Staříci bilancují!

2. listopadu 2011 v 12:20 | SG
Je tady podzim a pomalu se blíží doba bilancování. Jaký ten uplynulý sportovní rok vlastně byl, co nám přinesl a co vzal?
Jaké je to v případě fotbalové staré gardy Jiskry Domažlice?
Ta se přeměnila z pouhopouhého společenství stařečků holdujících kopání a běhání za kulatým nesmyslem ve víceúčelovou sportovně kulturně a politicky orientovanou jednotku s pevnou organizací a pevným vedením!
Nevěříte? Možná vám poslouží kratičký výčet příkladů s nepřeberného množství aktivit staré gardy:
Sportovní aktivita je na místě prvním, což se rozumí samo sebou a koresponduje s původním zaměřením, tedy sundat nějaké to kilo, zlepšit kondici, sejít se s kamarády a hlavně udělat si žízeň, protože té a času je s přibývajícím věkem stále méně!
Staříci zorganizovali 18 tréninků a účastnili se 23 utkání proti stejné věkové kategorii nebo proti mladíkům ještě se honících za body v řádných soutěžích. Celkové číslo obsahuje počet čtyř účastí na turnajích, z toho třech seniorských. Celková bilance je víc než lichotivá!

Ilustrační foto: Po zápase v Lubech.

Ve třiadvaceti zápasech či účastech na turnajích slavili borci již něco pamatující od levého břehu Zubřiny 13 vítězství, dvě utkání končila dělbou bodů a pětkrát okusili stařečkové hořkost porážky. K tomu je nutno přičíst jedno vítězství, dvě druhá místa a jedno čtvrté na turnajích.
Zlatým písmem budou zapsána slavná vítězství nad týmem účastníka Kreisligy TB 03 Rodingem
(viz http://sgjiskra.blog.cz/1107/skutecny-zazrak-na-levem-brehu-reky-regenu), nad účastníkem Kreisklasse Ost Atzenzellem/Sattelbogenem, nad účastníkem II. třídy Koutem či výhra na turnaji v sousedním Furthu
(viz http://sgjiskra.blog.cz/1108/turnaj-o-pohar-starosty-mesta-furth-im-wald-na-rok-v-moci-stare-gardy-z-domazlic).
Stará garda je také líhní talentů a nachází se neustále pod drobnohledem skautů a managerů celého okresu a okolí. Vždyť ne náhodou se odchovanci SG neustále prosazují ve všech možných domácích i zahraničních soutěžích. Jmenujme za všechny pátého gólmana a Mirka Dušína staré gardy v jedné osobě Rudu Špotáka hájícího nyní úspěšně svatyni za svými zády v I. B třídě. Ve stejném týmu nyní bojuje o body i Hubert Hoidong, který na počátku roku totálně selhal v obraně Stříbra a po pár trénincích SG zaměřených na ofenzívu se z něj stalo útočné eso již jmenované I.B třídy a to není málo na původně přehlíženého třináctého obránce stařečkovské sestavy! A co opory staré gardy Hříbek a Červík? Ty se stali ikonami ve svém oddíle bijícím se o body ve velesilné třetí třídě hned po svém příchodu! Nezapomínejme však také na mladičkého Mildu Vinopalů zahájivšího v o postup z pralesní ligy usilujícím Arrachu svou čtyřicátou třetí fotbalovou sezónu!

Ilustrační foto: Půle s Vilzingem.

Stará garda je více či méně i jazykovou akademií, neboť při svých výletech za hranice jako např. do Ceseny, kdy byla patronem zájezdu sportovní redakce Domažlického deníku,
(viz http://domazlicky.denik.cz/fotbal_region/sgjiskradomazlicecesenaitalie20101229.html)
si nemůže dovolit, aby došlo ke zkratu v organizaci cesty pouze na základě jazykové bariéry a proto založila jazykovou akademii, kterou vede sám zanícený germanista a náčelník staré gardy, jehož kultovní překladatelský koutek Alles Gute již tvoří jeden ze základních pilířů, na nichž pevně stojí web staré gardy Jiskry Domažlice!
(viz http://sgjiskra.blog.cz/1104/alles-gute-s-herr-brichcou).
To, že se o některé jedince začalo zajímat i vedení cirkusu Krone, je již dnes veřejným tajemstvím! Není však divu, neboť potenciál některých borců je nekonečný jako vesmír! Často je nutné se pousmát, když nejmenovaná televize hledá urputně a upachtěně talenty na základě několika ze sebe vydavších falešných tónů!? Stará garda má však v depozitáři jiný kalibr pro šoubyznys! Posuďte sami! Na place převálcují mladíky o dvacet a více let mladší, zaplují do pivního stanu, vichřici se s tuplákem v ruce smějí do očí, oddirigují bavorskou dechovku, vyhrají taneční souboj "Když hvězdy tančí" a ještě celou produkci odtroubí večerkou zahranou na švýcarský alpský roh a to všechno bez nároku za honorář, za pouhé Danke schön. Talentu a skromnosti na rozdávání! Talentu po metrácích a skromnosti po tunách! Tak to je dnešní stará garda, skromná, pracovitá, poctivá v tréninku, po úspěchu lačnící při zápase a pokorná i při posezení po zápase, vypije a sní vše, co jí dají, no a vo tom to je!
SG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama