1:1 po ruce modly Csuláka, byl následně uznán dobromyslnými a velkorysými Nosiči až za stavu 7:0 dodatečně!!!
Nepřáli bychom vám pohledy do zjihlých očí dospělých chlapů v oranžových drezech a sami jsme se pohledům z očí do očí raději ohleduplně vyhýbali!
Aby byl zachráněn fotbal, darovali velkoryse Nosiči Ikonám rodinné stříbro v podobě ofenzivního esa Zdendy Karase mladšího, aby se hra alespoň opticky vyrovnala a střetnutí získalo ztracený náboj! To se následně také stalo.
Ikony několikrát lehce zahrozily a kosmeticky upravily celkové hrozivé skóre na konečných a laiky i experty šokujících 21:8 ve prospěch Nosičů!!!
Ikony SG vs. Nosiči SG 8:21
Ikony SG:
Csulák - Z. Kruml, Berka, Rejthar, Z. Karas st., Vlček, Šťastný
Nosiči SG:
Major - Peleška, Koza, I.Rybár, Schlägel, Bočan, Foldyna
Mezi těmito mužstvy pendloval jako jazýček na misce vah Z. Karas ml.

První hvězda utkání Láďa Motorka! Fotbalově odehrál své, nijak neoslnil, nikoho však nezranil a to se cení, neboť to tu již dlouho nebylo, proto také obdržel řetěz, zatím jen bez ozdoby, ale co není, může být!

Hříbek:
"Tak tohle se nemělo stát! Odhlašuji internet!"

Rozpoutala se debata, kolik že to vlastně bylo? A s přibývajícím množstvím vypité "zrzavé limonády" se hrozivý rozdíl skóre v myslích některých Ikon pomalu ale jistě neustále zmenšoval!


A opět Hříbek:
"Tak tohle fakt poslouchat nebudu, to se mrknu raději na ty kopyta v televizi!"

Bohouš:
"Jo když říkaš ty kopyta, připomněls mi, že musím jít vyvenčit koně!"
Přísedící:
"Ty máš koně? Hm! Ale dneska jsi tam běhal, jako kdybys měl vlka a ne koně!"
Náčelník:
"Jestli máš klisnu, tak jdu venčit s tebou!"

A kde byl vůbec Pavel Královec? Prej někde píská nějakej pouťák! To si to nemohl přehodit? Vždyť dnes byl nominační trénink a jak se tam chce dostat přes Jirku Jarmilu? Ale omluvil se a to se cení!
Poznámka: Tento klip se současně přihlašuje do distribuce jako konkurence filmu Alois Nebel nominovaného na Oskara! Dotáčky se konají příště!
Rybkyn:
"Tak teď už konečně vím, co je to ta kočka s myší, vždycky jsem si myslel, že je to výmysl redakce našeho blogu, ale to, co se dělo dnes na UMT, se fakt jinak nazvat nedá!"
Šťastňák:
"Já vím, na přestup to dnes rozhodně nebylo!"

Pelé ke zdrceným, Bohoušovi s Hříbkem:
"Hoši nevěšte hlavy, vždyť je to jenom sport a navíc jenom fotbal. Já vím, trochu to ale zamrzí!"

Příští akcí je:
V pátek 11. 11. od 19.00 trénink SG na UMT! Sraz v 18.30!
SG

Staříci bilancují!

2. listopadu 2011 v 12:20 | SG
Je tady podzim a pomalu se blíží doba bilancování. Jaký ten uplynulý sportovní rok vlastně byl, co nám přinesl a co vzal?
Jaké je to v případě fotbalové staré gardy Jiskry Domažlice?
Ta se přeměnila z pouhopouhého společenství stařečků holdujících kopání a běhání za kulatým nesmyslem ve víceúčelovou sportovně kulturně a politicky orientovanou jednotku s pevnou organizací a pevným vedením!
Nevěříte? Možná vám poslouží kratičký výčet příkladů s nepřeberného množství aktivit staré gardy:
Sportovní aktivita je na místě prvním, což se rozumí samo sebou a koresponduje s původním zaměřením, tedy sundat nějaké to kilo, zlepšit kondici, sejít se s kamarády a hlavně udělat si žízeň, protože té a času je s přibývajícím věkem stále méně!
Staříci zorganizovali 18 tréninků a účastnili se 23 utkání proti stejné věkové kategorii nebo proti mladíkům ještě se honících za body v řádných soutěžích. Celkové číslo obsahuje počet čtyř účastí na turnajích, z toho třech seniorských. Celková bilance je víc než lichotivá!

Ilustrační foto: Po zápase v Lubech.

Ve třiadvaceti zápasech či účastech na turnajích slavili borci již něco pamatující od levého břehu Zubřiny 13 vítězství, dvě utkání končila dělbou bodů a pětkrát okusili stařečkové hořkost porážky. K tomu je nutno přičíst jedno vítězství, dvě druhá místa a jedno čtvrté na turnajích.
Zlatým písmem budou zapsána slavná vítězství nad týmem účastníka Kreisligy TB 03 Rodingem
(viz http://sgjiskra.blog.cz/1107/skutecny-zazrak-na-levem-brehu-reky-regenu), nad účastníkem Kreisklasse Ost Atzenzellem/Sattelbogenem, nad účastníkem II. třídy Koutem či výhra na turnaji v sousedním Furthu
(viz http://sgjiskra.blog.cz/1108/turnaj-o-pohar-starosty-mesta-furth-im-wald-na-rok-v-moci-stare-gardy-z-domazlic).
Stará garda je také líhní talentů a nachází se neustále pod drobnohledem skautů a managerů celého okresu a okolí. Vždyť ne náhodou se odchovanci SG neustále prosazují ve všech možných domácích i zahraničních soutěžích. Jmenujme za všechny pátého gólmana a Mirka Dušína staré gardy v jedné osobě Rudu Špotáka hájícího nyní úspěšně svatyni za svými zády v I. B třídě. Ve stejném týmu nyní bojuje o body i Hubert Hoidong, který na počátku roku totálně selhal v obraně Stříbra a po pár trénincích SG zaměřených na ofenzívu se z něj stalo útočné eso již jmenované I.B třídy a to není málo na původně přehlíženého třináctého obránce stařečkovské sestavy! A co opory staré gardy Hříbek a Červík? Ty se stali ikonami ve svém oddíle bijícím se o body ve velesilné třetí třídě hned po svém příchodu! Nezapomínejme však také na mladičkého Mildu Vinopalů zahájivšího v o postup z pralesní ligy usilujícím Arrachu svou čtyřicátou třetí fotbalovou sezónu!

Ilustrační foto: Půle s Vilzingem.

Stará garda je více či méně i jazykovou akademií, neboť při svých výletech za hranice jako např. do Ceseny, kdy byla patronem zájezdu sportovní redakce Domažlického deníku,
(viz http://domazlicky.denik.cz/fotbal_region/sgjiskradomazlicecesenaitalie20101229.html)
si nemůže dovolit, aby došlo ke zkratu v organizaci cesty pouze na základě jazykové bariéry a proto založila jazykovou akademii, kterou vede sám zanícený germanista a náčelník staré gardy, jehož kultovní překladatelský koutek Alles Gute již tvoří jeden ze základních pilířů, na nichž pevně stojí web staré gardy Jiskry Domažlice!
(viz http://sgjiskra.blog.cz/1104/alles-gute-s-herr-brichcou).
To, že se o některé jedince začalo zajímat i vedení cirkusu Krone, je již dnes veřejným tajemstvím! Není však divu, neboť potenciál některých borců je nekonečný jako vesmír! Často je nutné se pousmát, když nejmenovaná televize hledá urputně a upachtěně talenty na základě několika ze sebe vydavších falešných tónů!? Stará garda má však v depozitáři jiný kalibr pro šoubyznys! Posuďte sami! Na place převálcují mladíky o dvacet a více let mladší, zaplují do pivního stanu, vichřici se s tuplákem v ruce smějí do očí, oddirigují bavorskou dechovku, vyhrají taneční souboj "Když hvězdy tančí" a ještě celou produkci odtroubí večerkou zahranou na švýcarský alpský roh a to všechno bez nároku za honorář, za pouhé Danke schön. Talentu a skromnosti na rozdávání! Talentu po metrácích a skromnosti po tunách! Tak to je dnešní stará garda, skromná, pracovitá, poctivá v tréninku, po úspěchu lačnící při zápase a pokorná i při posezení po zápase, vypije a sní vše, co jí dají, no a vo tom to je!
SG